Oyun Önerileri

En Çok Beklenen 2019 Oyunları !

750703 1

İşte En Çok Beklenen 2019 Oyunları TOP10:

Bu listede 2019 oyunları ‘nı listeleyeceğim.Ancak 2018’in sonunda çıkacak oyunlardan bazılarını da listeye ekledim. Bunun nedeni RDR gibi bir devin ekimde çıkacak olması, ayrıca önümüzde 3 ay var ve bunlar da değerlenilebilecek aylar. İyi okumalar!

10-Call Of Duty: Black Ops IV

Call Of Duty serisinin yeni halkası olan Call of Duty Black Ops 4 bu sıralama da 10. sırayı alıyor. Oyun eski serilerin hikayesinin devamını getimiyor malesef. Çünkü oyunda bir hikaye modu yok. Ama online kısmını seven COD hayranları bu oyun için inanılmaz derecede heyecanlanıyor. Ayrıca betasında çok beğenilen Black Out yani BattleRoyale modu da oyuncuları memnun etmiş gibi duruyor. Bir kısım yayıncı ve oyuncu oyun çıktığı gibi bir daha diğer battle royalelerin yüzüne bile bakmayabilir. Oyunda Multiplayer, Zombies ve Battle Royale olmak üzere 3 mod bulunuyor. Bu modlarda Multiplayer bildiğimiz takımların karşı karşıya savaştığı mod. Zombies modunda ise dalga dalga gelen zombilere karşı takımlı ya da tek başımıza kalabildiğimiz kadar hayatta kalmaya çalışıyoruz. Battle Royale modunda 100 kişi bir haritaya atılıyor. Bu harita şimdiye kadar bir çok Black Ops oyununun multiplayer modlarındaki haritaların bir birleşimi. Atladığımız alanda sona kalan kişi oyunu kazanıyor. 2019 Oyunları listesinde 10. Sırada yerini alıyor.

9-Battlefield V

Battlefield 5 Bu yıl çıkacak en çok beklenen oyunlardan. First Person Shooter türünde büyük haritalarda takımlı savaşları içeren oyunun çok büyük bir kitlesi de bulunuyor. Üzerinden bir kaç yıl geçmiş olmasına rağmen Battlefield 1’in sadece PC sunucularında bile 30 bin kişi aktif olarak oynuyor. Yeni oyunlarıyla Call of Duty’nin de önüne geçen seri son oyunu olan BattleField 5’in betasını geçtiğimiz aylarda açmıştı. 2. Dünya Savaşı’nı konu alan oyunumuzda Call of Duty Black Ops 4’ün aksine savaş hikayeleri adı altında aralıklı hikaye modu da bulunuyor. Hiç olmamasından iyidir heralde. Bunun dışında Call Of Duty Black Ops 4 gibi Battlefield 5’te de Battle Royale modu bulunuyor. Bunun hakkında herhangi bir oynanış göremediğimiz için bilgi veremeyeceğim. Ancak bu oyunun da Battle Royale furyasına katılması oldukça üzücü. 2019 Oyunları listesinde 9. Sırada yerini alıyor.

8-Fallout 76

İlerlediğimiz aylarda kapalı betası açılacak oyunla ilgili herhangi önemli bir bilgi yok. 3 ile başlayan FPS TPS karışımı oynanış bu oyunda da bizi beklerken tabiki Bethesta’nın hiçbir oyununda eksik etmediği harika RPG öğeleri de oyunda bulunuyor. Karakter levelleri, karakter geliştirmeleri ,loot sistemi ,harika NPCler ,ticaret sistemi ve harika ana, yan görevler ile oyun bizi uzun soluklu bir oynayışla karşılayacak gibi gözüküyor. Betesta’nın bu işi harika yaptığını çoğu kişi biliyordur. Ayrıca eski oyun serileri alıp harika bir şekilde de güncelleştiriyor. Bu oyundarı Remastered gibi değil de içine yeni mekanikler, yeni sistemler ekleyerek yapması da sevenlerini mutlu ediyor. 2019 Oyunları listesinde 8. Sırada yerini alıyor.

7-Just Cause 4

Oyuncularını sadece mekanikleriyle bile eğlendirebilen oyunları bulmak çok zor. Bu tür oyunlar genellikle günümüzde çıkmıyor. Mesela Doom serisi. Oyunda basit parkur mekanikleri ve bazı küçük mekanikler bulunmasına rağmen bu mekaniklere yedirilmiş vuruş hissiyatları bu mekanikleri benzersiz kılıyor. Just cause ise bu olayı garip mekanikler ekleyerek buluyor. Oyunda yapamayacağınız şey yok. Uçaklara iple araba bağlamak, uçaklar giderken üzerinde oturmak arabaları dağlardan fırlatmak. Bu tür mekaniklerin daha fazlası da oyunda bulunuyor. Ayrıca mekanikleri her oyununda geliştiren Just Cause 4’te 2019 Oyunları listesinde 7. Oluyor.

6-Resident Evil 2 Remake

Remastered ve Remake kavramları çok farklı kavramlar. Bir tanesi grafiksel bir güncelleme sunuyor ve diğerinden çok daha kolay. Ancak Remake dediğimiz kavram sadece grafiksel değil oyunun mekaniklerinin bile baştan yapılmasıyla oluşuyor. Şu günlerde oyunun çözünürlüğünü 1018p yapan remastered yaptım diye gezerken sevdiğim oyunlardan biri olan Resident Evil 2’nin remakesini sabırsızlıkla bekliyorum. 2019 Oyunları listesinde 6. Sırada yerini alıyor.

