Merhaba arkadaşlar. Kısa sürede sizin için ikinci bir yazı yazdım. Bu seferki yazım ailecek izlenecek filmler. Şahsen benim ailem pek film izlemeyi sevmez. Aslında abim ve ablam seviyorlar ama evlendiklerinden ve çocukları olduklarından beri doğru düzgün izleyemedik. Babam ise önüne komedi filmi olmadıkça (o da Türk filmi olmalı ) hayatta izlemez. Ben film açınca da

” Bu ne ya çok saçma. Çevir şunu bunu mu izleyeceğiz. ” Der ve izletmez. Annemse önüne koymadıkça açıp izlemez.

Belki siz benim aksime ailecek film izlemeyi seviyorsunuzdur. Bu yüzden bu yazım benim tek başıma izlediğim ama sizin ailenizle eğlenerek izleyeceğiniz filmleri içeriyor. Umarım beğenirsiniz.


COCO

Asdfghjklş 6 - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex filmImdb Puanı: 8.5 / Fragman

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Gael García Bernal( Héctor ), Benjamin Bratt (Ernesto de la Cruz)Anthony Gonzalez  (Miguel), Alanna Ubach (Mamá Imelda)

Konusu: 12 Yaşındaki Miguel’in hayali hayranı olduğu ünlü müzisyen Ernesto de la Cruz gibi bir müzisyen olmaktır. Ancak ailesi onun müzikle ilgilenmesini katı bir şekilde yasaklamıştır ve Miguel bunun nedenini bir türlü anlamamaktadır. Bir gün bulduğu eski bir gitarı eve gizlice getirdiğini gören büyük annesi gitarı Miguel’in önünde parçalar. Bu duruma hem sinirlenip hem de üzülen Miguel evden kaçar ve Ernesto de la Cruz’un mezarına gider. Mezarlıkta Ernesto’nun gitarını görür ve kendine engel olmayıp gitarı çalmaya başlar. Gitarı çaldıktan sonra etrafında parlak sarı yapraklar gören Miguel etrafına baktığında daha önce görmediği bir dünyada olduğunu görür. Üstelik etrafındaki herkes iskelettir.


 Dokuz Canlı Bay Tüylü

Asdfghjklş 5 - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex filmImdb Puanı: 5.3 / Fragman

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Kevin Spacey, Jennifer Garner, Christopher Walken, Robbie Amell

Konusu:Çok ünlü bir şirketin sahibi olan Tom Brand kariyerinin zirvesinde çok zengin bir iş adamıdır. Ancak kariyerine öyle düşkündür ki gün geçtikçe ailesi ile ilgilenmek yerine şirketle ilgilenmeye daha fazla zaman ayırır. Bu yüzden Eşi Lara ve kızı Rebecca’dan gittikçe daha da uzaklaşır. Kızının 11. doğum gününe geç kalınca kendini affettirmek için kızına bir kedi almaya karar verir. Telefonu onu en yakın Pet Shop olan Purrkins’e götürür. Kediyi alıp eve dönerken bir kaza geçirir ve komaya girer. En azından bedenen çünkü bedeni komadan yatarken o kızına aldığı kedinin bedenine hapsolmuştur  ve nasıl çıkacağını da bilememektedir.


Johnny English

Asdfghjkl - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex filmImdb Puanı: 6.2 \ Fragman

Devam Filmi: Johnny English’in Dönüşü

Oyuncular: Rowan Atkinson, John Malkovich, Kevin McNally, Natalie Imbruglia

Konusu: Ajan MI7’ye son derece önemli bir görev verilir. Kraliyet mücevherleri ve ülkenin geleceği onun ellerindedir. Ajan MI7 zorlu göreve başlayınca ajanlığın aslında göründüğünden çok daha zor olduğunu görür. Görev ne kadar zor olsa da kadınlar ajanlara bayılmaktadır. Üstelik son derece sakar ve acemi olsalar bile.

2018 yılında Johnny English Tekrar İş Başında filmi çıkacaktır.


Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Asdfghjkl 1 - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex filmImdb: 6.7 / Fragman 

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Freddie Highmore, Deep Roy

Konusu: Charlie çok fakir bir ailenin tek çocuğudur. Charlie dünyaca ünlü çikolata fabrikası sahibi Willy Wonka’ya hayrandır ve onunla tanışmayı çok istemektedir. Lakin Willy Wonka kimseye yüzünü göstermemektedir. Bir gün Willy Wonka bir duyuru yapar. Çikolatasının içinden çıkacak olan 5 tane altın bileti bulan kişiler yanlarında bir kişi ile fabrikayı gezme ve onunla tanışma şansına sahip olacaktır. Şans eseri bulduğu bir para ile şansını denemek isteyen Charlie bir çikolata alır ve içinden ancak hayallerinde görebileceği altın bilet çıkar.


Robinson Ailesi

Asdfghjkl 2 - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex filmImdb Puanı: 6.9 / Fragman 

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Paul Butcher, Tom Selleck,  Angela Basset, Jordan Fry

Konusu: Lewis yıllar önce yetimhanenin kapısına bırakılmış bir çocuktur. Yıllar sonra Lewis okulunda yapılacak bir bilim yarışması için bir alet icat eder. Bu alet kaskı taktığında görmek istediğin anını ekranında sana gösterebilme yeteneğine sahiptir. Ancak icadı bir türlü çalıştırmayı beceremez. O sırada Wilbur Robinson ile tanışan Lewis’in hayatı baştan sona değişmek üzeredir çünkü Wilbur gelecekten geldiğini söylemektedir ve eğer ona yardım ederse yıllar önce onu yetimhane’ye bırakan annesini görmek için onu geçmişe götüreceğine dair söz vermiştir.


Afacanlar Yuvada

Afacanlar yuvada - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex filmImdb Puanı: 5.5 / Fragman

Devam Filmi: Afacanlar Kampta

Oyuncular: Eddie Murphy, Steve Zahn, Lacey Chabert, Regina King

Konusu: Charlie ve Phill’in reklamcılık kariyeri çok önemli reklamı berbat etmeleri yüzünden sona erer. Ekonomik kriz nedeni ile de ikili tekrardan bir iş bulamazlar. Artık para kazanamadıkları için çocuklarını pahalı Chapman Akademisi’ne gönderememektedirler. Bu yüzden eşleri çalışırken onlara evde çocuklara bakma görevi düşer. Keşke çocuklara bakarken bir yandan da para kazansak ne güzel olur diye düşünen ikilinin aklına birden harika bir fikir gelir. Babalar Kreşi.


Karate Kid

The karate kid - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex filmImdb Puanı: 6.2 / Fragman

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Jaden Smith, Jackie Chan, Wenwen Han, Taraji P. Henson

Konusu: 12 yaşındaki Dre Parker annesinin işi yüzünden Çin’e taşınmak zorunda kalır. Zorda olsa Çin’deki hayata uyum sağlayan Dre sınıf arkadaşı Mei Ying’e aşık olur. Duyguları karşılıklı olsa da aralarındaki kültür farkı işleri zorlaştırmaktadır. Bu da yetmezmiş gibi okulun karate yıldızı Chang Mei Ying’e aşık olduğu için Dre’ye bela olmaktadır. Dre bir gün emekli olmuş bir Kung Fu ustası olan Mr. Han’la tanışır ve kendisine Kung Fu öğretmesini ister.


Şarkını Söyle

Şarkını söyle - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex filmImdb Puanı: 7.1 / Fragman

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Mattheww McConaughey, Scarlett Johanson, Reese Witherspoon, Seth MacFarlane

Konusu: Sadece hayvanların yaşadığı bir dünyada bir koala çok ünlü bir tiyatronun sahibidir. En azından eskiden çok ünlü bir tiyatroydu çünkü artık kimse oraya gelmiyordur. Bunu değiştirmek isteyen Buster bir şarkı yarışması yapmaya karar verir. Kazanana da büyük bir miktar ödül verecektir. Başta kimsenin yarışmaya katılmayacağını düşünseler de yarışmaya çok büyük bir istek vardır. Bunun tek nedeni de hayvanların şarkıcı olmak istemeleri değildir.


Düşler Bahçesi

Düşler bahçesi - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex filmImdb Puanı: 7,1

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Matt Damon, Scarlett Johansson, Thomas Haden Church, Colin Ford

Konusu: Güney California’da yaşayan bir babanın eşi öldükten sonra çocuklarıyla arasında oluşan soğukluğu düzeltmek ve yeni bir hayat kurmak için satın aldığı hayvanat bahçesinde geçen harika bir film.

Düzgün bir konu yazamadığımı biliyorum ama kesinlikle izlemeniz gereken bir film. Benden tavsiye bu filmi kaçırmayın.


Yalancı Yalancı

Liar liar - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex filmImdb Puanı: 6,9

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Jim Carrey, Maura Tierney, Justin Cooper, Cary Elwes

Konusu: Los Angeles’te savunma avukatlığı yapan Fletcher Reed sadece işinde değil gündelik hayatında da yalan söylemeyi alışkanlık edinmiş biridir. Üstelik 5 yaşındaki oğluna bile sürekli yalan söylemektedir. Oğlunun beşinci yaş gününe gitmek yerine ona da her zamanki gibi yalan söylemeyi tercih ediyor. Ama oğlu pastasındaki mumları üflemeden önce babasının bir günlüğüne yalan söyleyememesini ister. Ne yazık ki o günde Fletcher’ın çok önemli bir davası vardır.


Angry Birds

Angry birdss - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex filmImdb Puanı: 6,3

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Jason  Sudeikis, Josh Gad, Danny McBride, Maya Rudolph

Konusu: Uçma yetileri olmayan kuşların barış içinde yaşadıkları cennet vari bir adada  öfke problemini bir türlü yenemeyen Red, arkadaşları bomba ve Chuck diğer kuşlar tarafından dışlanmıştır. Bir gün gemi dolusu domuzlar çıkagelir. Adada yaşayan diğer kuşlara dostça davranan domuzlar kısa sürede ada halkının güvenini kazanır. Red, ada halkını domuzlar konusunda defalarca uyarır ve güvenmemelerini ister. Domuzlar bir gece adadaki tüm yumurtaları çalar ve kaçarlar.


Bebek Firarda

Bebek firarda - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex filmImdb Puanı: 6,0

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Joe Mantegna, Lara Flynn Boyle, Joe Pantoliano,  Brian Haley

Konusu: Üç beceriksiz fidyeci tarafından kaçırılan şirin bir bebek olan Blink’in fidyecilerin elinden kaçıp şehri turlamasını anlatan bir komedi filmi.


Evde Tek Başına

- ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex filmImdb Puanı: 7,5

Devam Filmi: Evde Tek Başına 2

Oyuncular: Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern,  John Heard

Konusu: Ailenin yaramazı ve dışlanan olan Kevin yaptığı yaramazlıktan dolayı geceyi çatı katında geçirme cezası alır. Ama sabah uyanıp aşağı indiğinde ise evde kimsenin olmadığını görür. Ailesi onu unutup tatile gitmiştir ve kapıyı da üzerine kitlemişlerdir. Şans eseri de evin boş olduğunu düşünen iki hırsız da evi soymaya karar verir. Ama bilmedikleri bir şey vardır. O da Kevin’ın haylaz olmasının yanında çok da zeki olduğudur.


Çifte Soygun

Zxcvbnmöç 1 - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Imdb Puanı: 6,4

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Patrick Dempsey, Ashley Judd, Tim Blake Nelson, Matt Ryan

Konusu: İki farklı hırsızlık çetesi aynı anda bir bankayı soymaya gelirler. Silahlarını kullanmak istemeyen soyguncular nereden geldiklerini bilmedikleri bir silah sesinden sonra birbirlerine ateş etmeye başlarlar ve bu hengamede bir kişi vurulup hayatını kaybeder. İlk silahı kim ateşledi? İki farklı hırsız çetesinin aynı anda aynı bankayı soyması bir tesadüf mü?


Büyükler

Zxcvbnmöç 2 - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Imdb Puanı: 6,0

Devam Filmi: Büyükler 2

Oyuncular: Adam Sandler, Kevin James, Chris Rock, David Spade

Konusu: Film küçükken çok yakın arkadaş olan beş arkadaşın yıllar sonra tekrardan bir araya gelmesini anlatıyor. Eski basketbol koçlarının cenazesi için tekrardan toplanan beşli aileleri ile birlikte bir tatil yapmaya karar veriyorlar.


