Anime Haber

Lupin III Mangakası Monkey Punch 81 Yaşında Vefat Etti

monkey punch

Monkey Punch yani Lupin III Mangakası 81 Yaşında Vefat Etti. Monkey Punch (gerçek isim: Kazuhiko Katō) zatürree nedeniyle 11 Nisan’da vefat etti. 81 yaşındaydı.

Mangaka, 1937’de Hokkaido, Hamanaka’da doğdu. 1965’te Futabasa’nın Manga Story dergisinde Playboy Nyūmon ile ilk çıkışını yaptı. Lupin III, daha sonra, 1967’de Futabasa’nın Manga Action dergisinde yayımlandı. Serinin popülaritesi nedeniyle, ilk Lupin III televizyon anime adaptasyonu 1971 yılında piyasaya sürüldü. Franchise, o zamandan beri çok sayıda televizyon anime ve filminin yanı sıra live action çalışmaları ve oyunlara ilham verdi.

1980’lerden itibaren Monkey Punch, Comic-Con International’ın Inkpot Ödülü, Romics’in Altın Romikleri, Dijital Medya Birliği (AMD) Ödülleri ‘Meritorious Service Award ve Tokyo Anime Award Festival’in Meritorious Service Award gibi ödüllerini aldı. Son yıllarda,CG kullanarak 3B sanat okuyordu ve büyük üniversitelerde manga üretimi için konuk öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

Lupin III franchise’ın en yeni anime filmi, Lupin III: III. Mine Fujiko no Uso (III. Lupin: Fujiko Mine Lie), Japonya’da 31 Mayıs’ta açılacak.

Eski animelerin kalitesini hiçbir zaman yakalayamamıştır yenileri. Bir çınarın  daha anime dünyasından ayrılmasına çok üzüldük. Kendisine minnet duyuyoruz. Saygıyla anıyoruz.

Kaynak için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın