Kevin Guilfoile – Klon Kitap Tanıtım ve İnceleme yazısı ile karşınızdayım. İlk kez kitap öneri yazısı yazıyorum. Yani hatalarım olursa mazur görün.

Bugün sizin için çok sevdiğim bir kitap olan Klon adlı kitaptan bahsedeceğim. Benim sonuna kadar merakla ve heyecanla okuduğum bir kitap. Hadi artık kitaba bakalım.

Klon - kevin guilfoile - klon kitap tanıtım ve i̇nceleme - figurex kültür

Sayfa Sayısı: 518

Yazarın Diğer Kitapları: Kulüp 1000

Konusu: Klonlama uzmanı Doktor Davis Moore’un on yedi yaşındaki kızı tecavüze uğrayıp acımasızca öldürülür. Olay hakkında soruşturma açılır; ancak bir sonuca varılamaz. Aylar sonra Moore kızının eşyalarını polisten geri alır ve bunların arasında kazayla unutulmuş, içinde katilin DNA’sı bulunan küçük bir şişeye rastlar. İşte o an Moore’un beynine korkunç bir düşünce saplanır. Belki kızını değil ama onu öldüren adamı klonlama olanağına sahiptir. Peki kızının katilinin gözlerinin içine bakmaya ne kadar dayanabilecektir? Justin Finn, üç yaşına bastığında diğer çocuklardan farksızdır. Canlı, neşeli ve sevimli. Ondan zerre şüphe etmeyen anne ve babasının gözündeyse masum bir bebek. Ne var ki yüzü, bir gün mükemmel bir genetik kopya olarak soğukkanlı bir katilinkine tıpatıp benzeyecektir

Benim Yorumum

Kitabı alırken önceden hiç bir araştırma yapmamıştım. Nadiren yaptığım bir şeydir bu. Çünkü alacağım kitapların hepsinin bir resmi telefonumda vardır ve önceliğim onları okumaktır. Ama bu kitabı bulduğumda listedekileri boş verip direk aldım çünkü konusu bende aşırı bir merak duygusu uyandırdı. Kesinlikle de aldığıma değdi.

Kitapta daha yüzüncü sayfaya gelmeden katili biliyordum. En azından ben öyle sanıyordum. Ama gerçeği öğrendiğimde yüzüm aynen böyle oldu.

Original - kevin guilfoile - klon kitap tanıtım ve i̇nceleme - figurex kültür

Kitap bir süre sonra hafiften sıkıcılaşıyor. Ama bu kısa süreliğine oluyor. Kitap kısa süre sonra eskisi gibi oluyor. Çünkü bir süre sonra Doktor Davis’in  bakışından çıkıp büyüyen klon çocuğun bakışından anlatılıyor kitap. Beni bütün kitap boyunca en etkileyen sahne belki de son kısım olmuştur. Kitabın bitiş kısmı beklediğimden çok daha farklı oldu. Zaten kitap klon çocuğun bakışından anlatılmaya başlandığı an ilginçleşmeye başlamıştı, gerçek katil ve kitabın bitişi de beklentilerimin çok ötesinde oldu. Çünkü resmen WTF oluyorsunuz. Öyle böyle değil.

Bu tarzda fazla kitap okumuyorum. Beni bu tarz kitaplara iten kitaplardan biri de budur. Eğer bu tarz kitaplar seviyorsanız. Kesinlikle okumanız gerekiyor. Kaçırmayın derim.

İlerleyen zamanlarda başka kitaplar hakkında da yazılar yazacağım. Eğer kitabı okuduysanız ve ya okursanız aşağıya yorum yapmayı unutmayın. Bu tarz kitaplarda önermek isterseniz çekinmeyin ve yorum yazın.

Başka bir yazıda görüşmek üzere.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın