Genel

Suudi Arabistan’dan Toei İşbirliğiyle Anime Geliyor

Suudi Arabistan medya şirketi Manga Productions, Japon animasyon şirketi Toei Animation ile işbirliği içinde ürettiği “The Woodcutter’s Treasure” adında bir animasyon için Pazar günü bir teaser yayınladı.

“Woodcutter’s Treasure”, Suudi Arabistan kültürüne dayanan, çocuklara ve ailelere yönelik 25 dakikalık bir anime olacak ve planlı bir televizyon dizisi için rehber olacak. Her iki ülkede de yayınlanacak olan bu anime hem Japonca hem de Arapça olarak yayınlanacak.

Manga Productions’ un, ANN ile kavramlaştırmayı, hikaye yazarlığını, yapım öncesi hazırlığı, Arapça seslendirme ve videonun genel denetimini ele aldığı ve Toei Animation’ın animasyon üretimini ve post prodüksiyonu ele aldığı doğrulandı.

Manga Productions un ayrıca, 13 bölümlük bir televizyon dizisi ve 90 dakikalık bir film projeleri için Toei Animation ile çalıştıkları ortaya çıktı. Şirket ayrıca, animasyon projelerini Ekim ayında tartışmak üzere anime stüdyosu Gainax ile görüştüğünü de bildirdi.

Manga Productions, MiSK olarak da bilinen Prens Muhammed bin Salman Vakfı’nın bir yan kuruluşudur ve Suudi Arabistan’dan reformist Kral Mohammad bin Salman’ın adını alır. Şirket, uluslararası platformda Suudi fikir ve mesajlarını “tanıtmak” için animasyon, çizgi roman ve video oyunu projeleri üretmeyi amaçlıyor. MiSK, Ekim ayında Japonya’nın Dijital Hollywood Üniversitesi ile Suudi tasarımcılar ve programcıların animasyon ve oyun yapma eğitimi için bir mutabakat anlaşması imzaladı.

Suudi Arab medya içerik şirketi ARiNAT geçen sene GAINAX ile  bir animasyon için üç dakikalık teaser yayınladı. Teaser hem Japonca hem de Arapça şeklinde mevcuttu ancak ARiNAT’ın internet sitesi artık etkin değil.