Merhabalar. “Hafta Sonuna İyi Başlamanızı Sağlayacak Şarkılar” listemizle karşınızdayım. Bu sıcak havalarda hafta içi çok yavaş geçiyor, hafta sonu gelsin diye gün sayıyoruz. Cumartesi günü uyandığımız zaman da bazen ne yapacağımızı bilemediğimiz için sıkkın hissedebiliyoruz. İşte burada size yardımcı olmak istiyorum. Müzik hayatımızın önemli bir parçası ve bize her yerde yardımcı oluyor. Hafta sonu sıkkınlığını da müzikle mutluluğa dönüştürebileceğimizi düşünüyorum ve bu yüzden size şu an hit olan şarkılar ve gelecekte hit olabilme potansiyeli taşıyan parçaları bir listeye koyup size özel bir Spotify playlisti hazırladım.

Listedeki Şarkıcılar

Dbzigatv0aejbjh. Jpg large 1024x631 - hafta sonuna i̇yi başlamanızı sağlayacak şarkılar - figurex kültür

Bu listede Calvin Harris, David Guetta, Sia, Ariana Grande, Shawn Mendes, Taylor Swift ve Demi Lovato gibi bir sürü hit şarkıcılar bulunuyor. Bunlar dışında Jay-Z ve Beyoncé’nin işbirliği olarak adlandırabileceğimiz “The Carters” da var. Zamanımızın trendi olan rap türünden de Drake, Cardi B, Nicki Minaj ve Pitbull bulunuyor. Ülkemizde çok sevilen ve daha çok yaz aylarında şarkı çıkaran Pitbull,  birkaç gün önce çıkardığı şarkısıyla karşımızda. Tahmin ediyorum ki bu şarkıyı bir kaç ay içerisinde her yerde duyacağız.

Yeni Duymanız Muhtemel Bir Sanatçı: Azealia Banks

Azealia banks 1 - hafta sonuna i̇yi başlamanızı sağlayacak şarkılar - figurex kültür

Tabii duymadığınız şarkıcılar veya rapçiler de bulunuyor olabilir. Bunlardan biri Azealia Banks. O, New York doğumlu bir rapçi. Şarkılarını duymamış olabilirsiniz belki ama 2012’de çıkardığı “212” adlı parçasıyla tanınıyor. Çok daha ünlü olabilme kapasitesine sahip olma şansı olan bu rapçimiz, sosyal medyada söylediği bazı ileri geri sözleri yüzünden kendi kariyeri mahvetme yolundaydı. Ama geçen yıl bir özür mesajı yayınladı ve müzik kariyerini yeni şarkılar çıkararak devam ettireceğini söyledi. Bu özrün Cardi B ile kavgasından sonra ne kadar kısa süreli olduğu anlaşılsa da o inandıklarıyla yaşamaya devam ediyor.  Ama bu olay, listemizde bulunan “Anna Wintour” şarkısı hakkında fikirlerinizi değiştirmemeli. Kulağa hoş gelen bir club müziği altyapısı var ve Banks sadece rap yapmıyor, şarkı da söylüyor. Kim bu Anna Wintour ve neden şarkı onunla ilgili diye sorarsanız size şöyle açıklayayım.

Anna - hafta sonuna i̇yi başlamanızı sağlayacak şarkılar - figurex kültür

Anna Wintour kimdir?: Anna Wintour, Amerikan “Vogue” dergisinin editörlüğünü yapıyor. Moda denilince onun kararlarına ve görüşlerine çok önem veriliyor. Yıllardır modanın damarı gibi olan Wintour, taktığı gözlükleri ve yıllardır değiştirmediği saç modeliyle bir ikon haline gelmiştir.

Hala neden Anna Wintour bu şarkıda diyorsanız, şarkı iyi, güzel hissetmekle alakalı. Şarkının bir bölümünde “princess” yani “prenses” kelimesini duyarsanız, Banks’in kendini güçlü ve güzel hissetmek hakkında konuştuğunu unutmayın. Anna Wintour’da modanın bir ikonu olduğu için şarkı böyle bir ada sahip.

Hafta Sonu Listesi

Her şeyi toparlamak gerekirse size çok eğleneceğiniz ve stresten uzaklaşacağınız bir müzik listesi hazırladım. Bu listede hepsi birbirinden değişik 20 parça bulunuyor. İsterseniz listeyi takip edebilirsiniz, yeni parçalar çıktıkça ben onları ekleyeceğim. Bu linkten listeyi dinleyebilirsiniz.

Son olarak bu yazıyı listemizde de bulunan Marshmello ve Anna Marie ikilisinin “FRIENDS” adlı şarkısının eğlenceli müzik klibiyle kapamak istiyorum, iyi hafta sonları 🙂

 

 

 

 

Bir cevap yazın