5-Metro Exodus

Metro serisi arada önümüze çıkan tek düze bir First Person Shooter oyununundan ibatetti. Taaki Exodus’a kadar. Şu ana kadar çıkan düşük bütçeli metro oyunlarının aksine bu sefer her şey harika olacak. Çünkü bu sefer adamların dev bir bütçesi var. Açık dünyada artık Moskova’nın uzağında dışarıda maskemizi çıkarabileceğimiz harika bir FPS oyunu bizi bekliyor. Oyunun atmosferi görünüşü vuruş hissiyatıyla diğer büyük çaplı FPS’lere taş çıkartacak harika bir oyun bizi bekliyor gibi görünüyor. Oyun steam’da 209 TL ile ön sipariş edilebilir durumda. 2019 ‘un umutla beklediğim oyunlarından bir tanesi. 2019 Oyunları listesinde 5. Sırada yerini alıyor.

4-Total War: Three Kingdoms

Total War’ın yeni oyunu Three Kingdoms da 2019’da çıkması beklenen oyunlardan birisi. Yeni total war halkası olan three kingdoms çinde bir dönemde geçecek. 3 Krallığın Çin’in kontrolü için savaştığı bu dönemde büyük ihtimal küçük grupları da oynayabileceğiz. Çünkü daha önce hiç 3 ülke ile oynanan bir total war görmedik. Total war günümüz gerçek zamanlı strateji severlerin son durağı. Kendi türünü yaşatan son örneklerden birisi. 2. Dünya savaşı kolu olan CoH2 ile aynı şekilde yollarına devam ediyorlar. Ölmek üzere olan bir tür olmasına rağmen bu oyunun inanılmaz bakleyeni var. Bekli de bir gün Türklerin konusu olduğu bir oyun da çıkar 🙂 2019 Oyunları listesinde 4. Sırada yerini alıyor.

3-Devil May Cry 5

10 yılın ardından bu ismi görmek biraz şaşırtıcı. 10 yıllık dev gibi bi süreden sonra Dante aramıza geri dönüyor sonuçta. Hack and Slash türürün en büyüklerinden olan Devil May Cry serisi geri dönüyor. Tabiki DMC: Devil May Cry’ı saymassak. O DMC evreni dışında daha çok batılı oyuncuları çekmeye çalışan yan oyundu diyebiliriz. Hack and Slash türü ölürken ve God Of War bile bu türü terk etmişken Devil May Cry hala şaşmadı ve uzun süredir doğu tarafından sesi soluğu çıkmayan Hack And Slash türü geri döndüğü için hayranları oldukça heyecanlı. E3’te duyurulduğunda herkes çığlık atmıştı. Bu da heyecanı belli ediyor. 2019 Oyunları listesinde 3. Sırada yerini alıyor.

Devil May Cry 5 2019 Oyunları 3.

Devil May Cry 5 2019 Oyunları 3.

2-Anthem

Anthem bir açık dünya Thirt Person Shooter oyunu. Arka kameradan bakarak Javelin adlı zırhları giyen karakterlerimizle beraber açık dünyayı gezdiğimiz bir oyun. Oyunda 4 kişilik takımlar ile açık dünyada ki yaratıkları öldürüyoruz. Ayrıca bu javelin denen zırhlar da kendi aralarında ayrılıyor. Tank , nişanci vb.Bu zırhları kullanarak bu dev açık dünyayı her türlü gezebiliyoruz. Sudan, karadan ve havadan. Bu zırhlar ile neredeyse her yere girebiliyoruz. Açıklamalara göre bu zırhları geliştirme seçeneğimiz de olacak. Bu tür güzel yan görevler harika bir senaryo ve iyi karakterler eklenirse oyun harika olabilir. Bu tür yakın gelecek, mecha türünü seven , zırhların içinde uçup kaçmaya bayılan oyuncular için en iyi oyun olacak gibi duruyor. Grafikleri de göz alıyor. Bu nedenle yılın oyunu olabilir.( 2019 için) Bu oyun büyük ihtimalle 2019 ‘un efsanesi olabilir. 2019 Oyunları listesinde 2. Sırada yerini alıyor.

Anthem 2019 Oyunları 2.

Anthem 2019 Oyunları 2.

1-Red Dead Redemption 2

İşte 1 numara. Şu ana kadar çıkan en iyi açık dünya oyunu olma potansiyeline sahip bir oyun. Uzun bir aradan sonra vahşi batı serisi olan Red Dead Redemption geri dönüyor. Hemde inanılmaz bir şekilde. Rockstar Games’in her oyununu özene bözene yaptığını biliyoruz ki bu oyunlar çoğu zaman harika oluyor. Bu adamlar açık dünyanın nasıl yapılacağını biliyor. Örnekleri ise bol: GTA 4,3 veya 5. Tek bir seriden bile bu kadar örnek çıkarılabilirken Red Dead Redemption 2’nin inanılmaz olacağına şüphe yok. Açık dünyadaki olaylar ,öldürdüğünüz kişilerin ailelerinin sizi takip etmesi, grafikleriyle kusursuz duruyor bu oyun. O kadar ki duyurulduğu zaman bir kesimi çılgına çevirmişti. Şu anlık sadece Xbox ve PS4’e gelen oyunun ileride PC’ye de geleceğini düşünüyorum. Buna da FPS modu ve Red Dead Redemption Online Modu kanıt olabilir. 2019 Oyunları listesinde 1. Sırada yerini alıyor.

About Ozan Kurtcu

Ben Ozan. Genellikle oyun oynuyorum ve anime izliyorum. Oyun yazılarına ağırlık verebilecek biriyim. Her türlü oyunu, oyun sitesini ve yorumcularını takip ediyorum. 2 yılı aşkındır bu sektördeyim ve 500'den fazla anime izledim.

Related Posts

Bir cevap yazın