Stajyer

Zxcvbnmöç 3 - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Imdb Puanı: 7,1

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Robert De Niro, Anne Hathaway, Rene Russo, Anders Holm

Konusu: Ben Whittaker 70 yaşında dul bir emeklidir. Eşini kaybettikten sonra dünyayı bile dolaşan Ben artık monoton hayatından sıkılmıştır. Bir gün marketin önünde bir ilan görür.Ünlü moda sitesi yaşlı stajyerler aramaktadır. Hayatına biraz renk katmak isteyen Ben hemen takımı giyer kamerasını hazırlar ve onlara iş başvurusu için video çekmeye başlar.


Talihsiz Serüvenler Dizisi

Talihsiz seüvenler sizisi 1 - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Asdfghjklş 1 - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Imdb Puanı: 6,8

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Jim Carrey, Liam Aiken, Emily Browning, Kara Hoffman

Konusu: Üç kardeş anne ve babaları öldüğünde en yakın akrabaları olarak görülen Kont Olaf’ın yanına verilirler. Oyuncu olan Kont Olaf tuhaf görüntüsünün altında daha da tuhaf ve kötü birini saklamaktadır. Çocuklara kalan mirasın peşinde olan Kont Olaf üç kardeş için çılgın planlar yapmaktadır. Ama bu düşündüğü kadar kolay olmayacaktır.

2018 yılında Netflix’ten aynı isim ve konuya sahip bir dizi çıkmaya başlamıştır.


Alice Harikalar Diyarında

Zxcvbnmöç 4 - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Imdb Puanı: 6,5

Devam Filmi: Alice Harikalar Diyarında Aynanın İçinden

Oyuncular: Johnny Depp, Mia Wasikowska, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway

Konusu: 17 yaşındaki Alice sosyeteden nefret etmektedir. Dar elbiseler, reveranslar saçma görgü kuralları. Ama ne kadar nefret etse de bunlardan kaçışı yoktur. Alice annesinin zoru ile katıldığı sosyeteye tanıtım partisinde ilginç bir beyaz tavşan görür ve merakına engel olamayıp onu takip eder. Onu takip ederken birden kendini Harikalar Diyarında buluyor. On yıl önce buraya bir kez daha gelmiştir lakin hatırlamamaktadır. Burada Şapkacı ile tanışan Alice onunla birlikte kötü kraliçeyi yenmek için yola çıkar.


Babalar Savaşıyor

Zxcvbnmöç 5 - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Imdb Puanı: 6,1

Devam Filmi: Babalar Savaşıyor 2

Oyuncular: Will Ferrel, Mark Wahlberg, Linda Cardellini, Thomas Haden Church

Konusu: Ferrel eşini ve iki çocuğunu çok seven bir üvey babadır. Bir gün çocukların gerçek babalarının geleceğini duyan Ferrel oldukça heyecanlanır çünkü adamla daha önce ne karşılaşmış ne de bir fotoğrafını görmüştür. Çocukların asıl babaları gelip Ferrel’a açıkça babalık kousunda meydan okuduğunda Ferrel’ın karşılık vermekten başka şansı kalmaz.


Malefiz

Zxcvbnmöç 6 - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Imdb Puanı: 7,0

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Angelina Jolie, Elle Fanning, Sharlto Copley, Leyley Maville

Konusu: Uyuyan Güzel hikayesinde herkes Prenses ve onu kurtaran Prens’i bilir. Ha birde onu lanetleyen korkunç cadıyı. İşte bu film o korkunç cadının neden ve nasıl o hale gelip prensesi lanetlediğini anlatıyor. Bütün perilerden daha güçlü ve güzel kanatlara sahip olan Malefiz çocukken tanıştığı bir insan olan Stefan ile gizlice arkadaşlıklarını sürdürür. Yıllar içinde duyguları aşka dönen Malefiz bir gün gene Stefan ile gizlice buluştuklarında Stefan onu bayıltır ve kanatlarını koparır. Çünkü insanların kralı Malefiz’in kanatlarını getiren kişiyi kızı ile evlendirip kral yapacağını söylemiştir. Stefan’ın yaptıklarını farkeden Malefiz ondan intikam almak için yemin eder.


