Animelerde ilginç güçlere sahip kadın karakterler. Bugünkü konu başlığımız bu. Eminim fantastik severlerin oldukça ilgisini çeker. Umarım çeker. Herkesin bildiği üzere animelerdeki ilginç güçteki karakterlerin çoğu erkek oluyor. Kızlarında güçleri oluyor ama erkeklerin yanında genellikle sönük kalıyor. Adam dünyanın yarısını yokedecek güce sahip kadın ise ne bileyim şekil değiştirme yeteneğine sahip. Söyleyin bana nerede bu adalet. Neden hep erkekler. Kadınların neyi eksik.

Bugünkü yazımın başlığındanda anladığınız üzere erkekler kadar güçlü hatta onları parmaklarında oynatan ilginç güçlere sahip kadın karakterlerden bazılarını göstereceğim. Altlarına animenin adınıda yazacağım bu şekilde isterseniz açıp izleyebilirsiniz.

 

Kannagi Ayano

Kaze no stigma ayano - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex animeAsdfghjkl 1 - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex anime

Anime : Kaze No Stigma

Ayano Enjutsu adında türkçesi ateş sanatları olan bir yeteneğe sahiptir. Kannagi ailesinin varisi olarak Enraiha adında bir kılıcı kullanır. Bu kılıç nesilden nesile Kannagi ailesinin varisleri tarfından kullanılmıştır. Ayano Kannagi ailesinin en güçlü kadın savaşçısı ve Enjutsu kullanıcısıdır.

 

Kuriyama Mirai

Kyoukai no kanata mirai - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex animeAsdfghjkl 2 - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex anime

Anime: Kyoukai No Kanata

Mirai Ruhlar Dünyasında lanetli klan olarak bilinen bir klanın üyesidir. kendi kanını silaha dönüştürüp savaşır. Kanını istediği gibi kontrol edebilir.  Bu gücü ile youkailer ile savaşır.

 

Kyouka Izumi

Kyouka izumi bungou stray dogs - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex animeAsdfghjkl 3 - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex anime

Anime: Bungou Stray Dogs

Kyouka ailesi liman mafyası tarafından öldürülmüş bir yetim. Kar Şeytanı adlı teneğe sahip ama bu yeteneği kullanamıyor. Liman Mafyası tarafından gücünü zorla suikastılık için kullanıyor. Kar şeytanının kılıcı çokk keskindir ve tek kılıcını kınından tamamen çıkarmadan bile birini öldürebilir.

 

Disk

Asdfghjkl 4 - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex anime

 

Anime: Needless

Disk aslında bir robottur. Vücudundan bir sürü silah çıkartabilir aynı zamanda her türlü teknolojik aleti kontrol edebilir. Karnından onlarca silah çıkarmışlığı vardır.

 

Guynemer Mikumo

Macross frontier mikumo - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex animeAsdfghjkl - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex anime

Anime: Macross Delta

Mikumo decalture adında özel şarkıcılardandır. Bu şarkıcılar şarkıları ile insanların içindeki uzaylı virüslerinin kontrolünü engeller ve onları ölmekten kurtarır. Mikumo diğer decalturelardan farklı olarak efsanevi Yıldız Şarkıcısıdır. Şarkısı ile bütün evreni silip tekrardan yaratabilme yeteneğine sahip.

 

Lucy Maud Montgomery

Lucy maud montgomery bungou stray dogs - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex animeAsdfghjkl 5 - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex anime

Anime: Bungou Stray Dogs

Lucy Anna of Abyssal Red adlı yeneğe sahip biri. Bu yeteneği ile insanları kendi dünyasına hapsediyor ve onları koca bebek Anna ile kovalamaca oynamaya zorluyor. eğer Anna onlara bir kez bile dokunursa sonsuza kadar orada hapis kalıyorlar. Eğer Anna onlara değmeden anahtarı alabilirlerse o alandan çıkabiliyorlar.

