Selamlar Figurex okurları bu yazıda sizlere hazırladığım Top 5 Büyü Animeleri listesini sunacağım. İyi okumalar.

5- Zetsuen No Tempest

panty stocking with garte 769 1680 2 - Top 5 Büyü Animeleri - Figurex Anime

Özetleyecek olursak ise Mahiro Fuwa adlı bir kahramanımız var . Kahramanımız ailesini öldüren katili aramak için ortadan kayboluyor. Bu sırada  Kusaribe klanından Hakase Kusaribe bir adaya hapsediliyor ve Mahiro’yu buluyor. Ardından ise bir anlaşma yapıyorlar. Bu anlaşmaya göre bu anlaşmaya göre birbirlerine Hakase Kusaribe Mahiro’nun katilini bulmasına Mahiro ise Hakase’nin kurtulmasına yardım ediyor. ve olaylar gelişiyor.

4-Fairy Tail

panty stocking with garte 769 1680 3 - Top 5 Büyü Animeleri - Figurex Anime

Bir çok kişi bu animeyi sevmese bile uzun soluklu bir seri olduğu için ve dövüş sahnelerini beğendiğim için listeye koyuyorum.

Özet geçersek : Lucy adlı büyücü Fairy Tail loncasına katılmak istiyor. Bu yolculuğunda Natsu’yla karşılaşıyor ve sonrasında ayrılıyorlar. Sonrasında yakalanarak köle olarak satılıyor. Bu sırada Natsu onu kurtarıyor ve Natsu’nun Fairy Tail üyesi olduğu ortaya çıkıyor ve olaylar gelişiyor. Sonuç olarak anime hoşuma gidiyor ve Büyü içeren anime . Bu nedenle Büyü içerikli Animeler listemde 4. sırayı alıyor.

thumb 1920 311015 - Top 5 Büyü Animeleri - Figurex Anime

3-FullMetal Alchemist

panty stocking with garte 769 1680 4 - Top 5 Büyü Animeleri - Figurex Anime

Konusunu özetleyecek olursak : Annesi ölen 2 kardeş simya yoluyla annelerini diriltmek için bazı büyüler yapıyorlar ancak bunun sonucunda birisi bacağını diğeri ise vücudunu kaybediyor. Kardeşlerden birisi vücudu olmayan kardeşini bir zırha bağlamayı başarıyor ama bu sırada kolunu kaybediyor ve hikaye gelişiyor. Konusu dövüş sahneleri ve her şeyiyle beni benden alan harika Büyü Türü bir Anime. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. Büyü Animesi

 

 2-Log Horizon

panty stocking with garte 769 1680 4 - Top 5 Büyü Animeleri - Figurex Anime

Özeti : Shiroe adlı kahramanımız “Elder Tales” adlı bir online fantezi rol oyunu oynuyor ve bu oyunun 12. genişletme paketi çıktığında 30 bin oyuncu içeride kalıyor.Bu oyuncular oyun içinde takımlar kurarak belirli yerlerde hayatta kalmaya çalışıyorlar. Bu oyuncular farklı sınıflarda karakterlerle oynuyorlar. Karhramanımız Shiroe ise  oyunun en güçlü klanının stratejisti ve bir büyücü.Tank ve suikastçi sınıfı 2 arkadaşıyla bu oyunda ilerliyor. Olaylar ise bunun üzerinden işliyor. Hem oyun animesi olması hem de güzel konusu ve belirli bir mantık içerisinde ilerlemesiyle kendini bana sevdirten bir anime. İzlemenizi tavsiye ederim. Çizimlerini de çok sevdiğim bir animedir. thumb 1920 514758 - Top 5 Büyü Animeleri - Figurex Anime

1-OVERLORD

panty stocking with garte 769 1680 5 - Top 5 Büyü Animeleri - Figurex Anime

İşte 1. sıra. Oyun animeleri benim çok hoşuma gittiğindendir belki, konusu ;dövüşleri;karakterleri harika yapılmış. Hem oyun türü hem de  Büyü Türü Anime olmasından dolayı da sadece ben değil, Dünya üzerinde çok ilgi çeken bir anime herkese öneririm.

Özetle: Kahramanımız Momonga Yggdrasil adlı oyunun son günlerinde oyundan çıkmaktan vazgeçiyor ve serverlerin kendini kapatmasını bekliyor. Ancak oyun kapanmıyor ve bir “İsketel Büyücü”ye dönüşüyor . Bunun ardından ise NPC’ler duygular hissediyor ve oyundaki bazı engeller kalkıyor. Oyun değişiyor ve bazı şeyler ekleniyor. ve hikaye bunun üzerinden gelişiyor.

Bu liste tamamen benim kararlarım üzerinde hazırlanmıştır. Eğer farklı düşündüğünüz bir nokta olursa yorumlara yazabilirsiniz.

About Ozan Kurtcu

Ben Ozan. Genellikle oyun oynuyorum ve anime izliyorum. Oyun yazılarına ağırlık verebilecek biriyim. Her türlü oyunu, oyun sitesini ve yorumcularını takip ediyorum. 2 yılı aşkındır bu sektördeyim ve 500'den fazla anime izledim.

Back to list

One thought on “Top 5 Büyü Animeleri

  1. yasino dedi ki:

    mo dao zu shi – The Grandmaster of Demonic Cultivation

    bu anime neden sitenizde yok ? Olağanüstü bir yapım ve korkuyorum ki 2.sezonun gelmemesinden 🙁

Bir cevap yazın