Öncelikle selamlar, bir numaralı kahramanlık öyküleri anlatan My Hero Academia hayranları sizler de hoş geldiniz. Bugün sizlere sevebileceğiniz güzel ve heyecan verici bir haberle geldim. Son dönemlerde hem animesiyle hem de mangasıyla dillerden düşmeyen My Hero Academia için bir LIVE-ACTION geliyor!

Eğlence haber kaynakları olan Variety ve Deadline, cuma günü yaptığı açıklamada: Shinsuke Satō‘nun (Bleach, Alice in Borderland, Kingdom, Death Note Light up the NEW world, Gantz, I am a Hero gibi isimlerin live-action kısmında yer aldı.) Kohei Horikoshi‘nin hem yazarı hem de çizeri olduğu My Hero Academia mangasının bir Hollywood LIVE-ACTION film uyarlamasını yöneteceğini duyurdu!

My hero academia season 5 deku izuku 1263131 1280x0 1 - my hero academia animesi i̇çin bir live-action geliyor! - figurex anime haber
My Hero Academia Animesi İçin Bir Live-Action Geliyor! 11

Peki bu “My Hero Academia” denilen seri nedir? Bunun cevabı aslında çok basit. My Hero Academia, son on yılda hem anime hem de manga endüstrisinde ortaya çıkan, en büyük serilerden birisidir. Kohei Horikoshi tarafından yaratılan orijinal seri, ilk olarak 2014’te Weekly Shonen Jump‘da seri haline getirildi ve şu anda dünya çapında 50 milyondan fazla kopyası bulunmaktadır.
 Animesi, 2016 yılında başladığı serüvende şu anda beşinci sezonunu yayınlamakta. Serinin en yeni filmi olan World Heroes’ Mission, 6 Ağustos’ta Japonya’da vizyona girdi ve şu anda galasından bu yana 1 milyonun üzerinde bilet satarak serinin şimdiye kadarki en başarılı filmi olma yolunda ilerliyor.

Her şey çok güzel ama “Bu seri bizlere ne anlatıyor? Hikaye’nin konusu ne?” Kafanızda hala böyle sorular varsa hiç üzülmeyin çünkü ben sizlere bunun ne olduğunu anlatacağım.

My Hero Academia Animesinin Konusu

My hero academia promo - my hero academia animesi i̇çin bir live-action geliyor! - figurex anime haber
My Hero Academia

Orijinal mangasından birebir ilerleyen seri, çoğu insanın eşsiz bir süper güç olan bir “Quirk (Benlik)” ile doğduğu bir dünyanın hikayesini konu alıyor. Hikâyenin baş kahramanı ise bu dünyada “Quirk” olmadan doğan nadir insanlardan biri olan Izuku Midoriya’dır. Fakat buna rağmen Midoriya, hayran olduğu bir numaralı kahraman All Might gibi olmak istemektedir.
 
Günün birinde hayranı olduğu ve onun gibi olmak istediği kahramanla tanışan Izuku, hayalini kurduğu şeye ulaşamayacağını fark eder. Ama gencin içindeki potansiyeli gören ve ona dünyayı kurtarma gücüne sahip bir süper güç olan “One For All”ı emanet etmeye karar veren dünyanın en güçlü süper kahramanı All Might, ona kendini kanıtlaması için bir şans verir. Artık hayalini kurduğu bu kahramanlık yolculuğuna atılan Izuku, aslında bir kahraman olmanın ne demek olduğunu ve ne kadar zor bir şey olduğunu kendi gözleriyle öğrenmeye başlar…

(Anime ilginizi çektiyse daha detaylı bir tanıtım ve inceleme için bizi BURAYA bekleriz!)

My Hero Academia Animesinin Fragmanı

Marvel ve DC kahramanlarının hayranı olan Kohei Horikoshi’nin elinden çıkmış bir gencin kahraman olma sürecini anlatan keyif dolu bir aksiyon, shounen animesidir.
Sadece Japonya’da değil aynı zamanda Dünya çapında yaptığı başarılar sayesinde listelerden asla inmeyen My Hero Academia seveni bol olan ama bir o kadar nefret edeni olan birçok seriden yalnızca bir tanesidir.

 Serinin LIVE-ACTION filmine dönmek gerekirse; Shinsuke Satō, film hakkında, oyuncu kadrosu ve çıkış tarihi de dahil olmak üzere daha fazla ayrıntıyı bizlere açıklanmadı. My Hero Academia animesi şu anda birçok internet platformunda yayınlanmakta (Netflix, Hulu, Crunchyroll, Türk Anime…). Serinin son filmi olan World Heroes’ Mission şu anda sadece Japonya’da yayınlanmakta fakat yakın biz zamanda hem Batı ülkelerine hem de Türkiye’de yayınlanacak. Bunun gibi anime haberleri için bizi Instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz.Bunun yanında serinin mangası şuanda toplam 322 bölümden oluşup, 31 cilde sahiptir. Viz Media mangayı İngilizce bir şekilde dijital ve Kuzey Amerika’da basılı şekilde olarak yayınlıyor. Bunun yanında Shueisha’nın MANGA Plus hizmeti de mangayı dijital ortama İngilizce olarak yayınlamaktadır.

Deku mha - my hero academia animesi i̇çin bir live-action geliyor! - figurex anime haber

Bugünlük de bir anime haber tanıtımın sonunda geldik. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim. Eğer bunu yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu olurum. Bunun gibi birçok anime haberine ulaşmak için BURAYA veya kullandığım kaynağa ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterli. Şimdiden herkese iyi ve keyifli anime günleri dilerim!

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın