Oyun Önerileri, Oyun

Strateji Oyunları Öneri Listesi – Age Of Tarzı

strateji oyunları age of empires tarzı 2

Strateji Oyunları Öneri Listesi – Age Of Tarzı , yazımız ile oyun yazılarımıza devam ediyoruz. Bu yazım da 10 unutulmaz oyuna yer vermek istiyorum. Şuanda fırsat olsa yine oynarım diyebileceğimiz bu oyunlar gönlümüzde taht kurmuş oyunlardır. Lafı fazla uzatmadan Strateji Oyunları Öneri Listesi – Age Of Tarzı yazımıza geçelim.

 

Strateji Oyunları Öneri Listesi – Age Of Tarzı

1 – Age Of Empires

1997 yılında çıkan bu oyun ve devam oyunları ile dünya genelinde büyük ses getirdi. 2002 yılında ise Mitoloji sürümünü çıkarmışlardır. Bu oyunda ise birçok ülkenin mitolojik masallarını konu edinmiştir.. Mitoloji ilk oyun kadar tutulmuş olmasa da Mitoloji üzerine birde Mitoloji Titans sürümünü çıkardılar. Bu sürümde ise yeterli gelişmeyi sağladığınızda çok büyük bir yaratık çıkartıp düşman üssüne salıyorduk. Zaman geçtikçe online oyunlar rüzgarına kapılıpta Age of Empires: Online adında bir oyun çıkarmış olsalarda piyasa da tutunamadılar. 2011 yılında çıkartılan bu oyun oyuncuları birşeyler satın almaya zorlaması oyunun tutulmasındaki en büyük etkendir. 2013 yılında çıkan Age of Empires 2 HD Edition adındaki yeni oyunu ile de oyun günümüz grafiklerine ve atölye içeriklerine kavuşmuş oldu.

strateji oyunları

 

2 – Civilization V

https://youtu.be/MRoYEBfM_3A

Civilization 5 , bu listedeki en iyi oyunlardan birisidir. Seçtiğiniz bir medeniyeti geliştirebiliyorsunuz.Çok özel hazırlanan haritaları ile birlikte arkadaşlarınız ile eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz bu oyunu, bilgisayarınızda bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

strateji oyunları pc

 

3 – StarCraft II

StarCraft II Bilizzard firması tarafından geliştirilen bir oyundur. Blizzard’ın en kötü huylarından birisi de bir oyunun devam serisini getirmektir. Yani bir oyunun iki serisi arasında 10 yıl kadar süre olabiliyor. Mesela Diablo oyunu… 😀 Neyse… Askeri bilim kurgu türünde olan bu oyunda 2 farklı ırk vardır ve bunlardan birini seçip oyuna başlayabilirsiniz.

NOT: Yine Blizzard’ın Moba oyunu HOTS oyununda bu oyundaki bazı herolar yer almaktadır. 😀

strateji oyunları 2017

 

4 – Command and Conquer: Red Alert 

https://youtu.be/24ezB9sgY0s

Sinema tadında oynadığınız bu oyun II. Dünya savaşının yaşanmadığı bir evrende geçmektedir. Bu oyunda Japon İmparatorluğu, Sovyetler Birliği ve Müttefikler olarak 3 taraftan birini alabiliyoruz.

strateji oyunları age of empires tarzı

 

5 – STRONGHOLD

Şahsen benim en sevdiğim ve çok oynadığım oyunlardan birisidir. Aşırı gerçekçi ve güzel efektleri ile oyunu oynarken zamanın nasıl geçtiğini bile anlamıyorsunuz. Gerçi benim en sevdiğim kısmı Stronghold Crusader oyunu ama tüm stronghold oyunları enfestir. Hem base yıkma amaçlı hemde hikaye modları ile gerçekten güzel ve tavsiye ettiğim oyunlardan birisidir.

strateji oyunları 2018

 

6 – WarCraft III

Vee işte gönlümün efendisi olan WOW’ oyunun temeli olan warcraft 3 oyunu… Bu oyun aynı zamanda DOTA’nın da temelini oluşturan oyundur. Stronghold’da olduğu gibi hem rakip base yıkmalı hemde hikaye modları ile size zamanın nasıl geçtiğini unutturacak oyunlar arasındadır.

strateji oyunları

 

7 – Supreme Commander 2

Teknoloji ve bilim kurgu temalı olan bu oyunu öyle hemen oynayamıyorsunuz. Yani biraz deneyim ve tecrübe gerektiren bir oyundur. Chirs Taylor tarafından oluşturulan bu oyun bilim kurgu severlere güzel zaman geçirmeyi sunuyor.

strateji oyunları pc

 

8 – Rise of Nations

Age of Empires ile aralarında bazı benzerlikler olsa da, Rise of Nations dikkat çeken farklılıklar vardır. Bu farklılıkların en büyüğü ülkenizin bir sınırı olmasıdır. Başarılı grafiklerin yanı sıra günümüzü de konu almaktadır. Moğol zamanından başlayarak sürekli gelişebileceğiniz ve duruma göre başkentinizi değiştirebileceğiniz farklı bir oyundur.

strateji oyunları 2018

 

9 – Homeworld

3 boyutlu bir uzay konulu oyun olan HomeWorld, kendinden sonra gelen uzay temalı strateji oyunlarının öncüsü konumundadır. Çıkartıldığı yıla göre çok üstün grafiklere sahip olması sayesinde de çok ses getirmiş bir oyundur.

strateji oyunları age of empires tarzı

 

10 – SuperPower 2

Büyük bir gerçeklik içeren bu oyunda askeri, ekonomik ve siyasi amaçlarınız doğrultusunda hareket edilecek rakiplerinden çok daha zor ve karmaşık bir yapıdadır.  11 Ekim 2004 yılında çıkartılan bu oyunda BM ye üye olan ülkelerden birini seçip stratejiniz ile ülkenizi geliştirmeye başlıyorsunuz.

 

Strateji Oyunları Öneri Listesi – Age Of Tarzı , yazımızda bu kadar dostlar. Bu liste iyiden kötüye bir sıralama olarak verilmemiştir. Genelde ses getiren ve unutulmayan oyunlardan oluşmaktadır.

Oyun hakkındaki diğer yazılarımız için tıklayabilirsiniz.

Sağlıcakla ve takipte kalın. 😉

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Bir cevap yazın