MineCraft Rehberi, Oyun Kılavuzları

Minecraft Klavuzu – Hayvanları Tanıyalım #6

Merhaba arkadaşlar son yazılarımızda Minecraft dünyasında aç kalmamak için nasıl tarım yapabileceğimizi, nasıl tarla yapabileceğimizi, bunlar için gerekli olan aletleri ve onların yapımı, ürünlerin dikimlerinin nasıl yapılacağını anlatmıştık. Eğer bunlar hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz  eski yazılarımıza sitemizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şimdiki yazımızda Minecraft’ ta yer alan hayvanlardan bahsedeceğiz. Bunların özelliklerini vereceğiz. Bu yazımızı inceledikten sonra hayvanlar hakkında bilginiz olacağını sanıyoruz. Şimdi hayvanlarımızı tanıyalım. Yazımızın gidişatına göre zararlı yaratıkları da bunda veya daha sonra anlatabiliriz.

 

İnek

maxresdefault

Minecraft’ ta rahatlıkla bulabileceğimiz hayvanlardan bir tanesi inektir. İnekleri öldürmeniz durumunda deri ve çiğ et elde edersiniz. Bu derileri zırh yapmak amacıyla kullanabileceğiniz gibi pek kaliteli bir ürün ortaya çıkmayacaktır. Bunun yanında deriden zırh yapması da oldukça zahmetli bir iştir. Zırh yapacaksanız ileride başlayacağımız madencilik rehberimizi okumanız kaliteli zırhlar yapmanız için yeterli olacaktır. İneği öldürdüğümüzde elde ettiğimiz et ( biftek) çiğ halde tüketilirse sağlık barımızda 1.5 birimlik bir iyileşmeye, pişirerek yenildiğinde ise 4 birim iyileşme puanı verir. Hangisinin daha mantıklı olduğunu söylememize gerek yok sanırım J İnekleri tavuklarda da uygulayabileceğimiz yöntemi kullanarak buğdayı kullanarak birbirleriyle çiftleştirebiliriz. İnekler ölünce 0 ile 3 arasında değişen miktarda et ve deri bırakırlar. İneğin yanına gidip kova ile sağ tıklanırsa süt sağımı yapılabilir.

 

Tavuk

indir

Tavukları da biyomlarda sıklıkla görebilirsiniz. Bu hayvanlar ok yapmak, kek yapmak, yumurtalarını kullanarak yeni tavuklar üretmek ve et sağlamak dışında bir işe yaramazlar J Tavuklarını öldürdüğünüzde sizlere 0 ile 2 adet arasında Tüy verirler. Bu Tüyler ile ok ve yazı yazmanıza yarayan kitaplar elde etmenizi sağlarlar. Tavukları öldürdüğünüzde çiğ tavuk eti verirler. Eğer yanarak öldürürseniz veya yanarak öldüklerinde etleri direkt olarak pişmiş halde karşımıza çıkar.  Tavuklar belli bir süre ile tekrar eden yumurtlama süresine sahiptir. Bu 5 ile 10 dakika rasında değişebilir. Bu yumurtaları kullanarak kek yapabileceğiniz gibi tavuk üretimi için de kullanabilirsiniz.

 

Domuz

maxresdefault (2)

Domuzlar genellike biyomlarda tek başına bulunmazlar. Sürü halinde dolaştıkları için bir domuz gördüyseniz devamı da mutlaka var demektir. Domuzları öldürdüğünüzde 0 ile 2 adet arasında değişen bir sayıda çiğ domuz eti elde edersiniz. Eğer yanarak ölürlerse et pişmiş olarak düşer. İnekler ve tavukların sizi takip etmesi için Wheat isimli ürünü elimizde tutmamız gerekmektedir. Aynı şey domuzlar içinde geçerli. Eğer elimizde Wheat tutarsak domuzlar bizi takip eder, eğer bizi takip eden iki domuzunda Wheat yemesini sağlarsak bunların çiftleştiği görülür ve bu acımasız Minecraft dünyasına yavru bir domuz getirirler. Domuzları binek aracı olarak da kullanabilirsiniz. Ancak onları kontrol edemezsiniz. Yani sadece üzerine biner ve sizi nereye götüreceğine bakarsınız J Domuzlara binebimek için Eğer ( saddle) bulmamız gerekiyor. Eğerler yalnızca Chestlerde ve zindanlarda bulunur

 

Related Posts

Bir cevap yazın