Anime Önerileri

Sabırsızlıkla Beklediğimiz 2020 Yaz Animeleri

bdşbşrşg

Sabırsızlıkla Beklediğimiz 2020 Yaz Animeleri

2020 Yaz Animeleri Rehberi ile herkese bir kez daha merhabalar,

Uzun bir yazı dizisi yazmayalı epeyce olmuştu. Hazır evde karantinada iken bu fırsatı değerlendirip bir 2020 yaz animeleri rehberi hazırlayayım dedim. 2020 Yaz Animeleri tarihleri Covid-19 nedeniyle ertelenebilir. Bunu dikkate alarak okuyunuz. Keyifli okumalar…

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu Sezon 2

Natsuki Subaru zamanını eve kapalı geçiren bir NEET’tir. Yine bir hikikomori klişesi. Bir gün yakındaki bir süpermarkete gidip evine dönerken önünde karanlık bir geçit açılır ve kendini o zamana kadar sadece fantezi oyunlarında gördüğü şeylerin gerçek olduğu bir dünyada bulur. Subaru oraya nasıl geldiği hakkında hiçbir şey bilmiyordur ancak ilk gününde kendisine bulaşan bir grup serseriden kurtulmasına yardım eden Emilia isimli ve çok değerli bir eşyasını çaldırmış bir kıza yardım eder. Ancak Subaru bir dizi olay sonucunda, öldüğünde bir tür kontrol noktasında yeniden hayata döndüğünü keşfeder.

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. Kan

Hachiman Hikigaya nihilist eğilimleri olan kayıtsız bir lise öğrencisidir. Neşeli gençliğin delilikten başka bir şey olmadığını düşünür. Aksini söyleyen herkesin sadece yalan söylediğine inanır.

Bir gün Hachiman modern sosyal ilişkilerle alay eden bir makale yazar. Ceza olarak öğretmeni , onu  Gönüllü Hizmet Kulübüne katılmaya zorlar. Diğer tek kulüp üyesi olan güzel buz kraliçesi Yukino Yukinoshita ile birlikte Hachiman kulüp etkinliklerine başlar. Böylece kendisini diğer insanların sorunlarının ön saflarında bulur. Hachiman ve Yukino pek çok öğrencinin problemlerini çözmek için fikirlerini kullandıkça Hachiman’ın çürümüş topluma bakış açısı ortaya çıkar.

Sword Art Online: Alicization – War of Underworld 2. Sezon

Ana karakter Kirigaya Kazuto, namı diğer Kirito, evden çok nadiren çıkıp zamanının çoğunu bilgisayar oyunları oynamakla geçiren bir gençtir. Yeni çıkan ve ilk VRMMORPG yani sanal gerçeklik oyunu olan Sword Art Online‘ı satın alır. Bu oyunda, oyuncular NerveGear adı verilen özelleştirilmiş bir kask takarak Aincrad isimli oyun dünyasına girerler ve kendi bedenlerini kontrol ederek oynarlar. Kirito oyuna girer ama bir süre sonra oyunda çıkış butonu olmadığı anlaşılır. Bundan sonra oyunun yapımcısı olan Kayaba Akihiko tüm oyuncuları bir meydana toplayıp hepsinin görünümlerin gerçek dünyadakilerle eşleştirir. Oyundan çıkmanın tek yolu oyun dünyasındaki tüm 100 katın temizlenmesidir. Ayrıca şöyle bir mesele vardır, oyunda ölen kişi gerçek hayatta da ölür. Oyunda çıkmanın tek yolunun ölmek olduğunu düşünüp intihar eden binlerce kişi ilk gün gerçek hatta da ölür. Bunun üzerine oyuncular kendi aralarında gruplaşarak katları temizlemeye başlar.

Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka

Büyük labirent şehri Orario, genellikle “Zindan” olarak bilinen büyük yeraltı labirentine açılan kapıdır.  İnsanların nefesini tuttukları, istedikleri her şeyi kazanmayı umdukları bir yer, yalnız bir gencin küçük bir “tanrı” ile buluştuğu bir yer.

Enen no Shouboutai: Ni no Shou

İnsanların kendiliğinden yanmaya başlaması ; insanlığı yıllardır rahatsız eden, sıradan insanları rastgele Infernals olarak bilinen alevli, şiddetli yaratıklara dönüştüren kaotik bir fenomen. Cehennem tehdidiyle mücadele etmek ve bunun nedenini keşfetmek için Tokyo Silahlı Kuvvetleri, Yangın Savunma Ajansı ve Kutsal Kilise tek bir çözüm yolu geliştirdi :  Özel Yangın Timi.

Genç ve cesur üçüncü nesil pirokinetik Shinra Kusakabe, ayaklarını istediği gibi ateşleme kabiliyeti nedeniyle Şeytan’ın Ayak İzleri olarak çağrılmaktadır. Özel Yangın Timi şirketinin bir üyesi olmak en büyük hayallerinden bir tanesidir. Dramatik ve gizemli bir şekilde ailesini kaybettikten sonra yangın timine katılıp, büyük bir kahraman olmak ister.

