Abstract eyes wallpaper free hd for desktop - varoluş hayat sersemliği - figurex diğerBugün ki konumuzun başlığı hayat ve psikoloji üzerine  ” Varoluş Hayat Sersemliği ” neden böyle bir başlık kullandım dersek hepimiz ilk doğduğumuzda tamamen bom boş bir defter gibiyiz sersem gibi nereye geldik biz? düşüncesi içerisin de anlam veremediğimiz şeyler bu defteri nasıl dolduracağımız bize bağlı bir durum desek yeridir.

Hepimiz var olan etkenlerden etkileniyor ona göre yaşıyor yada birilerine göre bir hayat anlamı içeriyoruz. Peki ya sen bu yazıyı okuyan insan? Hiç şöyle bir durup baktın mı yada nasıl desem oturup hayat geçmişinde yaşadıklarını düşündün mü? Tabii ki hayır.  Çünkü biz insanlar yaşamlarımızı sadece birilerine göre yaşamaya alışmış varlıklarız. Bizim boş defterimizin satırlarını bir başkası doldurmaktadır ve sen bu konuda hiç bir şey yapmıyorsun.

Çünkü senin için bu hayatta bir beklentiden çok bir ilgi sevdası daha önemli bunu örneklendirmek gerekirse mesela küçükken bir çoğumuz nefesimizi tutsam bayılsam benim için endişelenen insanlar olsa gibi aptalca düşüncelere sahiptik burada belki bana katılmayan olacaktır ama bir çoğumuz için böyleydi bu benim içinde öyleydi senin için de öyleydi bunu asla inkar edemezsin. Nefesini tutmazsın başka bir çeşit ile ilgi odağı olmayı beklersin mesela bir olay olsa da kahraman olsam! Bunu düşünmedim deme sakın ola. Biliyoruz hepiniz düşündünüz hepiniz bilgi beklediniz hepiniz bir şeylerden kendi çıkarınızı düşündünüz..

Şimdi gelelim bu yazının ana fikrine ey bu yazıyı okuyan insan

SEN kimseye muhtaç değilsin!

öncelikle bu fikri bi kafanda tut. İlk doğduğun andan itibaren o hayat defterini sen dolduracaksın bugüne kadar yapmadıysan da bugünden itibaren buna alışsan iyi edersin. Çünkü bu hayatta hiç kimse senden önemli değil, Bugün sen istemezsen kimse sana bir şey yaptıramaz. Nefes alıyorsun birine muhtaç mısın? Hayır! peki o halde neden birilerine göre yaşamak istiyorsunuz?

Bırakın bu hayatı sizin aldığınız her nefes bir önceki yada bir sonraki nefesinizle bir bile değil, hiç bir zaman da bir olmayacaktır. Hayatta hiç bir şey senden önemli değil. Biri senden vazgeçiyorsa sen ondan çoktan vazgeçmelisin çünkü sen bu dünyada en mükemmel varlıksın kimse senden üstün değil bu hayatı nasıl yaşamak istediğini bir düşün önce.. Birilerinin yaşantısını mı yaşamak istiyorsun? yoksa kendi yaşamını mı?

Unutma  bu hayatta her insan her şeyi 1 defa yapabilir.
1 defa aynı musluktan su içersin 1 defa aynı havayı solarsın 1 defa aynı yoldan geçersin. Çünkü tekrar ettiğin hiç bir şey bir önceki ile aynı değildir. İlk içtiğin su aynı olmaz sıcaklığı farklıdır ph değeri farklıdır sana olan etkisi farklıdır. 1 defa yaşayacağın bir hayat için asla kimse için yaşama kendi için yaşa kendini mükemmelleştir. Sen bu yaşamsal formun en değerli varlığısın senin haricinde kalan her yaşamsal form kendi varlığıyla zengindir. Otur ve düşün..

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın