Oyun Önerileri

Popmundo, İkinci Dünya!

popmundo 1

15 yıl gibi büyük bir tarihe rağmen varlığını sürdürmeye devam edebilen yegane browser oyunu Popmundo’dan bahsedeceğiz. Kendisini “Popmundo, oyuncuların sanal bir müzik endüstrisi içerisinde şöhret için birbirleriyle yarıştıkları bir çevrimiçi rol yapma oyunudur.” şeklinde tanımlayan oyun, oyunculara bundan çok daha fazlasını sunuyor. Her oyuncu gibi kendinize ücretsiz bir karakter yaratıp, karakteriniz için sunulmuş onlarca kariyer seçeneklerinden birinde ilerlemeye başlayabilirsiniz.

Popmundo’ya kayıt olan her oyuncu oyuna tek bir karakter ile başlar. Karakterini hedeflediği kariyer doğrultusunda geliştirerek farklı alanlarda birçok başarıya imza atabilir. Bu başarılar yıllar önce müzik kariyeri odaklı olarak başlamışken, yıllar içinde sportif başarılar, mesleki başarılar ve suç başarıları gibi birçok alana yayılmayı başardı. Tabii bunlarla hiç ilgilenmeyip tanıştığınız insanlarla role play yapmanın tadını çıkarmayı da tercih edebilirsiniz. Seçim sizin…

 

Yukarıda gördüğünüz karakter bana ait. Kendisi ünlü olma yolunda ilerleyen bir grubun lideri ve aynı zamanda elektro gitaristi. Ayrıca mutlu bir evliliği ve 6 adet de çocuğu bulunmakta. Jeffrey bildiği her şeyi çocuklarına öğreterek onların da ilerde kendisi gibi bir müzisyen olması için çaba harcıyor. Ayrıca grubunda da 2 adet kendi çocuğu bulunan Jeffrey, vakur birisi ve yeni insanlarla tanışmaktan hoşlanmıyor. Evet, çevrede tanışılacak binlerce yeni insan var!

Bu benim ailem. Tek eşli ve çok çocuklu olmayı tercih ediyor Jeffrey. Siz çok eşli bir hayatı benimseyebilir ya da hiç evlenmeyerek kazanovalıklar yapabilirsiniz. Popmundo her türlü cinsel tercihe eşit mesafede duran bir oyun. Dolayısıyla istediğiniz taktirde gay, lezbiyen ya da biseksüel ilişkiler kurabilir, bu ilişkilerin hepsini evlilikle taçlandırabilirsiniz. Korkmayın, eğer evliliklerinizden pişmanlık duyarsanız boşanmak oldukça kolay.

Popmundo içinde Türkçe’nin de bulunduğu 21 farklı dilde oynanabiliyor. Bunun en büyük sebebi de dünyanın her yerinden binlerce oyuncuya sahip olması. Evet, Brezilya’dan ya da Rusya’dan birileriyle arkadaşlıklar kurabilir, geliştirmeye çalıştığınız bir yabancı dil varsa anadili bu dil olan insanlarla etkileşim halinde olabilirsiniz.

Bir de maceralarımız var. Karakterinizle Truva’yı keşfedebilir, uzaya yolculuk yapabilir ya da yedi denizlerde korsanlardan kurtulmaya çalışabilirsiniz. Başladığınız zaman gidip görmeniz gereken bir sürü patika olduğunu görünce epey şaşıracağınıza eminim. Yıllar içinde eklenen birçok macerayı deneyimlemek isterseniz, Türkçe Genel Forumda her birinin haritasını bulabilirsiniz.

İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya’yı da kapsayan 49 şehirlik minik dünyamızda en çok Türklerin var olduğunu söylemek yanlış olmaz. Dolayısıyla oyunu öğrenmek için yardıma ihtiyacınız olursa soru sorup cevap alabileceğiniz yüzlerce insan olduğunu bilmelisiniz. Türkçe forumlar her daim aktif ve her türlü sorunuza cevap bulabilmek için en ideal ortamlardır.

Hepsinden önemlisi ise her türlü soru ve sorununuzda muhatap olabileceğiniz Türkçe konuşan yetkililerin olması. Problemleriniz rahatlıkla çözülecek ve oyun geliştirmeyle ilgili değerlendirmeleriniz mutlaka değerlendirilecektir.

Popmundo da olabileceğiniz şeylerden bir kaçı şöyle:
Toplulukları peşinde sürükleyen bir mega star

  • Ünlü isimlerin fotoğraflarını çekmekle meşgul bir paparazi
  • İnsanların nikahlarını kıyan bir din adamı ya da yargıç
  • Suçluları tutuklayan bir polis
  • Hastaları iyileştiren bir doktor.
  • Dünyamız içinde var olan “The Insider” dergisinde bir yazar

Hakkında söylenecek daha birçok şey var çünkü Popmundo ayrı bir dünya. İlginizi çekti mi? Öyleyse tek yapmanız gereken www.popmundo.com adresine girip karakterinizi oluşturmak. Seni de bekliyoruz.

Related Posts

Bir cevap yazın