Maria V Snyder Zehir Ustası , Merhaba arkadaşlar. Size bir sonraki yazımın kitap inceleme yazısı olacağını söylemiştim. Yoksa söylememiş miydim? Hatırlamıyorum. Neyse ne. Bugün sizin için benim çok sevdiğim canım sıkılmadan tekrar tekrar okuduğum bir kitap serisi olan Zehir Ustasından bahsedeceğim. Kitabın bir tanıtım videosu bile var. Onu yazının sonuna ekleyeceğim. Yayınevi her şeyi düşünmüş resmen.

Maria V Snyder Zehir Ustası Kitap İncelemesi

Her zamanki gibi önce kitabın konusundan bahsedeceğim sonra da kendi düşüncelerimden.

Maria v. Snyder zehir ustası

Yelena idamının gelmesini bekleyen bir mahkumdur. Çünkü birini öldürmüştür. İdam günü onu almaya cellatlar değil bir suikastçi gönderilir. Ama bu sıradan bir suikastçi değildir. Valek Başkomutan’ın özel suikastçisidir ve Yelena’ya bir teklif sunmak için oradadır. Ya idam edilecek ya da Başkomutan’ın çeşnicisi olup her gün yemeklerin zehirli olup olmadığını kontrol edecektir. Yaşamayı seçen Yelena artık hayatını zehirlerle dolu bir sarayda geçirmeye başlar. Ama kötü geçmişi peşini bırakmaz ve onunla birlikte yeni yaşamaya başladığı saraya kadar gelir.

 

Benim yorumum… Maria V Snyder Zehir Ustası

Kitap bana göre oldukça güzel ve akıcıydı. Kitap güzel olmasa zaten buraya yazmazdım. Öceden söyleyeyim bu bir serinin lk kitabı. Diğer iki kitabı da var. Aslında başka kitapları da var ama henüz sadece üç kitabı çevrilmiş.

O kitaplarda işte bunlar.

Maria v. Snyder zehir ustası

Maria v. Snyder zehir ustası

Ben Yelena’ya da Valek’e de bayıldım. Kitap hem eğlenceli hem de aksiyon dolu bir kitap. Arada küçük de olsa romantizm olsa da öyle abartı bir şey yok. Fazla romantiğe kaçıp kitabın güzelliğini mahvetmemişler. İlk kitapta anlayamadığınız ama ilerleyen kitaplarda anladığınız ve ” Demek bu yüzdenmiş ” dediğiniz bazı sahnelerde mevcut. Minik bir örnek vereyim. Baş komutan neden büyülerden bu kadar korkuyor ve nefret ediyor bunu son kitapta öğreniyorsunuz mesela.

Tabi bu sadece küçük bir örnek. Kitapta daha bir sürü böyle sahne var. O yüzden yazar bize spoiler verdi deyip arkamdan sövmeyin lütfen.

 

Diğer kitapların konularından bahsetmeyeceğim çünkü spoiler içeriyorlar.

Kitabın tanıtım videosunu da buraya bırakıyorum ve yazımı bitiriyorum. Biliyorum kısa yazıyorum ama spoiler vermeden anca bu kadar çıkarabiliyorum. Biraz daha zorlarsam eğer iyice spoiler’a gireceğim ve bu yüzden sizin kitaptan soğumanızı istemiyorum. Çok kısa diye düşünen arkadaşlar varsa onlar için söylemek istedim sadece.

 


Maria V Snyder Zehir Ustası kitap incelemesi yazımda bu kadar arkadaşlar.

Diğer kitap incelemeleri yazımız için tıklayabilirsiniz.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Bir cevap yazın