T-WORLD! Türk Süper Kahraman Evreni Geliyor!

Evet yanlış duymadınız. T-WORLD adında bir Türk Süper Kahraman sinematik evreni geliyor!  ABD’den sonra en büyük TV içerik üreticisi olan ülkemizde artık süper kahramanlar konusuna giriş yapıyor.

Türkiye prodüksiyon şirketi olan T-World Entertainment and Productions, ülkenin ilk kez Türk süper kahramanlar hakkında yapımlar çıkartma başlıyor. T-World Entertainment and Productions şirketi toplamda iki süper kahraman filmi, üç tv dizisi, oyunlar ve kitaplar hakkında çalışmaların başlatıldığını söyledi.

T-World Entertainment and Productions şirketi, bu haberlerin dışında, Altay adında bir süper kahramanı konu alan Altay adlı diziyi duyurdu. Dizi, Türk Süper Kahraman olan Altay ile aynı ismi paylaşıyor. Dizini ilk fragmanı büyük ihtimalle bu yıl Cennes’te MIPTV adında bir dizi ve içerik fuarında gösterilecek.

 

İlk Süper Kahraman dizimiz : ALTAY

T-world! Türk süper kahraman evreni geliyor!

 

Türkiye’nin ilk Türk Süper Kahraman dizisi olacak olan Altay adlı dizini yönetmen koltuğunda ise Kalbimin Sırları adlı Türk dizisinde ve Lost, Agents of S.H.I.E.L.D., Prison Break ve Grey’s Anatomy dizilerinde yönetmenlik yapmış olan Bobby Roth yer alacak. T World sinematik evreninin Altay dizisinde yer alacak diğer karakterler arasında Su, Nymp, Rumi, Nazar ve İkizler de bulunuyor.

 

T-World Entertainment and Productions şirketinin yaratıcı üreticisi ve kurucusu olan Bülent TURGUT şöyle diyor:

İslam her ne kadar kültürümüzün bir parçası olsa da karakterlerin hikayeleri yalnızca Müslümanlardan oluşmayacak. Bu evrende Rus ve Yahudi karakterlerin de yer almasını planlıyoruz. Türkiye’nin ve bu benzersiz bölgenin zenginliklerini yansıtmak adına mitolojimizin ve karakterlerimizin çeşitliliğinden yararlanacağız. Farklı kültürlerden, inançlardan ve halklardan bir araya gelmiş bir konumda bulunuyoruz. Sinematik evrenimizde de bunu yansıtmayı hedefliyoruz”

 

Bülent TURGUT, milli ve yerli olan T-WORLD sinematik evreninin Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika’daki tüm sinema severler ile buluşturmayı ve T-World yapımlarının Netflix, Amazon, Hulu ve Apple TV+ gibi yayın kuruluşları aracılığıyla da ABD’deki seyircilerle buluşması hedefliyor.

T-WORLD

Bülent TURGUT’un bu konu hakkında konuştuğu bir youtube videosunu da aşağıda bırakıyorum. Videonun 13. dakikasından sonra Bülent TURGUT’un konuşmasını dinleyebilirsiniz.

T-World Entertainment and Productions şirketinin Filinta adındaki filmi, yerli Sherlock Holmes düşüncesi ile yapılan bir film olup, süper kahraman sinematik evrenine bir giriş denemesi olarak görülebilir. 🙂


T-WORLD! Türk Süper Kahraman Evreni Geliyor! yazımda bu kadardı arkadaşlar.

Bu haber her ne kadar 2 ay kadar önce çıkmış olsa da ben yeni gördüğüm için ve bu konuda gerçekten heyecanlandığım için geç olsa da yazmak ve benim gibi haberi olmayan takipçilerimiz ile paylaşmak istedim.

Şahsen ben her zaman bizim neden süper kahramanlarımız yok diye düşünen biriydim. Bu habere gerçekten çok sevindim. Umarım bu konudaki ön yargılarımızı yıkar ve bu ihtiyaç duyulan türe destek oluruz.

Unutulmamalıdır ki, “Böyle saçma şey mi olur?” , “Bizimkiler böyle bir şey yapamaz” vs. vs. saçma düşüncelerimizi bırakıp destek olmalıyız. Eğer destek olabilirsek illaki bu sektör de gelişecektir. Eğer ön yargılarımız ile peşin hüküm verip destek vermezsek gelişmemesi zaten normaldir. Bu yüzden destek verelim ve bizlerinde bu tür üzerinde güzel işler başardığımız günleri görelim.

Bu konusun takipçisi olacağım gördüğüm gelişmeleri de elimden geldiğinde seri bir şekilde siz sevgili takipçilerimiz ile paylaşacağım.

Filmler ve Diziler hakkında diğer yazılarımız için tıklayabilirsiniz. Buraya da Bülent TURGUT’un twitter ve imdb profilinin bağlantısını bırakıyorum. (Web sitesini bulamadım. Sanırım henüz hazır değil)

Sevgi ve saygılarımla…

Takipte Kalın.

 

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Bir cevap yazın