Sinema

İzlenesi Animasyon Filmleri – Top 10

Animasyon filmleri…Öncelikle belirtmekte fayda var.Bu listede yer alan animasyonlar, benim izleyip keyif aldığım, sizlerinde keyif alacağını düşündüğüm animasyonlardır. Eğer çok güzel dediğiniz bir animasyon yok ise muhtemelen izlememişimdir ya da benim önceliğim değildir. Sizler bu noktada yorum yazarak devam ettirebilirsiniz ve her listemde olduğu gibi sayılar temsilidir.

DC Animasyonları olmayacaktır. Marvel‘de zaten kayda değer bir animasyon filmi yok ve Shrek, Buz Devri gibi popüleritesi çok uçuk serilerde olmayacaktır.

DC için ayrı bir liste hazırlarım.

Bu arada önerideki tüm filmleri dublajlı izlemenizi tavsiye ediyor hatta ısrar ediyorum. Normalde bende alt yazılı izlerim ama animasyon, özellikle komedi ağırlıklı animasyonlarda dublaj ayrı bir güzel oluyor ki bu listedeki filmlerin her birinin dublajı da oldukça iyi.

10. Karmakarışık

Disney‘in kült bir hikayesi olan Rapunzel‘e farklı bir bakış açısı ve değişik bir konu ile yaklaşan Karmakarışık, bunun altından çok da iyi kalkmış. Film çoğunlukla komedisi olan, arada biraz drama bağlayan ve siz sevmeseniz dahi romantizmi size sevdiren, izlemeniz gereken bir animasyon filmidir.

9. Yukarı Bak

Ellie‘nin hayali cennet bahçelerine gidip orada yaşamaktadır lakin bunu yapamadan ölür. Kocası Carl belli bir yaştan sonra karısının bu hayalini gerçekleştirmek için evini komple uçurarak cennet bahçelerine taşımaya karar verir lakin davetsiz bir misafir vardır.

8. Hayvanlar Şehri

Hayvanların insanlar gibi yaşamasını konu alan, bir tavşan olan Judy‘nin “sen tavşansın senden polis olmaz” dendiği halde azmederek polis olması ile kıvrak zekalı tilkimiz Nick ile tanışıp birlikte gizemli adam kaçırmaları çözmesini konu alan, oldukça eğlenceli ve komik, baya komik bir filmdir.

7. Cesur Civciv

2005 yapımı olmasına rağmen, defalarca izlememe rağmen yine açsam sıkılmadan izleyeceğim eğlenceli, komik, hoş vakit geçirme garantisine sahip, güzel bir animasyon filmidir.

6. Ters Yüz

Hiç insaların kafalarının içinde neler olduğunu düşünmüş müydünüz? İşte Ters Yüz sizin için bunu düşünüyor. Çok güzel ve eğlenceli bir şekilde size anlatıyor.

Kedi sahnesine selam olsun. Aklıma gelikçe gülüyorum.

5. Angry Birds (Kızgın Kuşlar)

Eğer sizde benim gibi Angry Birds sevmiyorsanız ve sırf bu ön yargı ile bu filmi hala izlememişseniz, o ön yargılarınızı bir kenara koyun ve bu filmi mutlaka izleyin. Sırf Chuck için bile izlenir.

4. Neşeli Ayaklar

Penguenlerin yaşamını konu alan bu film oldukça eğlenceli ve harika müziklere sahip. Evet gerçekten film içinde söyledikleri şarkıları sevdiriyor. Her ne kadar ben sevmemiş olsam da bir devam filmde bulunmakta. Tercihen onuda izleyebilirsiniz.

3. Orman Çetesi

Vay be gözüm de canlanır koca mazi. Daha fazla detay vermiyorum. İzleyin yani izlemediyseniz.

2. İnanılmaz Aile

Hayranlarının hala ikincisini beklediği, Disney’in ise hala çıkarmamakta direttiğ,i anime dünyasında Bleach’e tekabül eden, süper güçlere sahip bir ailenin başından geçenleri anlatan, aksiyonu bol güzel bir filmdir.

(Bu da Disney oldu. Liste daha çok Disney listesi gibi gözükse de yapacak bir şey yok. Bu sektörde en güçlü isim Disney.)

1. Otel Transilvanya 1 ve 2

Benim şahsen en sevdiğim animasyon filmdir ve genelin aksine devam filmi ile batırmayıp, üstüne ekleyerek daha da güzelleştirdikleri, bol komedili ama harbi bol komedili güzel bir filmdir.

Related Posts

One thought on “İzlenesi Animasyon Filmleri – Top 10

  1. Talha Karaca dedi ki:

    Çok güzel bir liste olmuş izlemediğim 2-3 tane var. Onları da ailemle izlerim artık 🙂

Bir cevap yazın