Sakar Koruma

Zxcvbnmöç 7 - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Imdb Puanı: 5,2

Devam Filmi: Sakar Koruma 2

Oyuncular: Kevin James, Keir O’Donnel, Jayma Mayes,Raini Rodriguez

Konusu: Paul Blart bir alışveriş merkezinde güvenlik görevlisi olarak çalışmaktadır. Diğerlerine göre sıradan ve basit olan bu iş Paul için çok kutsal bir şeydir. Çünkü onun görevi alışveriş merkezindeki herkesi ve her şeyi korumaktır.


Patch Adams

Zxcvbnmöç 8 - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

İmdb Puanı: 6,7

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Robin Williams, Daniel London,  Monica Potter, Bob Gunton

Konusu: İntihar eğiliminden dolayı akıl hastanesi yatırılan Hunter ” Parch ” Adams orada gördüklerinden sonra bir doktor olmaya karar verir. Hastaneden çıktığı gibi tıp fakültesine giden Patch Adams yıllar sonra bir doktor olur. Ama sıradan bir doktor değil olmaz.İnsanları güldürerek tedavi eden bir doktor olur.

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmadır.


Müzede Bir Gece

Müzede bir gece - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Imdb Puanı: 6,4

Devam Filmi: Müzede Bir Gece 2, Müzede Bir Gece Lahitteki Sır

Oyuncular: Ben Stiller, Carla Gugino, Robin Williams, Dick Van Dyke

Konusu: Ulusal Tarih Müzesinin yeni bekçisi Larry işinin ilk günü eski bekçiden anahtarı alırken gece dikkatli olması konusunda uyarılır. Ne demek istediğini anlamayan Larry gece müzede dolaşırken canavar ayak seslerine benzer sesler duyar. Sesin nereden geldiğine baktığında ise sabah hareketsiz bir şekilde müzenin ortasında duran trex iskeleti hareket etmektedir. Sadece o değil müzedeki her heykel hareket etmektedir.


Robotlar

Robotlar - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Imdb Puanı: 6,3

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Paula Abdul, Halle Berry, Lucille Bliss, Terry Bradshaw

Konusu: Rodney mucit bir robottur. Çocukluğundan beri hayali dahi bir robot olan Koca Kaynak ile tanışıp ona icatlarını göstermektir. 18 yaşına geldiğinde ailesi karşı çıksa da Robot Şehri’ne doğru yola çıkar. Robot şehrine vardığında gördüğü hayal ettiklerinden çok farklıdır ve hayaline ulaşması ne yazık ki düşündüğünden daha zordur.


Çin Seddi

Çin seddi - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Imdb Puanı: 6,0

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Matt Damon, Tian Jing, Williem Dafoe, Andy Lau

Konusu: Uzak Asya’ya barutu bulup ülkelerine götürmek için yollanan bir grup savaşçı gece dinlendikleri sırada garip bir yaratık tarafından saldırıya uğrarlar. Zar zor öldürdükleri yaratıktan sonra geriye sadece iki kişi kalırlar. Canavarı öldüren William Garin canavarın kafasını kesip yanına alır. Yollarına devam ettiklerinde kısa süre sonra devasa Çin Seddi’ne rastlarlar.


Buz Devri

Buz devri - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Imdb Puanı:7,5

Devam Filmi: Buz Devri 1 – 2 – 3 – 4 – 5

Oyuncular: Ray Romano, John Leguizamo, Denis Leary, Goran Visnjic

Konusu: 20 bin yıl önce dünya şimdikinin aksine harika ve bir o kadar da tehlikelidir. Buz Çağı’nın başlamasından dolayı hayvanlar daha sıcak bölgelere göç etmektedir. Göç sırasında uyuyakalan miskin hayvan Sid uyandığında tek başına dolaşan mamut Manfred ile karşılaşır ve tehlikeli göç sırasında onu koruması için Manfred’e yapışır.


