Sinema

Thanos Kimdir?

Thanos 2016 comics wallpaper

Merhaba arkadaşlar. Bugün her zamankinden farklı bir yazı ile karşınızdayım. Bugün size son zamanların en popüler kötü karakteri Thanos‘u tanıtacağım. Bildiğiniz üzere kendisi mor ve kocaman bir titan.

Kendisi ilk kez Marvel evreninde 1 Şubat 1973’te The Invincible Iron Man çizgi romanında görünmüştür. Kendisi Eternals ırkının bir üyesidir. (Onlardan başka yazıda bahsedeceğim) Tabitek farklı üyesi desek daha doğru olur. Eternals ırkı görüntü olarak insanlara benzerler lakin Thanos mor bir renkte doğmuştur ve bu annesinin ondan korkmasına neden olmuştur.

Thanos annesinin kuzağına verildiği an annesi tarafından öldürülmeye çalışılmıştır. Nedeni sorulduğunda ise annesi evrenin felaketini onun gözlerinde gördüğünü söylemiştir. (Kadın doğru görmüş) Babası ve kardeşi tarafından sevilse ve ayrı görülmese de gezegenin diğer canlıları tarafından dışlanmıştır. Bu da onu canlılar üzerinde deneyler yapmaya itmiştir.

Tabi onu bu konularda onu teşvik eden Deadpool Kimdir yazımda da bahsettiğim Death ile birlikte yapmıştır bunları. Kendisi Thanos‘un ilk aşkıdır lakin Thanos uzay korsanlarına katıldığında onunla olan bütün bağlarını kesti. Uzay korsanıyken evrenin her yerinde çocuklar yapmayı denemiştir. Bu yüzden bir sürü çocuğu olmuştur. Gamora ve Nebula gibi değil kendi kanından çocukları. Ama Death boş durur mu? Durmaz tabi. Thanos’u kendi ırkını yaymanın onun için günah olduğuna inandırtır ve bütün çocuklarını ve annelerini öldürmesini sağlar. Death Thanos’tan kendini kanıtlaması için en son kendi gezegeni Titan’ı yok etmesini ister.  Bu isteği düşünmeden gerçekleştiren Thanos babası hariç herkesi öldürür.

Thanos’un dedesi Kronos onu durdurması için Guardians of Galaxy’den tanıdığımız Drax the Destroyer’ı yaratır. Drax’ın gerçek kimliği Arthur Douglas isimli bir insandır. Kendisi Thanos’un kurbanlarından biridir. Bu olaylardan sonra delilikte ayrı bir seviyeye geçen Thanos sonsuzluk taşları gibi evrenin dengesini bozacak şeylerin peşine düşer.

Yazının sonuna da Thanos’n MCU evrenindeki ilk görünmesinin bir linkini koyayım ve yazıyı bitireyim. Başka bir yazıda görüşmek üzere. Eğer tanımını istediğiniz karakter olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

One thought on “Thanos Kimdir?

  1. Mustafa BÜKÜLMEZ dedi ki:

    Güzel bir yazı eline sağlık.

Bir cevap yazın