Brain Test 2 isimli oyunda sorulan soruların cevaplarını vermeden önce bu oyunun mantığını ve oyunda sorulan soruların nasıl çözülmesi gerektiğini belirtmekte fayda var.
Öncelikle Brain Test 2 oyunu, efsaneleşen Brain Test oyunun devamı bir oyundur. Bir önceki oyun 300’e yakın seviyesi ile uzun bir süre AppStore’da 1. sırada yer almıştı. Güncelleme gelmesi beklenirken Brain Test ekibi, oyunun 2. edisyonu piyasaya sürdü. Oyunun ikinci edisyonu olan Brain Test 2, senaryoları ile önceki sürümden ayrılıyor. Bu nedenle senaryoları biraz açıklamak lazım.

Lale’nin Çiftliği

Yaz tatilinde çiftliğe gelen Lale’nin başına gelen olayları çözmeye çalışıyoruz. İnekler, arılar, koyunlar derken bütün hayvanlarla içli dışlı bir senaryo bizleri bekliyor. Önceden söyleyeyim bu oyundaki sorular biraz zor ama çok zor sayılmaz.

Bizim Aile

Murat, Meltem, Mina, Mert, Meryem’den oluşan bir aile var. Ailenin bütün dertlerini çözmeye çalışıyoruz. Özellikle çocukların sorunları oldukça fazla. Bu da soruların biraz uzun çözülmesine yol açıyor. Bu seviyede sorulan sorular oldukça kolay diyemeyiz. Orta üst seviye bir zorluğu var.

Miskin’in Serüveni

Evinde kedi besleyen bir kişi var ancak kedisini çok sevdiği söylenemez. Daha sonra bu kedi, yanına fareyi de alarak uzun bir maceraya çıkacak. Önce uçağa binecekler daha sonra da Afrika’ya iniş yapacaklar. Fakat bu seviyeler arasında en zor olanı bu. Özellikle Afrika seviyeleri oldukça zor.

Korkusuz Metin

Burada belirli bir kurgu yok. Oyun, Metin isimli karakterin başından geçen olayları anlatıyor. Diğer senaryolara göre ne zor ne kolay. Ancak sonlara doğru biraz zorlaşıyor diyebiliriz.

Dedektif Behzat

Burada da Behzat isminde bir dedektifin incelediği olayları, sürdüğü izleri görüyoruz. Bizim işimiz ise ona yardımcı olmak. Oyunda özellikle Miskinin Serüveni’nden sonra gelen en zor senaryo bu.
Brain Test 2 isimli oyun, genel itibariyle Brain Test’ten zor ve kafa karıştırıcı seviyelere sahip bir oyun. Bir önceki sürüme göre üzerinde düşünmeniz gereken pek çok soru bulunuyor. Aklınıza takılan ya da zorlandığınız bazı yerlerde telefonu sallamayı deneyebilirsiniz. Bu, bazen sorunun en doğru cevabı olabilir. Öte yandan siz yine de ekranın her yerine dikkat etmeye çalışın. Ekrandaki anormal detaylara da özellikle bakın.
Oyun, henüz yeni piyasaya sürülmesine rağmen kısa sürede kendi kategorisinde en çok indirilen oyunlardan biri oldu. Kendinden önceki Brain Test oyununda da kendi takipçileri tarafından sıkça takip edilen oyun, her açıdan mükemmel değil. Örneğin size saçma gelebilecek pek çok seviye var. Yani mantıkla, zekayla hiçbir alakası olmayan sadece tesadüfi yöntemlerle çözülebilecek birçok soru var. Bu da zamanla kişileri oyundan soğutuyor.
Back to list

Bir cevap yazın