Ancak, olaylar Shinra’nın hayal ettiği kahramanlık oyunundan oldukça farklıdır. Yangın Timlerinin hiç birisi birbiri ile anlaşamazken Tokyo’nun her yerinde anormal Infernal manzaraları artmaktadır. Ayrıca şaibeli bir grup, Shinra ailesinin 12 yıl önce ölümüne neden olan tuhaf ateşe neyin sebep olduğunu bildiklerini iddia ediyordur. Yangın Timi’nin içinde ve dışında birçok engelle karşı karşıya kalan Shinra, onu karanlıkta tutan gizemlerin arkasındaki gerçeği ortaya çıkarmak için savaşmaya karar verir.

Haikyuu!!: To the Top 2. Sezon

Shouyou Hinata‘nın voleybol aşkı, televizyonda gördüğü “Küçük Dev” lakaplı voleybol oyuncusundan gelmektedir. Hinata, aldığı bu ilham üzerine voleybol takımına
katılmak ister fakat okulunda erkek voleybol takımı yoktur. Tüm bu olanlara rağmen Hinata pes etmez ve arkadaşlarından yardım ister. Sonunda Orta Okullar Ligi Maçı‘na çıkmayı başarırlar. Fakat “Kortun Kralı” olarak bilinen Tobio Kageyama tarafından büyük bir yenilgiye uğrarlar.

Kortun Kralı“nı yenmeyi kafaya koyan ve hırs yapan Hinata, bu isteğini gerçekleştirmek için hayranı olduğu “Küçük Dev” isimli oyuncunun okuduğu okul olan Karasuno Lisesi‘ne gider. Fakat sürpriz olan ise, yenmeyi kafasına koyduğu “Kortun Kralı” ile aynı okulda olmasıdır. Her ne kadar birbirilerini sevmeseler de maçlarda çok iyi bir ikili olurlar. Gün geçtikçe voleybolda daha da iyi olan HinataKageyama‘ya kazanmak istediğini belirtir ve daha da hırslanır. İkisinin de yenme duygusu birbirlerine güvenmelerini sağlar ve bu maçlarda çok etkili olur. Bu güven maçlarda zorlu bir rakip olmalarını sağlar.

Gibiate

2030’da Japonya. Bir virüs dünya çapında insanlara bulaştı. Enfekte insanlar yaşlarına, cinsiyetlerine ve ırklarına göre farklı canavar türlerine dönüşür. Virüs “Gibia” olarak adlandırılır. Tam o sırada, Japonya’nın böylesine bir çorak arazisinde bir samuray ve bir ninja ortaya çıkar. Her ikisi de Edo döneminin başlarında seyahat ederek Gibia için tedavi bulmaya çalışan bir doktorun yardımıyla savaşır. Gibias’tan gelen durmak bilmeyen saldırılar ve gezginlere yiyecek için saldıran salgınlarla karşı karşıya kaldıklarında, her yeri düşmanlarla dolu olan tehlikeli bir yolculuğa başlarlar.

The God of High School

Her şey Kore’deki tüm lise öğrencileri arasında en iyi dövüşçüyü aramak için bir mücadele turnuvası olarak başladı. Bir Taekwondo uzmanı ve bir lise öğrencisi olan Mori Jin, yakında turnuva aşamasının altında çok daha büyük bir şey olduğunu öğrenir.

Ikebukuro West Gate Park

Çocuk suçlularıyla tanınan bir bölgede yaşayan 21 yaşındaki Makoto, G-Boys adlı bir gençlik çetesinin lideri olan Kral’ın bir arkadaşıdır, ancak kendisi üye olmak istemez. Havalı kafası ve işleri halletme yeteneği ile tanınan Makoto, gergin durumları dağıtarak ve arkadaşlarını zarardan uzak tutarak çete için önemli bir sorun çözücü haline gelir. Ancak, kız arkadaşının ölümü ve rakip bir çeteyle artan bir çim savaşı, Makoto’nun üstesinden gelebileceğinden daha fazla tehdit oluşturmaya başlamıştır.

Hypnosis Mic: Division Rap Battle – Rhyme Anima

Kadınların hükümete hâkim olduğu bir dünyada, silahların yaratılması ve kullanılması kesinlikle yasaktır. Ancak hiçbir şekilde çatışma sona ermemiştir; silah yerine savaş kelimelerle yürütülüyor. “Hipnoz Mic” in gücü ile şarkı sözleri rakibini çeşitli şekillerde etkileyebilir ve gerçek hasara neden olabilir. Sadece kadın Chuou Koğuşunun dışındaki bölümlerde bulunanlar, onu sürekli bölge çatışmasında silahları olarak şiddetli rap savaşları için kullanıyorlar.

