Oyun Önerileri

Strateji Oyun Önerileri

                                              Strateji Oyun Önerileri

Bilgisayarda bulunan strateji oyunlarını oynarken zevk alabilmek için öncelikle Strateji Oyun Önerileri almak gerekiyor. Çünkü oyunlar oynanışta farklılık ,zamanda farklılık veya fazla DLC gibi sorunlar bulundurabiliyor. Ben bunlar arasından en beğendiklerimi kullanarak bir Strateji oyunu önerisi yapıyorum.

Savaş Alanı Üzerinde Strateji Oyun Önerileri

Eğer harita üstünde değilde savaş alanında oynamak istiyorsanız kesinlikle “Strateji oyunu önerileri”  listelerinde olması gereken  Total War serisini öneriyorum. Oyunun serileri farklılık gösterebiliyor. Bölge ,zaman ,şekil ,oynanış gibi farklılıklar ile belli oluyorlar. Bunların arasından ise bazıları öne çıkıyor. Bu öne çıkanlar genellikle Paradox Interactive ya da Total War oyunları oluyor ve genellikle bu oyunlar öne çıkıyor. Çünkü bu oyunlar Strateji oyuncuları arasında daha çok beğeniliyor ve seviliyor. Ancak bu oyunlar arasında bile sıralama gerekiyor çünkü yapımcılar harika , tecrübeli ve bilgili olsa bile arada sırada sapıtıp saçmalayabiliyorlar. Bunun sonucunda 20 DLC’li oyunlar , saçma mekanikleriyle insanları çıldırtan oyunlar ortaya çıkabiliyor.

Fantastik bir dünya ve savaş alanı istiyorsanız size kesinlikle Strateji oyunu tavsiyesi olarak Total War:Warhammer 1-2′yi tavsiye ediyorum. Oyun Fantastik bir devirde geçiyor. Ejderhalarınızı ,büyücülerinizi ,alev topu atan bancınıklarınızı ,cüce ordularınızı kontrol ediyorsunuz. Bu ırkların her birinin kendine has özellikleri var . Mesela Cücelerin demircilikte iyi olması , ejderhaların havadan saldırmaları ve kılıçlı üniterlerden hasar almamaları gibi. Bu özellikleriyle öne çıkan oyun bir çok insan tarafından da tavsiye edilip oynanıyor. Eğer Steam yorumlarına bakacak olursanız da genellikle iyi olarak görürsünüz.

Orta çağda geçen bir oyun istiyorsanız ise size Total War :Rome II’yu öneririm. Bu oyun Roma devrinde geçiyor ve ilk oyunundan çok daha kaliteli. Orta çağ silahları kalkanlar ,kılıçlar ,oklar ile savaşılıyor ve bir çok farklı ünite bulunduruyor. Oyunda harika mekanikler var. Bu mekanikleri kullanarak az ordularla büyük orduları yenebiliyor kaleleri savunabiliyorsunuz. Bu mekanikleriyle öne çıkan oyun grafik kalitesiyle de öne çıkıyor. İçinde çok fazla ülke bulunduruyor ve oynayışı asla sıkmıyor.

Atilla devrinde ve Orta doğuda geçen bir oyun istiyorsanız ise kesinlikle Total War:Atilla II’yu öneririm. Oyun genellikle Orta doğuda ve gene Orta çağ devrinde geçiyor. Oyunda Bizans’a saldırıp Konstantinapol‘ü kuşatabiliyorsunuz.

Harita Üzerinde Strateji Oyun Önerileri

Fakat harita üzerinde oynanan Strateji oyunlaır önerileri istiyorsanız onlar daha farklı şekilde ve fiyatta oluyorlar. Bu bölümde size Hearts Of İron IV‘u önereceğim. Oyun Paradox yapımı. 2.dünya savaşında geçiyor. Oyunda 2 seneryo var . Bir seneryo 1936’da diğeri ise 1938’de başlıyor. Yapay zekanın harikası ve oynanışın birleşimiyle harika bir oyun sunuyor bize HOİ4 oyunun heyecanı , aldığınız oyun zevki ne kadar oynasanız da asla bitmiyor ve oyun uzun soluklu olabiliyor. Oynayan strateji sevdalıları +300 , 400 saat oynayabiliyor ve bu kadar saate rağman hala arada bir giriyorlar.

Orta çağda geçen Haritalı Strateji oyunlarında ise Europa Universalis‘i öneririm. Kesinlikle harika bir oyun ancak çok fazla sayıda DLC bulunduruyor. DLC’ler olmadan oyun DEMO gibi olsada oyun normalde harika bir oyun bü yüzden öneriyorum.  Oyunda bir sürü mekanik bulunuyor. Bir o kadar mekanik te DLC ile açılıyor. Böyle olmasına rağmen harika bir oynanış sunan Europa Universalis 4 te listemizde yerini alıyor.

Uzay çağında ve harita üstünde geçen oyunlarda en sevdiğim oyun olarak Stellaris‘i öneriyorum. Kesinlikle uzay çapında ve harita üzerinde geçen en iyi oyun olduğunu düşünüyorum. Oyunun Büyük DLC sayısı 2 ve indirimde alırsanız 90 TL gibi bir fiyata geliyor Oyun ve DLC’ler . DLC ler öz ve kaliteli. DLC’ler olmadan da oyunu rahatça oynayabiliyorsunuz.

Oyun önerilerim bu kadar. Oyunları harita üstünde ve savaş alanında olarak 2’ye ayırdım. Okuduğunuz için teşekkürler.

About Ozan Kurtcu

Ben Ozan. Genellikle oyun oynuyorum ve anime izliyorum. Oyun yazılarına ağırlık verebilecek biriyim. Her türlü oyunu, oyun sitesini ve yorumcularını takip ediyorum. 2 yılı aşkındır bu sektördeyim ve 500'den fazla anime izledim.

Related Posts

Bir cevap yazın