Bildiğiniz gibi geçtiğimiz ay TellTale Games iflasını vermişti. Ancak en sevilen oyunlarından birisi olan ve markanın patlamasına ve ünlenmesine yol açan The Walking Dead marka kapatılsa da geri dönüyor!

The Walking Dead Geri Dönüyor!

TellTale Games’in en sevilen serilerinden TDW geri dönüyor. İnteraktif film oyun türü seven arkadaşları heyecanlandıran müjde SkyBound Games’ten geldi. SkyBound Games oyunu kendi yapacağını da açıkladı. Marka zaten bundan önce de Telltale ile çalışıyordu. Markanın bu oyundan 1 oyun daha yapmışlığı var. Ama bu TDW oyunu sadece mobil playformlarda var ve The Walking Dead: Road To Survive diye geçiyor. Gerekli ücretini ödeyerek App Store ve ya Google Play üzerinden oyunu satın alabilirsiniz. Bu oyun da diğerleri gibi interaktif film olarak karşımıza çıkıyor. Ama asıl oyunların mobile optime edilmiş halleri bulunurken bu oyun tahmin edildiği gibi fazla ilgi çekmemiş.

The walking dead final bölüm

The Walking Dead Final Bölüm

Nedir bu The Walking Dead ?

Bu yazıyı okuman için gelen çoğu okurun bunu bildiğini düşünsem de kısa bi açıklamayla oyunu anlatacağım. Oyun interaktif film türünde bir oyun. Yani seçimlerinizin oyunun sonunu etkilediği ve bu seçimlere göre karakterinizin hareket ettiği bir oyun türü. Sabit kamera açısı ile oynanan bu türün en önemli yapımcılarından birisi de TellTale idi. Ancak ben şahsen türü pek sevmiyorum bunun nedeni türün hiçbir olayı yok. Ne bir aksiyon ,ne bir gizlilik ne bir korku. Sadece mouseniz ile sağa sola tıklıyorsunuz karakterinizde yürüyor. Bu kadar başka bir olayı yok. Ayrıca çoğu Telltale oyununda da seçimler bence oyun sonundaki 2-3 dakika hariç hiçbir şeyi etkilemiyor. Bu da oyunun tamamını neden oynadığını insana sorgulatıyor. Peki bundan önceki oyunlarda ne vardı ?

Bundan Önceki TWD Bölümlerinin Özeti

İlk bölümde harika bir göndermeyle karşılaşmıştık. Dizideki Glenn de oyunda gözüküyordu. Her ne kadar bölüm 1’in başlarında ekipten ayrılıp Atlanta’ya gitse de en azından hoş bir göndermeydi. Tabiki de Atlanta’ya gittiğinde arkadaşları ölmüş olacaktı ve orada dizideki Rick ile karşılaşacaktı. Bunu bilmek bile yüzümüzde bi tebessüm bırakmaya yetiyordu. Ana karakterimiz Lee ile takım halinde ilerleyerek yeni ekip arkadaşları buluyorduk. Oyun’un başını özetlersek bu şekilde. Diğer bölümleri Spoiler olmaması açısından yazmıyorum.

SkyBound Games’in Sİtesi: https://www.skybound.com/

 

About Ozan Kurtcu

Ben Ozan. Genellikle oyun oynuyorum ve anime izliyorum. Oyun yazılarına ağırlık verebilecek biriyim. Her türlü oyunu, oyun sitesini ve yorumcularını takip ediyorum. 2 yılı aşkındır bu sektördeyim ve 500'den fazla anime izledim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın