Oyun, Oyun Haberleri

Fortnite Yayıncıları ve İçerik Üreticilerini Destekleyecek!

maxresdefault

Fortnite şu anda en çok ilgi çeken iki Battle Royale oyunundan bir tanesi. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamaya göre Fortnite kendisi için yayın yapan kanalları desteklemeye başlayacak. Haberin detayları için okumaya devam edebilirsiniz.

Fortnite İçerik Üreticilerini Destekleyecek:

Fortnite ‘ın yapımcılarından gelen bir açıklamaya göre belirli bir süre için içerik üreticileri ve oyunun yayıncıları desteklenecek. Bu destekleme ise V-Buck satışları ile gerçekleşecek. Oyuncuların aldıkları V-Buck’lar üzerinden yayıncılar ve içerik üreticileri de kazanacak. Bu şekilde hem içerik üreticilerinin hem de yapımcıların karına olacak. Sistemin 31 Aralık 2018 tarihine kadar işlemde kalınacağı söyleniyor. Ancak belki bir gün tekrar bu sitem işleve girebilir. Ancak Epic Games’in karından fazla pay vermek isteyeceğini sanmıyorum.İçerik üreticilerini desteklemek için sadece Battle Royale modunda oynamanız gerekmiyorda. İşte detaylar:

Fortnite’ın yeni Etkinliğinin Detayları:

İçerik Üreticilerini Destekleme Etkinliği olarak karşımıza çıkan ve yeni güncellemeyle beraber gelen bu etkinliğe katılmak için hangi modda oynadığınız farketmiyor. Dünya’yı Kurtar modunda da Battle Royale modunda da katılabiliyorsunuz ektikliğe. Battle Royale modunda İçerik Mağazası sekmesine tıklayarak mağaza bölümünde beliren “Bir İçerik Üreticisini Destekle” butonu ile istediğiniz içerik üreticisinin kodunu giriyorsunuz. Bu işlemi yaptıktan sonra 14 Gün içinde yaptığınız tüm V-Buck alışverişlerinden içerik üreticileri de kazanıyor. Yani hem bağış yapıyor hem de siz kazanıyorsunuz. Ortalamaya vurduğumuzda yaklaşık 10.000 V-Buck’ta 1 Yayıncı 5 Dolar kazanıyor. Bu ne kadar düşük bir miktar gibi gözükse de her ay milyonlarda V-Buck alınıyor. Bu nedenle inanılmaz derece de kazançlar sağlanılmasa da ek bir gelir olarak köşede durabilir.

Fortnite Yeni Etkinlik

Fortnite Yeni Etkinlik

Neden Böyle Bir Etkinlik Yapıldı ?

Öncelikle Epic Games yani Fortnite bu işten en çok karlı çıkan kısım bu nedenle en önemli sebep bu. Bu yeni sistemle beraber insanlar V-Bucks almaya teşvik edilecek. Hem insanlar bağış yaparken kendi de kazanacak hem de yayıncılar kazanacak. Bu bir yandan oyunu tanıtan ve yayınlarında oynayan yayıncıları arttırırken diğer yandan da o içerik üreticilerini izleyen kişileri oyuna çekecek. Bu şekilde hem yeni bir yenilik gelmiş olurken 3 tarafta karlı çıkacak. Epic Games’i zaten bu tür oyuncuları mutlu edecek güncellemeleri ile tanıyoruz. Yeni sezonlar, harita değişimleri ,kostümler vb. vb. Bu da markayı oldukça iyi bir yere getiriyor.

Fortnite Sezon 6 Sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz!

About Ozan Kurtcu

Ben Ozan. Genellikle oyun oynuyorum ve anime izliyorum. Oyun yazılarına ağırlık verebilecek biriyim. Her türlü oyunu, oyun sitesini ve yorumcularını takip ediyorum. 2 yılı aşkındır bu sektördeyim ve 500'den fazla anime izledim.

Related Posts

Bir cevap yazın