Gözden kaçmış olabilecek 4 güzel animasyon. Merhaba arkadaşlar.  İzleyecek bir şey bulamadığımız bu günlerde yaranıza biraz su serpmek için buradayım. Eğer siz de çok fazla film ve dizi izleyip sıkılmışsanız ve farklı şeyler arıyorsanız bu liste size yarayacaktır. Bu animasyonları seçme nedenim gerek yapım tarzları gerek grafikleriyle diğer animasyonlardan farklı olsalar da bu farklılığı bir avantaja çevirip kalite ve özgünlük kazanmış oldukları içindir. Umarım beğenirsiniz.

Fantastic Mr. Fox

Gözden kaçmış olabilecek 4 güzel animasyon 2 - gözden kaçmış olabilecek 4 güzel animasyon - figurex sinema

Yapım Yılı: 2009
İMDB: 7.9

Fantastic Mr. Fox, Wes Anderson’ın yazıp yönettiği, stop motion tekniğiyle yapılan bir animasyondur. Bay ve Bayan Fox, oğulları Ash ve misafir yeğen Kristopherson ile sıradan bir hayat sürmektedirler. Ancak 12 yıl sonra, Bay Fox vahşi doğasına yenik düşer ve yeniden tavuk hırsızlığı yapmaya başlar. Bu durum sadece ailesini değil bütün hayvan topluluğunu tehlikeye atar. Yer altında tıkılı kalan hayvanlar, Bay Fox’ı ele geçirmeye çalışan zalim çiftçilerle mücadele eder.

Isle of Dogs

Gözden kaçmış olabilecek 4 güzel animasyon 3 - gözden kaçmış olabilecek 4 güzel animasyon - figurex sinema

Yapım Yılı: 2018

IMDB: 7.9

Yine Wes Anderson tarafından yönetilen ve yine stop motion tekniğiyle yapılan bu animasyon; Bryan Cranston, Edward Norton, Bill Murray, Scarlett Johansson gibi birçok ünlü aktörün seslendirdiği bir yapımdır. Japonya’da köpek gribi salgını patlak verdikten sonra bütün köpekler bir adada karantinaya alınır. Bir çocuk köpeğini kurtarmak için bu adaya yolculuk eder ve diğer dışlanmış köpeklerden yardım alır. Çocuğun bu macerası bir grup köpek severe bir komployu açığa çıkarmak için ilham verir.

Tim Burton And Timur Bekmambetov – 9

Gözden kaçmış olabilecek 4 güzel animasyon 4 - gözden kaçmış olabilecek 4 güzel animasyon - figurex sinema

Yapım Yılı: 09.09.2009
IMDB: 7.1

Tım Burton imzalı bu animasyon, insanlar ve makinelerin savaşından sonra yıkılan bir dünyada geçer. İnsanlığın son günlerinde bir bilim adamı tarafından arkasında 9 yazılı paçavra bir oyuncak bebek canlanır. 9 kendisinin gibi başkalarının da olduğunu keşfeder. Belki de insanlığın kurtuluşu olacak 9 liderliğindeki bu oyuncak bebekler insanlığın bekası için canlarını vermeye hazırdır.

Big Hero 6

Gözden kaçmış olabilecek 4 güzel animasyon 5 - gözden kaçmış olabilecek 4 güzel animasyon - figurex sinema

Yapım Yılı: 2014
IMDB: 7.8

Adeta bir animeyi andıran bu Disney yapımı animasyon, robotik bilimde deha olan Hiro Hamada ve aksiyon dolu macerasını konu alır. San Fransokyo’da meydana gelen olaylar zinciri sonucunda tehlikeli bir yol ayrımına giren Hiro, arkadaşları Baymax ve diğerleri ile bir gizemi ortaya çıkarmaya çalışır.

Gözden kaçmış olabilecek 4 güzel animasyon listemizin sonuna geldik. Umarım bu listedeki animasyonları beğenirsiniz. Başka bir yazıda görüşmek üzere. Daha fazla animasyon önerisi için Buraya tıklayınız.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın