Oyun

God Of War 3: Remastered – İnceleme

Yapımcı Şirket: SCE Santa Monica Studio, Wholesale Algorithms

Yayıncı Şirket: Sony Computer Entertainment

Platformlar: Playstation 4(Remastered)

Çıkış Tarihi: 15 Temmuz, 2015

Oyun Türü: Aksiyon-Macera

Oyun Modu: Singleplayer

 

Çoğunuzun duymuş olduğunu tahmin ettiğim God Of War serisinin bu sefer yeni bir oyunu değil, yenilenmiş hali karşınıza çıkıyor. SCE Santa Monica Studios oyunu PlayStation 4 için uyarlarken daha gelişmiş bir oyun olmasını istemiş. Aslında bu oyunun 5. yılını kutlamak için yapılan bir yenilik. Daha önceden “Age of Empires II: HD Edition” gibi başka oyun yenilemeleriyle karşılaşmıştık. Fakat God Of War 3‘ün Remastered versiyonu gerçekten güzel ve etkili bir karar olmuş.

gow1jpg-dfec3f_vkwb.1920

 

Oyunu bilmeyenler için ufak bir bölüm anlatayım. Kratos isimli savaş tanrısı(yani karakterimiz) komutanlığını yaptığı savaşı kaybetmektedir ve Ares ona tüm düşmanını yok etmesine karşılık ona hizmet etmesi şartını sunar. Kratos bunu kabul eder fakat ihanete uğrar. Ares Kratos‘un ailesini öldürür. Daha sonra Ares kız kardeşinin şehrine yani Athina‘ya savaş açar. Kratos intikam almak için Ares‘in nasıl yok edileceğini öğrenir. Bu yalnızca Pandora Kutusu ile gerçekleşebilecektir. Kratos Pandora Kutusu‘nu bulsa da Ares ondan geri alır ve onu öldürür. Kratos yeraltı dünyasından bir şekilde kurtularak yaşamını geri kazanır ve kutuyu ondan alarak onunla savaşacak güce sahip olur. Daha sonra Kratos Ares‘i öldürür fakat ailesi ve geçmiş zamandaki acıları ile ilgili kabuslar görmeye devam eder. Ares‘in kız kardeşi Athena Kratos‘a kabuslarını geçiremeyeceğini söyleyince Kratos yüksek bir dağın üzerinden Ege Denizine atlayarak intihar eder. Fakat tanrılar onu başka bir tanrıyı öldürdüğü için “Savaş Tanrısı” olarak kabul ederek tekrar ona canını bağışlarlar. Bu şekilde KratosSavaşın Tanrısı” ismini alır.

god_of_war_iii_remastered_erkezik_nyaron_ps4re_1

 

Bu güzel hikayeye sahip oyunun yenilenmiş versiyonu ise grafikler kat kat daha geliştirilmiş, yeni özellikler getirilmiş ve bazı hatalar giderilmiş bir şekilde oyuncuların deneyimine sunuluyor. Playstation 4 için oyunu hiçbir değişiklik çıkarmadan yapma ihtimalleri de vardı fakat SCE Santa Monica Studios daha güzel bir yolu seçmiş gibi görünüyor…

Related Posts

Bir cevap yazın