Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Okula başlayan arkadaşlar, okul nasıl gidiyor. O kadar evde tıkılı kaldıktan sonrada alışabildiniz mi? Benim okulum daha açılmadı o yüzden evde tembellik yapıp bir şeyler okuyup izliyorum. Bunlara Manhwa ‘larda dahil.

Bu yüzden okuduklarım arasından sizin içinde bir liste hazırladım. Umarım beğenirsiniz.

Haydi listeye bir bakalım.


Sevenler İçin Manhwa Önerileri – 1

Under The Oak Tree

1 under the oak tree - sevenler i̇çin manhwa önerileri - 1 - figurex eğlence
Sevenler İçin Manhwa Önerileri - 1 11

Tür: Aksiyon – Dram – Fantastik – Komedi – Macera – Romantik

Bölüm Sayısı: 34

Durum: Sezon Finali

Konusu: Dükün kısı olan Maximillian, kekeme olduğu için yıllarca babasından şiddet görmüştür. Hatta onun zorlamasıyla düşük rütbeli bir şövalyeyle evlenmek zorunda kaldı. Evliliklerinin öteki günü kocası üç yıl süren bir sefer çıktı ve geri döndüğünde adını bütün kıtaya duyurmuş bir kahraman olmuştur. 

NOT: Bu benim favori manhwam. Hiç sıkılmadan tekrar tekrar tekrar okurum. Çizimleri harika. Konusu harika. Karakterleri harika. Üsteli erkek ana karakterde çok yakışıklı.  Bence kadın okuyucularımızın çok hoşuna gidecektir.

Manhwa’yı buradan okuyabilirsiniz.


Death Is The Only Ending For Villainess

2 death is the only ending for villaines - sevenler i̇çin manhwa önerileri - 1 - figurex eğlence
Sevenler İçin Manhwa Önerileri - 1 12

Tür: Büyü – Dram – Fantezi – İsekai – Romantik

Bölüm Sayısı: 70

Durum: Devam ediyor

Konusu: Penelope Eckart Dük Eckart’ın üvey kızıdır ve aynı zamanda Leydinin Aşk Meşk Projesi oyunun kötü karakteridir. Ana karakter oyunu oynarken kendini birden oyunun içinde bulur. Üstelik oyunun kötü karakteri olarak. Oyundan çıkmak için ise beş erkek karakterden birinin aşk ölçerini %100 yapmalıdır. Ama bu süreçte ölmemeye dikkat etmelidir.

NOT: Bu da benim çok sevdiğim bir seri. Light Novel’i de bulunmakta ve final de verdi. Ama türkçesi yok ne yazık ki. İngilizceniz varsa manhwa dan sonra Light Nobel’i de okuyun. 

Manhwa’yı buradan okuyabilirsiniz.


I Will Change The Genre

3 its time to change the genre - sevenler i̇çin manhwa önerileri - 1 - figurex eğlence
Sevenler İçin Manhwa Önerileri - 1 13

Tür: Dram – Fantezi – İsekai – Josei – Romantizm – Komedi

Bölüm Sayısı: 39

Durum: Sezon Finali

Konusu: Gözlerini açtığında kendini en sevdiği romandaki yan karakterlerden biri olarak bulduğunda ne yapacağını bilemedi. Çünkü önemsiz bir yan karakter olmasının yanında hikayede ilk ölen kişide oydu. Eğer kitaptaki gibi acı çekerek ölmek istemiyorsa hikayede bazı değişiklikler yapması gerekiyordu. 

Manhwa’yı buradan okuyabilirsiniz.


The Reason Why Raeliana Ended Up at the Duke’s Mansion

4 the reason why raeliana ended up at the dukes mansion - sevenler i̇çin manhwa önerileri - 1 - figurex eğlence
Sevenler İçin Manhwa Önerileri - 1 14

Tür: Fantezi – Gizem – İsekai – Komedi – Romantik

Bölüm Sayısı: 158

Durum: Bitti

Konusu: Eunha üniversite sonuçlarını beklerken tanımadığı biri tarafından çatıdan itildi ve gözlerini açtığında kendini bir romanın içinde buldu. Üstelik nişanlısı tarafından zehirlenip öldürülen bir karakter olmuştu. Tekrardan öldürülmemek için kendisini koruyabilecek birine ihtiyacı vardı. Ve o biri de kitabın erkek ana karakteriydi.

Manhwa’yı buradan okuyabilirsiniz.


The Lady and The Beast

5 the lady and the beast 1 - sevenler i̇çin manhwa önerileri - 1 - figurex eğlence
Sevenler İçin Manhwa Önerileri - 1 15

Tür: Fantezi – Romantik – Tarihi

Bölüm Sayısı: 59

Durum: Devam Ediyor

Konusu: Ölümünün üzerinden 100 yıl sonra imparatorluğun ilk kadın imparatoriçesi tekrardan doğmuştu. Üstelik geçmişteki bütün her şeyi de hatırlıyordu. Artık o soylunun bie ailenin küçük kızı Astina Lette’dir. Bir gün babasının başarısız işi yüzünden borca battığı duyulur ve bu borç karşılığında ablasının lanetli lord ile evlendirileceği söylenir. Ablasının yerine geçmeye karar veren Astina lanetli lord ile evlenir. 

Manhwa’yı buradan okuyabilirsiniz.


The Twin Siblings New Life

6 the twin siblings new life - sevenler i̇çin manhwa önerileri - 1 - figurex eğlence
Sevenler İçin Manhwa Önerileri - 1 16

Tür: Dram – Fantezi -Isekai – Komedi – Romantik

Bölüm Sayısı: 83

Durum: Devam Ediyor

Konusu: Yeni hayatlarındaki ilk anıları “İsimlerinin Arjen ve Arien olacak” olan ikizler hayatları boyunca annelerinin ve diğer hizmetçilerin işkencelerine mazur kalmışlardır. Ama bir gün bir mucize gerçekleşir ve anneleri ölür. Bu sayede daha önce hiç tanışmadıkları babaları ile tanışma fırsatları olur. Yani imparatorla.

NOT: Bu manhwa benim en sevdiğim serilerden biri. Okurken bir üzülüyor bir gülüyorsunuz. Oldukça güzel bir seri. 

Manhwa’yı burana okuyabilirsiniz.


Seduce The Villain’s Father

7 seduce the villains father - sevenler i̇çin manhwa önerileri - 1 - figurex eğlence
Sevenler İçin Manhwa Önerileri - 1 17

Tür: Drama – Fantezi – Komedi – Isekai – Macera Romantik

Bölüm Sayısı: 72

Durum: Devam Ediyor

Konusu: Geçirdiği bir otobüs kazasından sonra kendini en sevdiği romanın içinde bulan genç kadın bir şey fark eder. En sevdiği romanın içindedir ama romanın başlangıcından çok öncesine gelmiştir. Yani kitabı oluşturacak olayların hiç biri daha gerçekleşmemiştir. Bu yüzden gerçekleşecek kötü şeylerin önüne geçmeye karar verir. Ama bu sırada bir karışıklık yüzünden romanın ana karakteri yerine kendi kaçırılır.

Manhwa’yı buradan okuyabilirsiniz.


The Symbiotic Relationship Between The Rabbit and The Black Panther

8 the symbiotic relationship between the rabbit and the black panther - sevenler i̇çin manhwa önerileri - 1 - figurex eğlence
Sevenler İçin Manhwa Önerileri - 1 18

Tür: Romantik – Macera – Dram – Fantezi – Komedi

Bölüm Sayısı: 37

Durum: Devam Ediyor

Konusu: Büyüme töreninin üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala insana dönüşemeyen tavşan Vivi, ailesinin utanç kaynağı olarak görülür. Bu yüzden ondan kurtulmak isteyen ailesi onu kara panter bölgesine ölüme terkeder. Ama kara panter bölgesinin prensi tarafından bulunan Vivi artık sarayda etçil hayvanlarla birlikte yaşamaktadır. Ve yemek onların yemekleri olmamak için can tıraş uğraşmaktadır.

NOT: Bu manhwa yı okurken gülmekten karnım ağrıdı. Gerçekten çok eğlenceli bir manhwa. Romantizmden çok komedi var resmen. 

Manhwa’yı buradan okuyabilirsiniz.


I’ll Be The Matriarch In This Life

9 ill be the matriarch in this life - sevenler i̇çin manhwa önerileri - 1 - figurex eğlence
Sevenler İçin Manhwa Önerileri - 1 19

Tür: Dram – Romantik – Tarihi

Bölüm Sayısı: 47

Durum: Devam Ediyor

Konusu: Florentia imparatorluğun en zengin ailesinin gayrimeşru torunudur ve bu yüzden hayatı hep zorlu geçmiştir. En büyük pişmanlığı ailenin batışını engelleyememek olan Florentia bir gün bir kaza geçirir ve gözlerini yeniden açtığında kendini çocuk olarak bulur. Üstelik her şy aynı çocukken hatırladığı gibidir. Ailenin mahvoluşunu engellemeye kararlı olan Florentia’nın artık tek bir amacı vardır. Ailenin sonraki başı olmak. 

Manhwa’yı buradan okuyabilirsiniz.


 

Beast with Flower

10 beast with flowers - sevenler i̇çin manhwa önerileri - 1 - figurex eğlence
Sevenler İçin Manhwa Önerileri - 1 20

Tür: Komedi – Fantezi – Tarihi – Romantik

Bölüm Sayısı: 66

Durum: Bitti

Konusu: Hwa-Yeon babasına yemek götürmek için evden ayrılınca kendini birden daha önce görmediği bir konağın önünde bulur. İçeri girdiğinde Moo-Young adında biri ile karşılaşır. Getirdiği yemeği onun yemesine izin veren Hwa-Yeon ona tekrardan yemek getireceğine söz verir ve oradan ayrılır. Ama bilmediği bir şey vardır. Mo-Young babasının ve abisinin sürekli bahsettiği canavar veliaht prenstir.

NOT: Bu manhwa benim ilk okuduklarımdan bir tane. Gerçekten çok eğlenceli ve romantik bir seri. Ne yazık ki türkçe çevirisi fazla yok. Final vermiş hatta ekstra bölümleri bile çıkmasına rağmen ne yazık ki hepsi henüz ingilizceye çevirilmedi. Yavaş yavaş bölümler gelmekte. Eğer ben İngilizce de okurum diyorsanız kesinlikle okuyun. Pişman olmazsınız.

Manhwa’yı buradan okuyabilirsiniz.


Umarım sizde bu manhwaları okurken benim gibi eğlenirsiniz. Ben okurken gerçekten çok eğlendim. Eğer sizinde bana önermek istediğiniz bir seri olursa yorumlara yazmaktan çekinmeyin. Okunacak her türlü şeye kapım açıktır.

Yakın zamanda bu yazının webtoon versiyonunu yayınlamıştım. Manhwa yazısı hoşunuza gittiyse buna da bakabilirsiniz.

Başka bir yazıda görüşmek üzere. 

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın