Herkese merhabalar,

Ben yeni editörüm. Öncelikle benim alanım daha çok manga. Anime’ye de manga okurken başladım. Her yazım manga ilgili olacak. Manga tanıtım-inceleme ve manga haberleri yazacağım. Tabiki de yeni okuduğum mangaları da sizlere anlatacağım ve en sevdiğim mangaları da liste yapacağım. Benden hakkında yazmamı istediğiniz manga olursa yorum atın. Böylelikle okumak istediğiniz mangaları,haberleri yazarım. 🙂 Konumuza gelirsek; Türkiye’deki manga severlere yardımcı olmak amacıyla böyle bir liste oluşturmaya karar verdim. Haydi gelin hep beraber bu listeye göz atalım 🙂

 

1) NARUTO

 0000000362454 1 - türkiye'de yayınlanan manga serileri!! - figurex manga

  On iki yıl önce, dokuz kuyruklu şeytan tilki Kyuubi Konohagakure’ye (Gizli Yaprak Köyü) saldırmıştı. Kuyruklarından birini salladığında tsunamiye neden olabilecek kadar güçlü bir canavardır. Yaprak Köyü’nün lideri Dördüncü Hokage, yeni doğmuş bir bebeğin içine, kendi hayatını feda ederek, canavarı mühürlemiştir. Bu çocuğun adı Naruto Uzumaki dir.

Naruto, ailesiz ve canavar çocuk diye dışlanarak yanlış büyümüş ve dikkat çekmeye çalışan bir çocuk olarak büyümüştür. Ninja Akademisinde de pek yetenekli olmayan Naruto, herkesin beğenisini kazanmış bir Hokage olmak istemektedir. Sasuke, Sakura ve Kakashi-sensei ile takım 7 olarak görevlere çıkmakta ve ninja rütbesini yükseltmeye çalışmaktadır. Dünyadaki tüm kuyruklu canavarları toplamak isteyen örgüt Akatsuki ise peşindedir.

Yayın Evi: Gerekli Şeyler 

2) BLEACH

0000000424257 1 - türkiye'de yayınlanan manga serileri!! - figurex manga

  Kurosaki Ichigo, 15 yaşında bir lise öğrencisi olup ruhları görebilmektedir. Ölümleri bu ruhları cennete gönderen ve bu ruhlar ile beslenen hollow ları cehenneme yollayan meleklerdir. Rukia adlı ölüm meleği Ichigo’ya güçlerini vererek ailesini kurtarmasını sağlamaktadır. İcgiho artık Hollowlar ile ilgilenen bir yarı ölüm meleğidir. Lakin Rukia ruhlar dünyasına dönüp yaptığı yanlışın cezasını çekmek sorundadır. İchigo ruhlar diyarına giderek Rukia’yı ondan sonra sırayla serideki tüm kadınları kurtarmasıyla geçer.

Yayın Evi: Gerekli Şeyler

3) ONE PIECE

One piece 1. Cilt - maceraların doğuşu

  One Piece evreni üstünde yaşam olmayan ve dünyayı ortadan yılan gibi saran tek bir kıta ve sayısız adalardan oluşmaktadır. Grand Line denilen denizin sonundaki adayı fetheden GOLD ROGER korsanlar kralı olmuştur denizciler tarafından idam edilmeden önce hazinesini orada bıraktığını ve isteyen kişi alabileceğini söyleyince dünyada Korsanlar Çağı başlamıştır. Son adaya gitmek hiç kolay değildir insanlar artık hazinenin varlığından bile kuşku duyar olmuş, okyanus korsan mezarlığına dönmüştür. Roger in iradesini taşıyan Monkey D Luffy ise tayfasını toplayarak korsanlar kralı olmak için maceradan maceraya koşmakta.

Yayın Evi: Gerekli Şeyler

4) FULLMETAL ALCHEMIST (ÇELİK SİMYACI)

Fullmetal alchemist celik simyaci cilt 1 544 37 b - türkiye'de yayınlanan manga serileri!! - figurex manga

  “İnsan bir şeyleri feda etmeden hiçbir şey elde edemez, Bir şeyi elde etmek istiyorsan ona eş değerde bir şey sunmalısın, Bu simyanın eşdeğer değiş-tokuş prensibidir.” Elric kardeşler Edward ve Alphonse ölen annelerini diriltmek için simyaya başvururlar. Ama insan ruhu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır. Deney sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bedenini kaybeder. Edward elindeki son çareyi kullanıp Al’ın ruhunu bir zırha bağlamayı başarır ama bu esnada da kolunu kaybeder. İki kardeş annelerini diriltmenin imkansız olduğu büyük kayıplardan sonra anlar. Automail sayesinde mekanik uzuvlarına kavuşan Ed, kardeşine olanların kendi suçu olduğuna inanır. Al’ın bedenini geri almak ve simyayı ve insan diriltmenin sırlarını (felsefe taşı) daha da iyi öğrenmek için Elric kardeşler evlerini yakıp bir yolcuğa çıkarlar.

Yayın Evi: Akılçelen Kitaplar

5) DEATH NOTE (ÖLÜM DEFTERİ)

0000000377210 1 - türkiye'de yayınlanan manga serileri!! - figurex manga

  Ölüm meleklerinin insanların canını almak için kullandığı defter bir gün yeryüzüne düşer. Bu defteri okulunun bahçesinde bulan Light defterin ön sözünü okuyunca bu defterin bir şaka aracı olduğunu düşünmektedir. Ama defteri denemeden de duramaz. Defteri adı yazılan kişi gerçekten ölmektedir.

Adalet için birçok suçluyu öldüren Kiranın olayını çözmek için en iyi dedektif olan L‘yi tutarlar ve Kira ve L arasındaki zeka yarışı başlamış olmaktadır. Kimliği önce ele geçiren kazanacaktır. Kiranın bir kişiyi öldürebilmesi için Adı-Soyad ve yüzünü biliyorken ölüm defterine yazması ve 40 saniye beklemesi yeterlidir. L, adını ve yüzünü göstermeden Kira’yı yakalayabilecek midir.

Yayın Evi: Akılçelen Kitaplar

6) ATTACK ON TITAN (TİTANA SALDIRI)

Ti̇tana saldiri ci̇lt 1 ile ilgili görsel sonucu

  İnsanların ve devlerin olduğu bir dünyada insanlar, devler tarafından sürekli saldırıya uğrayarak öldürülmektedir. Bu durumdan kurtulmak için insanlar, şehirlerini devlerin ulaşamayacağı yükseklikte surlarla çevirmiş ve uzun yıllar devlerin saldırısından korunmuşlardır. Eren Yeager ve ablası Mikasa Ackerman, bu surlarla çevrili şehirde yaşamaktadır. Eren, bu surların güvenlik için yeterli olmadığını düşünmekte, devlerle savaşmak ve surların dışındaki dünyayı görmek istemektedir. Birgün, hiç görülmemiş büyüklükte bir dev şehre saldırır ve surlarda bir delik açar. Bu delikten şehre akın eden diğer devler şehri yakıp yıkarlar. Eren ve Mikasa, bu saldırıdan sağ kurtulmayı başarır. Fakat devler, Eren’in gözü önünde annesin katleder. Eren ve Mikasa,bundan sonra hayatlarını devlerle savaşmaya ve annelerinin intikamını almaya adayacaklardır.

Yayın Evi: Gerekli Şeyler

7) BERSERK

0000000423249 1 - türkiye'de yayınlanan manga serileri!! - figurex manga

  Guts, idam edilmiş bir cesetten doğmuş, ve küçüklüğünde paralı asker olarak yetiştirilmiştir. Kendinden büyük kılıçları kullanarak bir çok kişiyi yenmiş ve kendi çağında ün salmıştır. Ama hayatını Griffith ile tanıştıktan sonra çok fazla değişmiştir. Şahinler birliğine katılıp çok büyük mücadeleler vermiştir.