Muhteşem Showman

Muhteşem showman - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Imdb Puanı: 7,7

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Hugh Jackman, Zendaya, Michelle Williams, Zac Efron

Konusu: Eşi Charity ve 2 küçük kızı ile sıradan bir hayat yaşayan P.T Barnum ailesine daha iyi bir hayat yaşatamadığı için içten içe pişmanlık duymaktadır. Bir akşam kızları ile oyun oynarken aklına bir fikir gelir. Daha önce kimsenin görmediği şeyleri insanlarla buluşturacaktır. Bu fikri başta pek kabul görmese de gün geçtikçe açtığı sirk dilden dile dolaşmaya başlar.

Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilmiştir.


Sihirbazlar Çetesi

Sihirbazlar çetesi - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Imdb Puanı: 7,3

Devam Filmi: Sihirbazlar Çetesi 2

Oyuncular: Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Dave Franco, Isla Fisher

Konusu: 4 sihirbazdan oluşan Mahşerin Dört Atlısı isimli grup dünyayı dolaşıp gösteriler yapmaktadır. Gösterileri yaparken aynı zamanda Merkez Bankası’nda şimdiye kadar yapılmış en iyi ve ilginç soygunu yapmaktadırlar.


Bay Evet

Bay evet - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Imdb Puanı: 6,8

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper, Rhys Darby

Konusu: Carl Allen aşırı negatif ve asosyal biridir. İnsanlar onu ne yapmaya davet etse hep bir bahane bulup gitmez dvd kiralayıp evinde tembellik yapardı. Bir gün eski bir arkadaşı ile karşılaşır. Arkadaşı ona kendisinin de katıldığı ve hayatını değiştiren bir seminerden bahseder. Carl ne kadar istemese de oraya gider. Semineri yapan adam Carl’a Hayır’ı hayatından çıkarmasını ve ona ne sorulursa Evet demesini söyler. Adamın dediğini yapan Carl sıkıcı hayatının birden heyecanla dolmaya başladığını hisseder.


Yeşil Yol

Yeşil yol - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Imdb Puanı: 8,5

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Tom Hanks, David Morse, Michael Clarke Duncan, Bonnie Hunt

Konusu: İdam mahkumlarının kaldığı hapishanede gardiyanlık yapan Paul Edgecomb’un görevi mahkumların idam sandalyesine giden bir millik yeşil yoldan götürmektir. Paul yıllarca bu yoldan bir sürü mahkuma eşlik etmiştir. Bir gün hapishaneye John Coffey adında iri yarı bir mahkum gelir. İki küçük kızı öldürmekten suçlu bulunan John Coffey’nin bazı doğa üstü güçleri vardır. Paul onunla yakınlaştıkça artık hiç beklenmedik yerlerde mucizelerin olabileceğine inanmaya başlar.


Truman Show

Truman show - ailecek i̇zlenecek harika filmler - figurex film

Imdb Puanı: 8,1

Devam Filmi: Yok

Oyuncular: Jim Carrey, Laura Linney, Noah Emmerich, Natascha McElhone

Konusu: Truman çok güzel bir adada monoton bir hayat sürmektedir. Her gün aynı şeyleri yapmakta ve etrafında da hep aynı şeyler olmaktadır. Her sabah kapısının önünden geçen kırmızı bisikletli çocuk, işe gitmek için evden çıktığı saatte yan komşusunun hep çöp atması gibi. Bu monoton hayattan iyice sıkılan Truman bir gün sıradan hayatına hiç uymayan bir şey yapar ve hep gitmek istediği Fiji adasına bir bilet alır. Ama ne olduysa birden sorunlar çıkıyor ve bileti yanıyor. Adadan gitmek için iyice uğraşan Truman zaman geçtikçe etrafındaki hayatın monotonluktan ziyade sahte olduğu hissine kapılır.

 

Umarım listeyi beğenmişsinizdir. Çünkü listeyi ayarlarken biraz zorlandım.. Malum bizim ülkemizin insanları olmayan şeylerden bir şeyler çıkardıklarından listeyi hazırlarken baya bir ekleme çıkarma yaptım. Umarım izlerken benim gibi eğlenirsiniz.

Şimdiden iyi okumalar.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Bir cevap yazın