Herkese merhaba arkadaşlar.

Bugün bir animasyon incelememizi paylaşacağız. Eğer talep olursa bu tarz incelemeleri daha fazla yapabiliriz onu da buradan söyleyeyim.

Kişisel görüşüm sinematik evrende MARVEL > DC COMİCS. İş animasyonlara gelince durum tam tersi.

DC her sene en az bir animasyon çıkartıyor. Bazıları iyi bazıları vasat kalsa da genel olarak hepsini izlemeye değer buluyorum. Bu yüzden biraz tanıtım şart.

Şimdi  2017 senesi içinde çıkmış olan Justice League Dark’ı incelememize başlayalım.

Hikaye Washington DC’de başlıyor. Sıradan insanlar bir anda çevrelerinde cehennemden çıkma canavarlar olarak görür ve onlara korkuyla ölümüne saldırırlar. Fakat canavar olarak gördükleri de kendileri gibi sıradan insanlardır.

Filmin ilk dakikalarında, kadının biri arabasıyla canavar olarak gördüğü insanları ezer. Bir başkası komşularını katleder ve tam ailesini de katledecekken, son anda durdurulur. Yeni doğum yapan bir kadın ise canavar doğurduğunu düşünerek bebeğini binadan atmaya kalkar.

Bu sahnelerden anlıyoruz ki:  Gerçekten +16 için bir film var.

Justice League bu tuhaf durumu araştırmaya karar verir. Bunun büyü ile alakalı olduğunu düşünürken kara şövalyemiz ‘’Büyü mü? Ne büyüsü ne arar la Washington’’ deyip kalkıp gider. Daha sonra Batman’ı sıradan insanların yaptığı gibi tıraş olurken bir görü görür. Her tarafta şu yazıyordur Constantine.

  Hikaye bu şekilde başlar daha fazla ayrıntı verip tadını kaçırmayayım.

Öncelikle şunu belirteyim filmin adı her ne kadar Justice League olsa da aslında filmin gerçek adı Constantine olmalıydı. Zira her şey onun etrafında dönüyor. Batman dışındaki diğer birlik üyelerini 75 dakikalık filmde birkaç dakika bile görmüyoruz. Batman ise tam bir yan karakter olarak ortalıkta dolanıyor.

Muhtemelen bir tür satış politikası uygulaması Justice League marka adını kullanarak daha çok kişiye ulaşmak istemişler. Sanırım başarılıda oldular zira hiç izlemediğim Constantine dizisini izlemeyi düşündürdü. Hem de DC az bilenen karakterleri böyle tanıtmaya gitmesini beğendim. İsmini birkaç kere duyduğum ama haklarında fazla bir şey bilmediğim karakterleri görmek güzel oldu.

Peki bunlar kimler.

Artık daha çok animasyonda çıkan sihirbaz Zatanna.

Justice league dark zatanna batman 226298 - justice league dark i̇nceleme - figurex film

Kral Artur zamanından beri yaşayan Jason Blood

Asdfghj 2 - justice league dark i̇nceleme - figurex film

ve bu uzun ömrünün sebebi olan DC’in Karacaoğlanı iblis Etrigan.

- justice league dark i̇nceleme - figurex film

İlk kez gördüğüm ve casperdan daha sevimli bulduğum hayalet Boston Brand.

Asdfghj - justice league dark i̇nceleme - figurex film

Ve sosyal ilişkileri korkunç, orasından burasından büyülü nesne çıkartan ve emlak vergisinden muaf harika eviyle Constantine.

Asdfghj 3 - justice league dark i̇nceleme - figurex film

 Hikaye işleyişi fena değil tempo inişli çıkışlı da olsa sizi sıkmıyor. Bazı beklenmedik olaylarla karşılaşıyorsunuz ki bunu gerçekten beğendim.

Fakat tüm bunlara rağmen kendinizi televizyonda izlediğiniz 20 dakikalık kahraman animasyonu izliyormuş hissinden kurtaramıyorsunuz. Daha önce de söylediğim gibi DC sanki bir şeyler deniyormuş gibi ve bunu seziyorsunuz.

Çizim kalitesi güzel animasyonlar akıcı, aksiyon sahneleri tatmin edici.

Seslendirme kadrosu da gayet iyi son birkaç filmdir Batman’e can veren Jason O’Mara dışında Constantine’i seslendiren Matt Ryan’de gayet başarılı.

Lafı fazla uzatmadan son sözümü söyleyelim. Justice League Dark’ı izlemeyi düşünüyorsanız. Çok fazla bir şey beklemeyin, sizi etkileyecek bir şey vadetmiyor. İzlerseniz zamanınızı geçirmiş olursunuz gününüz iyi geçer o kadar, ertesi güne bir etkisi kalmaz.

 

 

 

 

One thought on “Justice League Dark İnceleme

  1. ahmet taha arslan dedi ki:

    ne ara çıktı yaaa ben kuroko no basket e çok takılmışım hiç fark etmedim

Bir cevap yazın