#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Bir Anime İzlenmeden Bitirilebilirmi ?

Sonunda uzun zamandır sormak istediğim soruya geldik

evet Bir Anime İzlenmeden Bitirilebilirmi ? dedim. Ama neden dedim be dostlar bi sorun;

Bundan bilmem ne kadar zaman önce Attack on Titans (Shingeki No Kyojin) ilk çıktığı zamanda arkadaşlarım izlemiş ama ben daha hiç başlamamıştım,izlediğim toplam bölüm sayısı yanlış hatırlamıyorsam arkadaşlarım yanında izlediklerimden ibaret olarak 2 yi geçmiyodu . Peki ama herkes izlerken ben neden izlemiyorudum ? ”SEVMEDİM” evet sevmedim. Şimdi diyebilirsinizki ”Başyapıtlardan birini nasıl izlemezsin sen nasıl animecisin ?” çok basit ilk çıktığı bölümlerden iğtibaren herkes çok sevmiş ve sizinde hatırlayabileceğiniz gibi haberleri ve güzelliği dönüp dolaşıyodu ve herkes hem tartışıp hemde ballandırıyordu (illa ballandırıyolardı bi güzel anime diyip geçen olmaz zaten).

kim yapmışsa helal olsun

E buda benim hoşuma gitmiyodu bişey hoşuna gittiyse tamam ama hep etrafında bahsedilip durunca ve bikaç gün boyunca araklıksız heryerde onun haberini görünce bıkıyosun, ha ben demiyorumki ”hiç merak uyandırmadı” tabi merak ettim ama o kadar bahsedilince gına geldi ve başlamadım. O sıralarda benim için naruto,world trigger gibi başka animeler vardı.

Tamam izlemedim peki sonra ?

Daha sonra baktım PC oyunu çıktı (zaten internetten oynanıyodu ve dandikti). E konu oyun oluncada ben dururmuyum başladım oynamaya bu ne biçim oyun dedim. Daha sonra amerikada çigi romanı basılmaya başlandı dendi ama bu ”çizgi roman” dikkatinizi çekerim manga değil. Yani benim için iyce cıvkı çıktı. Madem mangasıyla ün kazanmış neden çizimini değiştirip çizgi roman yaparsın (ki yaptılarmı bilmiyorum galiba yapmadılar). Sonra sen gel PS4 için ayrı bi oyun yap tabi ben şok çünkü herşey bitti sandım ve tabiğ oda oyun olunca onuda takip ettim ve izledim (internetteki oyununa her şekilde 1000 basar).

Sonra ne oldu ?

En büyük fikir çıktı ”LİVE ACTİON” tabi hepimizin bildiği gibi live-action lar berbat oluyodu ama konu Shingeki burda ya animeyi övcen yada suscan. Ben berbat bi live-action beklerken sen gel daha çıkmadan filmin ”HOLLYWOOD FİLMLERİ” ile yarışacağına söyle. E durum böyle olunca merak etmedim değil çünkü o zamana kadar zaten oyunu ve resimlerini görmüşüm animasyon açısındanda ne kadar güzel olduğunu biliyorum bide işin içine HOLLYWOOD girince sandımki yine bu konuşulcak,animasyonlar ağzımızın suyunu akıtcak falan filen. Çıktı bende en sonunda anime yi izlemiyorum madem filme bakıyım en azından dedim. Sonuç hüsran. Her ne kadar animasyon iyi olsada sadece animasyon iyiydi. Hikayeymiş,oyunculukmuş,bilmem neymiş başka hiçbişey hoşuma gitmedi. Yakın zamandada yeni PC oyunu çıkınca (ki PS4 ten çok daha başarılı) dedim ”artık yeter artık çıkartmadık bişey bırakmadınız piyasada bu ne ızdırap” dedim.

Sonucunda ne oldu ? Hemmen söyliyim. Oyunlarını izledim üstüne filmini izledim üstüne çıkan capslermiş haberlermiş ne varsa okudum. Sonucunda kendi düşüncelerime göre her ne kadar karakterlere hakim olamasamda animeye ”başlamadan bitrmek” damgasını koydum. Hala izlemedim ve izlemeyi düşünmüyorum (yani söz vermek gibi olmasın ama 2. sezon çıkınca belki…). Şimdi size sormak isterim sizce düşüncem ve size görede bu yapımların çeşitliliğine ”fazla abartılmış” demek doğru değilmi ? Yorum atar fikirlerinzi anlatırsanız sevinirim.

NOT: burada kendi sözlerimle anlatmış olduğum için anlatım biçimim sizin veya okuyan başka herhangi birisi için aşırı kaçmış olabilir (neden olmasın) bu yüzden hoşunuza gitmemiş veya fazla kötülemek gibi olmuşsa ÖZÜR DİLEMEM evet doğru okudunuz sevgiler,saygılar. 

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Hajime No Ippo I. Sezon Tanıtım ve İnceleme!!

Hakları Yenen Karakterler : Elladan ve Elrohir