Muhyo to Rouji no Mahouritsu Soudan Jimusho 2. Sezon

İstenmeyen ruh sahipliğinin kurbanı mısınız? Sonsuza kadar yakmak için aşağı yukarı göndermeniz gereken bir hayalet var mı? Cevap evet ise, sihir hukuku uzmanları Muhyo ve Roji’ye ihtiyacınız var. Kötü ruhlara adalet vermek onların uzmanlık alanıdır.

Deca-Dence

İnsanlık, Gadoll’un bilinmeyen yaşam formlarının ani ortaya çıkmasıyla yok olma eşiğine sürüklenmesinden bu yana uzun yıllar geçti. Hayatta kalan insanlar kendilerini Gadoll tehdidinden korumak için inşa edilen 3000 metre yüksekliğindeki bir mobil kale Deca-dence’de yaşıyorlar.Deca-dence Denizens iki kategoriye ayrılır: Dişliler, her gün Gadoll ile savaşan savaşçılar ve savaşma becerisi olmayan Tankerler. Bir gün, Gear olmayı hayal eden bir Tankçı kız olan Natsume, Deca-dence’in zırh tamircisi olan somurtkan Kaburagi ile tanışır.Görünüşte iki karşıt olan, hayallerinden asla vazgeçmeyen olumlu bir tavrı olan kız ve ondan vazgeçen realist arasındaki bu şans buluşması, sonunda bu dünyanın gelecekteki seyrini sarsacak.

Maou Gakuin no Futekigousha: Shijou Saikyou no Maou no Shiso, Tensei shite Shison-tachi no Gakkou e

2000 yıl geçtikten sonra acımasız iblis efendisi reenkarne oldu! Ama iblis efendileri için adayları yetiştirme akademisindeki yeteneği “beceriksiz” !? İnsanları, elementleri ve tanrıları yok etme yeteneğine sahip, uzun süren sayısız savaş ve çekişmeden sonra iblis efendisi Arnos, tüm bunlardan hastalandı ve yorgun düştü ve barışçıl bir dünya için özlem duydu, bu yüzden geleceğe reenkarne olmaya karar verdi.Bununla birlikte, reenkarnasyonundan sonra onu bekleyen şey, soyundan gelenlerin büyülü güçlerde büyük bir zayıflama nedeniyle çok zayıfladığı barış için çok kullanılan bir dünya.

Kanojo, Okarishimasu

Kız arkadaşı tarafından terk edilmiş, duygusal olarak parçalanmış üniversite öğrencisi Kazuya Kinoshita, bir mobil uygulamadan kiralık bir kız arkadaşı aracılığıyla kalbindeki boşluğu yatıştırmaya çalışır. İlk başta, Chizuru Mizuhara isteyebileceği her şeyle mükemmel bir kız gibi görünüyor: harika görünüm ve sevimli, sevecen bir kişilik. İlk buluşmalarından sonra profilinde karışık görüşler gördükten ve önceki ilişkisinden hala işkence gören Kazuya, Chizuru’nun sadece erkeklerin kalbi ile oynadığına inanır ve ona olumsuz bir puan verir. Müşterisinin ona karşı saygısızlığına öfkeli olan Chizuru, gerçek doğasını ortaya çıkarır: Kazuya’nın ilk izleniminin tam zıttı olan şımarık bir mizaç. O anda Kazuya, büyükannesinin hastaneye kaldırılması ile ilgili haberler alır ve Chizuru’yu onunla birlikte hastaneye götürmek zorunda kalır. Ciddi bir şey olmadığı ortaya çıkmasına rağmen, büyükannesi Kazuya’nın her zaman onun arzusu olan ciddi bir kız arkadaşı bulduğu için kendinden mutludur. Ona gerçeği söyleyemeyen Kazuya ve Chizuru, gerçek bir sevgili gibi davranan sahte bir ilişkiye zorlanır.

Senyoku no Sigrdrifa

Sütunlar aniden Dünya’nın üzerinde belirir ve tüm hayatı tehdit eder. Kendini Odin olarak adlandıran bir tanrı, neredeyse tamamen yenilgiye uğradığı için insanlığın yardımına gelir. Sütunlara karşı koymak için Odin, savaş kızları Walküres ve “herocraft” ile karşı saldırı ilan eder. Birkaç yıl sonra, insanlık ve Sütunlar arasındaki savaş devam eder, erkekler dünyayı kurtarmak için göklerden  Walküres’i destekler. Japonya bir istisna değildir. Daha sonra Avrupa’dan bir uzman getirlir. İlk sözleri : “Şimdi savaşma zamanı, insanlık. Hesaplaşma günü geldi. Ragnarok’un zamanı yaklaşıyor.”

Sabırsızlıkla Beklediğimiz 2020 Yaz Animeleri şimdilik buraya kadar. Daha fazla anime önerisi için Buraya tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın