Genel, Manga

Sevenler İçin Webtoon Önerileri – 1

Kapak

Merhaba arkadaşlar. Okulların tatil olduğu bu zamanlarda neler yapıyorsunuz bakalım. Ben mi? Ben bu cehennem sıcağında camın ya da balkonun önünde yere yatıp esmesi için dua ediyorum. Tabi bir yandan da yeni şeyler okuyorum. Bunlardan iri de Webtoon.

Normalde sadece manga okuyan ben son zamanlarda Webtoon, Manwha, Manhua bunları da okumaya başladım. Aralarında nasıl bir fark var diye sormayın çünkü bilmiyorum. buna rağmen sizin için okuduklarımı Webtoon, Manwha ve Manhua olarak ayırdım. Diğer iki listeyi de yakında yayınlayacağım. O yüzden beklemede kalın.

Hazırsanız öneri listesine başlayalım.


Sevenler İçin Webtoon Önerileri – 1


 

As The lady Wishes


 


Tür: Romantizm

Bölüm Sayısı: 44

Durum: Devam Etmekte

Konu: Hyun Eun Suh 7 yaşında ailesini kaybedince Cha Deok Man adlı büyük büyükbabasına çok saygı duyan biri tarafından yetiştirilir. 15 yıl sonra Cha Deok Man’ın vasiyet olarak torunlarından birinin Hyun Sun Sun ile evlenmesini istediği ortaya çıkar. Artık torunların hepsi aile servetini alabilmek için Hyun Sun Sun ile evlenmek istemektedir.

 


 

Midnight Poppy Land


 


Tür: Macera – Romantizm

Bölüm Sayısı: 69

Durum: Devam Ediyor

Konu: Poppy kırsal kesimde büyümüş ama artık büyük şehirde yaşayan bir kitap editörüdür. Bir gün Tora adında bir mafya üyesi ile karşılaşır ve sakin hayatı yavaşça değişmeye başlar. Üstelik Tora Poppy’den gözlerini ellerini uzak tutamamaktadır.


 

The Lady and Her Butler


 


Tür: Dram – Romantizm – Josei

Bölüm Sayısı: 143

Durum: Tamamlandı

Konu: Sooha annesinin onu sürekli arayıp erkek arkadaş sorunlarından bahsetmesinden iyice sıkılmıştır. Bu yüzden hayatında bir erkek istememektedir. Ama bir gün evine geldiğinde daha önce hiç görmediği bir erkeğin evinde olduğunu görür. Dolandırıldığını anlayan adam bir süre Sooha ile yaşamak için ondan yardım ister. Çünkü ne gidecek başka bir yeri ne de parası vardır.


 

Positively Yours 


 


Tür: Josei – Dram – Romantizm – Slice of Life

Bölüm Sayısı: 64

Durum: Devam Ediyor

Konu: Hee Won çocukluk aşkının en yakın arkadaşı ile çıkmaya başladığını duyunca biraz kafa dağıtmak ister ve gece eğlenmeye gider. O gece tek gecelik bir ilişki yaşayan Hee Won dört hafta sonra hamile olduğunu öğrenir. Üstelik bebeğin babası ile de birbirlerine düşündüklerinden daha da yakınlardır. 


 

The Young Lady is Royal Chef


 


Tür: Romantizm – Fantazi

Bölüm Sayısı: 48

Durum: Devam Ediyor

Konu: 20 yaşındaki genç bir restoran sahibi bir gün gözlerini açtığında kendini soylu bir ailenin hor görülen leydisi olarak bulur. Artık Senianna olarak yaşaması gerektiği için önceki hayatındaki bazı becerilerini kullanmaya karar verir. Yani yemek yapma becerilerini. 


 

What It Means to Be You?


 


Tür: Dram – Tarihi – Romantizm

Bölüm Sayısı: 36

Durum: Devam Ediyor

Konu: Prenses Violet Kraliyet ailesinin borcunu ödemek için dükün gayrimeşru oğlu Winter ile evlenir. Violet kocasına ilk görüşte aşık olsa da bu zoraki evlilik başından beri başarısızlığa mahkumdur. Ya da değildir. Düğün gününden sonra ortadan kaybolan Winter 3 yıl sonra geri gelir. Ama küçük bir sorun vardır. Çünkü Violet ve Winter’ın bedenleri yer değiştirmiştir.


 

The Devious New Employee


 


Tür: Shoujo – Komedi – Romantizm

Bölüm Sayısı: 49

Durum: Devam Ediyor

Konu: Nam Jieun kozmetik şirketi Rendezvous’taki sıradan bir çalışandır. Bütün çalışanlar birlikte içmeye gittiklerinde sarhoş olan Nam Jieun aşık olduğu iş arkadaşına açılmaya karar verir. Ama sarhoşluktan iş arkadaşı yerine patronuna aşkını itiraf eder.


 

As You Wish, Prince 


 


Tür: Fantazi – Romantizm

Bölüm Sayısı: 93

Durum: Tamamlandı

Konu: Yoonsoo popüler Prens serisinin yazarıdır. Tam yeni bir kitap üzerine çalışmaya başlayacakken birden karşısında gözü bandajlı biri belirir ve kendisinin Prens serisindeki kötü prens olduğunu söyler. Yoonsoo’dan mahvettiği hayatını eski haline getirmesini ister ve onu zorla romanın içine çeker.


 

The Villainess Lives Twice


 


Tür: Fantazi – Romantizm

Bölüm Sayısı: 79

Durum: Devam Ediyor

Konu: Erkek kardeşini imparator yapabilmek için bir sürü entrikalar çeviren kız kardeşin sonu idam olmalıydı. Çünkü o imparator kardeşi için en büyük tehlikeydi. Çünkü onun bütün sırlarını biliyor ve eğer bu sırlar ortaya çıkarsa halk ayağa kalkardı. Bu yüzden imparator kız kardeşinin önce dilini kesti, sonra da uvuzlarını ve onu müebbet zindan hapsine mahkum etti. Ama şimdi o kardeşin intikam zamanı.


 

The First Night With the Duke


 


Tür: Komedi – Fantazi – Romantizm

Bölüm Sayısı: 48

Durum: Devam Ediyor

Konu: Sıradan bir üniversite öğrencisi bir gün kendini çok sevdiği bir romanın içinde adını bile duymadığı bir karakter olarak bulur. Üstelik kitabın ana karakterlerinin tanışması gereken partide Dük’ün ilgisini çekmiştir ve kör kütük sarhoş olarak Dük ile birlikte olmuştur. Şimdi Dük onunla evlenmek istemektedir ve bu durumdan nasıl kurtulacağını bilememektedir. 


 

Eee listeyi nasıl buldunuz? Erkek okuyucular kesin bu ne ya hepsi kadınlara göre bunların diyordur. Ama yapabilecek bir şey yok. Bende daha yeni yeni okumaya başladım ve çok fazla seri bilmiyorum. Yani eğer bana aksiyon içeren seriler önermek isterseniz yorumlara yazmayı unutmayın. 

Bu arada bayan okuyucularımız için sitemizde Yaoi Webtoon öneri listemizde bulunmakta. Merak eden arkadaşlar buradan bakabilir.

Bu arada webtoon okumak için bu siteyi buldum. WebtoonTR. Umarım sizde bu serileri okurken benim kadar keyif alırsınız. Önermek istediğiniz seriler olursa yorumlara yazmayı unutmayın. Başka bir yazıda görüşmek üzere. 

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın