Oyun, Oyun Önerileri

Legend Of Zelda: Breath Of The Wild İncelemesi

Legend Of Zelda Breath Of The Wild İncelemesi

Tanıtım:

Legend Of Zelda: Breath Of The Wild 2016’nın en iyi oyunu seçilmiş fotorealistik grafiklere sahip olmayan bir JRPG. Legend of zelda serisinin son oyunu olarak yer alıyor ancak diğerleri gibi değil. Bir açık dünya bir çok zindan, yaratık, boss ve savaş barındırıyor. Açık dünyası en dolu açık dünyalardan birisi. İlk denemelerine göre harika bir açık dünya gibi duruyor. Oyun yakın savaş ve uzak savaş mekaniklerini içeriyor. Ayrıca bir çok farklı mekanik de barındırıyor. Uçma, Parkur vb.

Puanlama ve Bilinmesi Gerekenler :

Oyunun puanları bir hayli yüksek. 2016’nın en yüksek puanlı oyunu olmasıyla bir çok ödül de barındırıyor kendinde. Oyun yavaşta olsa sıkmayan güzel bir oynanışa sahip. Ancak kötü yönleri de bulunuyor. Oyunu 60FPS ve 4K bir şekilde oynayabilmeniz için bir Nintendo Switch’e ihtiyacınız var ve bu el konsolunun fiyatı Türkiye için geçen günlerde 2400TL olarak belirlendi. Bu fiyatı herkes veremeyeceği için Wii’de de bulunuyor ancak 30 FPS’i maksimum görebiliyorsunuz ki bu çok büyük bir sorun. 

Oynanış:

Kendi izlenimlerime geçeyim: Ben kendi Switch’imde oynuyorum oyunu. Genellikle sıkmayan yavaş bir oynayışa sahip ve dev bir haritaya sahip. Buna rağmen inanılmaz dolu, her köşeden bir canavar bir zindan fırlıyor. Eğlenceli grafiklere ve mekaniklere sahip. Yollarda giderken veya gezilerde çantanızdan çıkarıp 10 – 20 dakika oynayabileceğiniz türden bayağı sağlam bir oyun. Puanları da durumu açıklıyor bunu zaten. Oyunda at da bulunuyor yani bütün haritayı yürüyerek ilerlemiyorsunuz ve dediğim gibi skydivingde yapabiliyorsunuz. Tabi ki bazı eşyalar ile. Oyunun envanter sistemi de kolay ve hızlı anlaşılabilecek düzeyde.

Hikaye:

Hikayesi ana karakterimiz Link’in bir havuzdan uyanarak çıkmasıyla başlıyor ve bir kızın sesiyle ilerliyoruz. Hikayesi de çok iyi ve derin hızlı anlaşılabilir. Önceki oyunları illaha  oynamanıza gerek yok. Sadece senaryolarından parçalar okuyarak bile kolayca anlayabiliyorsunuz. Zaten oyun da arada FlashBackler veriyor ve size bir şeyler hatırlatıyor. Hikayenin özlüğü ve derinliği de benim çok hoşuma gitti.

Oyun içi Görüntüler :

Sonuç olarak: Legend Of Zelda : Breath Of The Wild’a 9.2 puan veriyorum.

Puan Sıralaması:

CD-Action : 100

Level(Çeklerde): 100

GameSpew: 100

Time: 100

(Puanlar bu şekilde inanılmaz yüksek)

About Ozan Kurtcu

Ben Ozan. Genellikle oyun oynuyorum ve anime izliyorum. Oyun yazılarına ağırlık verebilecek biriyim. Her türlü oyunu, oyun sitesini ve yorumcularını takip ediyorum. 2 yılı aşkındır bu sektördeyim ve 500'den fazla anime izledim.

Related Posts

Bir cevap yazın