#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Hakları Yenen Karakterler : Elladan ve Elrohir

Bildiğiniz gibi yeni bir yazı serisine başlamıştık. Bilmeyenler  buradan ulaşabilir ilkine. Şimdi ikincisi ile devam ediyoruz.

Elladan Ve Elrohir

Elladan ve Elrohir Elrond‘un ikiz oğlan çocuklarıdır. Annelerinin Orc‘lar tarafından işkence ve kötü muamele görmesi sonucu, ikizler çoğu zaman Aragorn ile bazen Dunedain‘li kolcular ile bazen de kendi başlarında yabanda Orc avlarlar. Orclar‘a aşırı derece kin gütmektedirler. Yüzük Kardeşliği‘nde kardeşlik yola çıkmadan önce divandaki bilgileri Galadriel‘e iletmek üzere Loriene giderler. Daha sonra iki kule kitabında ikizler miğfer dibi savaşından sonra Aragor‘nun yanına 30 Dunedan kolcusu ile gelerek babalarından bir haber getirirler ve ölüler yoluna gitmesi gerektiğini söylerler. Bu sayede ikizlerde Aragorn, Legolas, Gimli ve 30 Dunedain kolcusu(gri bölük) ile ölüler yoluna gider.

“Gri Bölüğün geçişi,tasviri”

Daha sonra Kralın dönüşü kitabında Aragorn‘un Güney Gondor‘dan topladığı 10,000 kişilik Gondor ordusu ile Pellanor çayları savaşına katılırlar(kitapta Aragorn hayaletleri Umbar korsanlarını hallettikten sonra serbest bırakmış gemilere Güney Gondor ordularını doldurmuştur) Pellanor savaşından ve düşmanın mağlubiyetinden sonra ikizler kralların müzakereleri olarak da bilenen son müzakerelere katılmışlar ve Gondor, Rohan ve Dol-Amroht’un birleşik ordusu ile kara kapılar savaşında yer almışlardır. Sauron‘un yenilmesi ile ikizler Cormallen kırlarındaki kutlamalara katılmış,daha sonra ablalarının düğününe oradan da Kral Theoden‘in cenazesine katılmışlardır. Burada Arwen ile vedalaşarak Ayrık Vadi‘ye geri dönmüşlerdir. Elrond denizin ötesine yelken açmış olsa da ikizler uzun yıllar Ayrık Vadi‘de yaşamaya devam etmişlerdir. Sonları hakkında kesin bir bilgi yoktur.

Sırada ki Kurban Tom Bombadil olacaktır.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Bir Anime İzlenmeden Bitirilebilirmi ?

Justice League Dark İnceleme