Alışılmadık derecede karizmatik ve yakışıklı olan Griffith, Şahinler Birliği isimli paralı asker gurubunun kurucusu ve lideridir. Taktiksel yetenekleri sayesinde yenilmez olarak bilinmektedir ve bu onu Midland Kralı‘nın favori komutanı yapmaktadır. En büyük hayali kendi krallığına sahip olmak olan Griffith bu hayali uğruna her şeyden vazgeçebilir.

  Berkserk anime ve filmlerinde işlenen konu mangada flashback yani geçmiş olarak verilmektedir. Mangada anime ve filmlerinde izlediğimiz konunun devamı geçmektedir ve 1990 dan beri devam eden en iyi mangadır.

Yayın Evi: Gerekl Şeyler

8) HELLSING

Hellsing 1. Cilt

   İngiltere’de kraliçe adına çalışan Hellsing teşkilatı vampirleri avlayıp yok etmektedir. Lakin son zamanlarda teşkilatın baş ileri teknoloji ürünü olan bir çip sayesinde sonradan vampire dönüşmüş ucubeler ile başı derttedir. Hellsing Teşkilatı da bir yandan sonradan olma vampirlerle uğraşırken bir yandan da teşkilata sürekli çamur atmaya çalışan Vatikan teşkilatı olan Iskariot ve adamları ile uğraşmaktadır. Çünkü Iskariot Hellsing’in bünyesinde bulunan ve çok güçlü bir vampir olan Alucard’ı yok etmek istemektedir.

Yayın Evi: Gerekli Şeyler

9) ONE-PUNCH MAN (TEK YUMRUK)

0000000715203 1 - türkiye'de yayınlanan manga serileri!! - figurex manga

   İlk bakışta, Saitama bir süper kahraman gibi görünmüyor asla; ne kel kafasındaki ruhsuz yüz ifadesi ne de en ufak bir etkileyiciliği olmayan fiziği. Öte yandan, sıradan görünüşlü bu herifin hiç de sıradan olmayan bir sorun var başında; kendi gücüne uygun rakip bulamıyor bir türlü. Evet, zaman zaman umut vadeden kötü karakterler çıkıyor ortaya ama Saitama her defasında onları bir yumrukta yere seriveriyor. Acaba bir gün Saitama da kendi akranı bir rakip bulup hayatına anlam katabilecek mi yoksa hayatının geri kalanını olağanüstü gücüyle sıkılarak geçirmeye mahkûm oldu mu çoktan?

Yayın Evi: Akılçelen Kitaplar

10) TOKYO GHOUL (TOKYO GÛL)

Tokyo gul 1. Cilt

  Tokyo’da olan garip cinayetlerle başlar. Cinayet mahali ve delilleri inceleyen polis, faillerin insan yiyen gûllar olduğu sonucuna varmıştır. Tokyo sakinlerine korku salan bu canavarların gündüzleri nasıl saklandıkları, avlarını nasıl seçtikleri ve neden yedikleri bilinmemektedir. Ken Kaneki ve üniversite arkadaşı Hide, gûlların gündüzleri insan gibi davranarak, insanların arasına karışıp yaşadıklarını düşünmektedir.

  Kitap okumayı seven Kaneki, sıklıkla gittiği kafede kendisi gibi kitap okumayı seven bir kızla karşılaşır. Rize adındaki bu güzel kızla beraber güzel bir gün geçiren Kaneki, onu evine bırakırken bu güzel kızın gerçek kimliği öğrenir ve şok olur. Rize, son dönemde sıklaşan cinayetlerin faili gûldur. Kaneki’yi yemek için böyle bir tuzak kurmuş olan Rize, iştahla avını parçalarken yanlarındaki inşaattan düşen demirler nedeniyle ölür. Rize’nin iç organlarının kendisine nakledilmesiyle hayatta kalan Kaneki, yarı insan/ yarı gûl bir varlık olur. Yeni kimliğini kabullenemeyen Kaneki, kendini, gûlların  peşindeki polisler, polislerin peşindeki terörist gûllar ve bu karmaşa arasında insanlarla huzur içinde yaşamak isteyen gûlların dünyasında bulur. Yeni tanıştığı insanlara çabucak güvenmek gibi kötü bir özelliği olan Kaneki’nin başı beladan kurtulmayacaktır.