 

Kuchinashi

Kuchinashi needless - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex animePanty stocking with garte 769 1680 9 - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex anime

Anime: Needless

Kuchinashi koluna taktığı alet ile vücudunun oluşturduğu özel parfümü kullanabilmektedir. Bu parfümü soluyanların vücutlarını istediği gibi kontrol edebilir, beyin felci geçirtebilir. Paradise adında saldırı ile rakiplerini sonsuz bir hayal dünyasına sokar ve buradan kaçmak imkansıza yakındır.

 

Lucy

Elfen lied lucy - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex animeAsdfghjkl 6 - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex anime

Anime: Elfen Lied

Lucy bir Diclonius’tur. Yani doğduğundan beri kafasında iki tane boynuz vardır. Bu boynuzlar yüzünden yıllarca etrafındakiler tarafından işkence gören Lucy bir gün dyanamaz ve içindeki katili ortaya çıkarır. Dişi Dicloniuslar görünmez eller olan vektörler kullanırlar. ama bu yetenek sadece dişilerde vardır. Lucy’nin vektörleri iki metreden uzağa gidemez. Ama bu Diclonius’tan Diclonius’a göre değişir.

 

Solva

Needless solva - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex animeAsdfghjkl 7 - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex anime

Anime: Needless

Solva manyetik yeteneğine sahip bir needless’tir. Sadece demir olan şeyleri kontrol etmekle kalmaz kendisini manyetik bir alanın içine alıp uçabilir, saldırabilir ve savunabilir. Gücünü kullanmadığı zaman normal nazik bir kız gibi görünür ama gücünü kullanmaya başlayınca ağzı bozuk bir canavara dönüşür.

Needless solva 2 - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex anime

Sonokata Misuzu

Eldlive sonokata misuzu - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex animeAsdfghjkl 8 - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex anime

Anime: elDlive

Sonakata melek yüzlü şirin bir kız gibi görünmesinin nedeni onun zaten bir melek olmasıdır. Sonokata uzay polis teşkilatı elDlive’ın bir üyesidir. Meleğe dönüşüp yolladığı halka şeklindeki bıçaklar ile rakiplerini haklar.

 

Aruka Schild

Aruka schild needless agni schiwatas - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex animePanty stocking with garte 769 1680 13 - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex anime

Anime: Needless

Aruka Ateş Tanrısının Nefesi adlı yeteneğe yani Agni Schiwatas sahip bir needlesstir. Ateş yeteneğinin aksine bu yetenek daha çok ısı yeteneği. Birinin eline dokunduğunda derisini hatta altındaki kemiğe kadar eritebilecek bir ısı hemde. Animeyi izlerseniz Aruka ateş yeteneğine sahip birini aşağlarken aynı zamanda kendi yeteneği ile ateş yeteneği arasındaki farkı en ince detayına kadar anlatıyor.

 

Yosano Akiko

Bungou stray dogs akiko yosano - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex animeAsdfghjkl 9 - animelerde i̇lginç güçlere sahip kadın karakterler - figurex anime

Anime: Bungou Stray Dogs

Yosano Akiko bir doktordur. Ölümsüzlük yeteneğine sahiptir. Vücudu ne kadar çok yara alırsa o kadar hızlı iyileşir. Bu yeteneği ile diğer insanları da iyileştirebilir. Doktor olmasına rağmen şiddet yanlısı bir insandır.

 

Ee nasıl buldunuz? Biliyorum bazı animelerden birden fazla karakter yazdım ama ilginç güçlere sahip oldukları için yazdım. Yoksa yazmazdım.

Belki ilerliyen zamanlarda belki başka yazarlardan biri animelerdeki ilginç güçteki karakterler adında bir başlıkta yazar. O zaman görürsünüz yirmi kişi yapsa anca bir yada iki tane kadın çıkar. Belki onlar bile çıkmaz. O nedenle benim yazımın değerini bilin.

Başka bir yazıda görüşmek üzere. Sayonara.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

One thought on “Animelerde İlginç Güçlere Sahip Kadın Karakterler

  1. Haru dedi ki:

    One punch man de yeşil saçlı bir kız vardı bence o da ilginçti.Konu için teşekkürler harika olmuş:)))

Bir cevap yazın