Tokyo’da bir umutsuzluk saklanıyor. İnsanların arasına karışıp onları avlayan ve bu cesetlerle beslenen esrarengiz insanlar. İnsanlar onlara ‘gûl’ diyor. Genç bir adam, bu esrarengiz insanlardan biriyle tesadüfen karşılaşınca kaderi aksi yönde değişmeye başlar!

Yayın Evi: Gerekli Şeyler

11) ASSASSINATION CLASSROOM (SUİKAST SINIFI)

Suikast sınıfı 1

  Dünya, Ayın %70’ini yok edip sonsuza kadar hilal şeklinde kalmasına neden olan güçlü bir yaratık tarafından bir yıl içerisinde yok edilme tehditi altındadır. Bu eşi benzeri görülmemiş yaratığa yapılan bütün suikast girişimleri başarısızlıkla sonuçlanır. İlginç olan ise bu yaratığın, sonunda insanlığa bir teklifte bulunmasıdır. Bir yıl boyunca Japonya’da bir okulda sınıf öğretmenliği yapacaktır ve öğrencileri bu süre içerisinde istedikleri zaman kendisine suikast girişiminde bulunabileceklerdir. Kunugiaoka Lisesi 3-E sınıfının öğretmeni olarak işe başlar ancak bildiğimiz derslerin dışında öğrenciler nasıl suikast yapılır dersi de alacaklardır.

  Bu sırada Japonya Hükümeti, Koro Sensei yani öldürülemez hoca lakabını almış olan yaratığı öldürene on milyar yen ödül verileceğini açıklar. Ancak Koro Sensei’yi öldürmek imkansız bir görevdir. Nedeni sadece inanılmaz güçleri olması ve 20 Mach hızında hareket edebilmesi değil, öğrencilerin gördükleri en iyi öğretmen olması, notlarının, bireysel becerilerinin ve bakış açılarının gelişmesine yardımcı olmasıdır. Bakalım olaylar nasıl gelişecek?

Gelen emir ile birlikte ateş etmeye başlayan bir sınıf! Tüm öğrencilerin, sınıf öğretmenlerinin hayatını hedef aldığı Kunugigaoka Orta Okulu 3-E sınıfı, bir suikast sınıfı. Sınıf öğretmeni ve öğrenciler, hedef ve suikastçilerden oluşan garip bir normallik başlıyor…!!

Yayın Evi: Gerekli Şeyler

12) ALL YOU NEED IS KILL (ÖLDÜR YETER)

 All you need is kill 1 - öldür yeter - 1

  Dünya, Taklitçiler olarak bilinen uzaylıların işgali altındadır. Bugüne kadar böylesine dehşetli bir mücadeleye girmemiş insanlığın kaderi ise Birleşik Savunma Ordusu’nun ellerinde… Savaşın soğuk yüzüyle hiç karşılaşmamış acemi bir asker olan Keyci Kiriya çarpışmalarda hayatını kaybeder ancak kendini aynı günün sabahında, aynı olayları yeniden yaşarken bulur; hem de tekrar tekrar. Bu sonsuz döngünün 158. seferinde ise gizemli bir müttefikten, Metal Ceketli Sürtük olarak bilinen kadın asker Rita Vrataski’den bir mesaj alır… Acaba bu kadın, Keyci’nin kurtuluşu mu yoksa son ölümü mü anlamına gelmektedir?

Yayın Evi: Akılçelen Kitaplar

13) VAMPIRE KNIGT (VAMPİR ŞÖVALYE)

Vampir şövalye 1

  Tanınmış bir okul olan yatılı özel Cross Akademisi’nde gündüz ve gece dersleri bir arada bulunuyor. Gündüz derslerine sıradan öğrenciler devam ederken elit bir grup olan gececi öğrencilerin hepsi birer vampir!!

  Gündüzcüler için vampirlerin varlığı da gece derslerinin gerçek yüzü de kesinlikle bir sır. Bu büyük sırrı iki kişi korumakla görevli, Yuki ve Zero, onlar Akademinin Koruyucuları!! Gece sınıfının sınıf temsilcisi saf kan vampir olan Kaname ise bu önemli görevde Yuki ve Zero’nun en büyük destekçisi.

Diğer yandan ailesi vampirler tarafından öldürüleli beri vampirlerden ölesiye nefret eden Zero’nun acı bir geçmişi ve sakladığı büyük bir sırrı var.

Yayın Evi: Akılçelen Kitaplar

14) ROSARIO + VAMPIRE (TILSIMLI KOLYE VE VAMPİR)

Rosario + vampire - tılsımlı kolye ve vampir 1

  Başarısız bir öğrenci olan Tsukune Aono hiçbir liseye kabul edilmez ve şans eseri, insan görünümündeki öğrencilerin her birinin farklı türde birer canavar olduğu Yokai Akademisi’ne girer. Buradaki öğrencilerin tuhaf durumunu fark eden Tsukune tam oradan kaçmayı düşünürken okulun en güzel kızı olan Moka’yla karşılaşır, Moka daha ilk karşılaşmalarında bir anda kendini onun boynuna atıverir.

  Tsukune halinden çok memnundur. Ama bir dakika… Tsukune’nin boynunda hissettikleri Moka’nın sivri dişleri mi yoksa? Evet, Moka’nın gerçek sureti bir vampirdir. Göğsündeki tılsımlı kolye çıkarılınca Moka bir vampire dönüşmektedir!

Yayın Evi: Akılçelen Kitaplar

15) AJIN (YARI İNSAN)

Aji̇n 1

  On yedi yıl önce, afrika’da savaş alanında ölmeyen insanlar belirdi. O zamandan beri, çok az sayıdaki kişide görülen, hiçbir şekilde ölmeyen Ve hakkında hiçbir şey bilinmeyen bu yeni yaşam formuna insanlar “ajin” diyorlar.

  Yaz tatilinden önce, japon bir lise öğrencisi eve dönerken trafik kazası deçirip ölür. Yeniden hayata dönen bu çocuğun başına çok büyük bir para ödülü konulmuştur. Böylece, herkesin karşı olduğu bu çocuğun kaçışı başlar.

Yayın Evi: Gerekli Şeyler

16)BOKU NO HERO AKADEMIA (KAHRAMANLIK AKADEMİM)

Kahramanlık akademim 1. Cilt

  İnsanların çoğu ‘Özgünlük’ denilen güçlere sahip. Ama herkes bu güçlerini adalet için kullanmıyor! İşte bu kötülüklerden dünyayı korumak için biz kahramanlar buradayız! Ne? Ben kim miyim? Ha-ha-ha-ha-ha! Haydi başlayalım ufaklık! Hayalinin yakasını sımsıkı tut ve bırakma!

Yayın Evi: Gerekli Şeyler

17) SEVEN DEADLY SINS (YEDİ ÖLÜMCÜL GÜNAH)

Yedi ölümcül günah manga ci̇lt 1 ile ilgili görsel sonucu

  Bir zamanlar krallığı devirmeye çalıştığı söylenen efsanevi hainler “yedi Ölümcül günah”. Halen bütün aramalara rağmen bulunamayan bu grubun Peşinde olanlar, kraliyete bağlı binlerce kutsal şovalye. Ancak acı veren Hislerini kalbine gömüp, “yedi ölümcül günah”ı arayan tek başına bir kız ortaya Çıktığında, dünyanın durumunu tamamen değiştiren bir macera başladı! Bu Heyecan verici, eşsiz destansı fantazi, perdelerini aralıyor!!

Yayın Evi: Gerekli Şeyler

 18) UZUMAKİ

Uzumaki̇ ci̇lt 1 ile ilgili görsel sonucu

  Japonya kıyısında sislere bürünmüş küçük bir kasaba olan kurouzu, lanetlenmiştir. Ergenliğe yeni adım atmış kirie goşima’nın çekingen erkek arkadaşı şuiçi saito’ya göre kasabaları bir insan ya da bir şeyden değil, bir düzenden lanetlenmiştir: dünyayı hipnoz eden gizemli şekil… Uzumaki Yani Sarmal…

Yayın Evi: Gerekli Şeyler

19) LONE WOLF AND CUB (YALNIZ KURT VE YAVRUSU)

Lone wolf and cub - yalnız kurt ve yavrusu cilt 1 suikastçinin yolu

  Hayatına çocuğuyla tek başına devam etmeyi seçen ve bu yolda sayısız adam öldürmüş olan bir adamın hikayesi bu. Lone Wolf and Cub (Yalnız Kurt ve Yavrusu)

  Edo dönemi Japonyası. Derebeylikler ve iç karışıklıklar almış başını yürümüş. Her yerde bir şeylerden ötürü kargaşa ve düzensizlik hüküm sürüyor. Itto Ogami eskiden shogunun emri altında kaishakunin (seppuku, harakiri yapan kişilerin ölümlerine yardımcı olan vatandaş, tamamlaycı) olarak görevli olan ama ailesine karşı girişilen komplo girişimi nedeniyle Daigoro adındaki 3 yaşındaki çocuğuyla hayatını devam ettirebilmek için para karşılığı suikastlar düzenleyen efendisiz bir samuray, ronin, bir seri katil. Söz konusu öldürmek olduğu zaman Itto Ogami gözünü kırpmadan ne yapılması gerekirse soğukkanlılıkla yerine getiriyor.Suikastlar dedik. Ufaklık Daigoro babasına bu konuda başarıyla yardım ediyor ve işin bir diğer tarafı ise bu suikast işinin çocuğun kendi “seçimi” olmuş olması. Edo döneminin çalkantılı derebeylik dönemini sinematik görsellerle okuyucuya aktaran seriye kesinlikle bir göz atın ve ardından yalnız kurdun hikayesine kendinizi kaptırın.

Yayın Evi: Marmara Çizgi

20) BAREFOOT GEN (YALINAYAK GEN)

Yalınayak gen 1 - hiroşima'nın hikayesi

  “Gen, 20. yüzyılın en büyük vahşetlerinden birine etkili bir biçimde tanıklık eder. Kendinizi bu olağanüstü kitaba bırakın; buğulu gözlere ve Japon tarzı çizgi romanın sıra dışı anlatımına alışın. Bu akılda kalıcı ve hüzünlü öykü, hafızanızda asla unutamayacağınız radyoaktif bir krater açacak. Aslında Gen, ihtiyaç duyulan sihirli numarayı yapan az sayıdaki çizgi romanlardan… Kâğıdın üstündeki o küçük işaretler gerçek bir yaşama dönüşüyor.”

Yayın Evi: Tudem Yayınları

Back to list

Related Posts

3 thoughts on “Türkiye’de Yayınlanan Manga Serileri !!

 1. GoodDalek dedi ki:

  Titana saldırı kısmına titana saldırı çöküşten önce’nin resmini eklemek yerine onu ayrı olarak yazarsan ve devamını getirirsen çok güzel olur 🙂

 2. Enes Ensar dedi ki:

  Kitap fuarindan önce iyi oldu sagol admin

  1. Zipp!! dedi ki:

   Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana 🙂

Bir cevap yazın