Oyun

Gunz 2 – İnceleme

Yapımcı Şirket: MAIET Entertainment

Yayıncı Şirket: MAIET Entertainment, Steam, ProSiebenSat.1 Media

Platformlar: Microsoft Windows

Çıkış Tarihi: Aralık 2013

Oyun Türü: Third Person Shooter

Oyun Modu: Online Multiplayer

 

Oyun ilk olarak 2010 yılında duyuruldu. Kapalı Beta 2012 Ağustosunda başlamış olup Greenlight‘a Mart 2013‘de sunuldu. Daha sonra da Steam’a kaydedildi.

Oyunun yapımında Realspace V3 oyun motoru kullanılmış. Klasik Online Team Deathmatch tarzında bir oyun. Oyuna giriş yaptığınızda  başlamak için IvanRenaElena ve Max karakterlerinden birini seçmeniz gerekiyor. Bu karakterler oyunda kullanacağınız silah türlerini de etkiliyor. Karakter ekranı ne yazık ki fazla detaylı değil, bunun yerine hazır karakter yapmayı tercih etmişler sanırım. Seçiminizi yaptıktan sonra savaşa atılıyorsunuz ve sadece ateşli silahlar kullanabilmek yerine katana‘lardan balyozlara bir çok yakın silahını da kullanma imkanına sahip oluyorsunuz.

psg_scr_gunz2_mansion-sniper

 

Oyun ücretsiz fakat para yatırarak normal oyuncuların ulaşamadığı özelliklere erişebiliyorsunuz. Mağaza kısmı gayet gelişmiş. Yani oyuna başladığınız silahlardan çok çok daha farklı seçeneklere ulaşabiliyorsunuz. Bunlarla kalmıyor, seviye atladıkça farklı yetenekler kazanıyor veya bunları geliştirebiliyorsunuz. Daha önceden tanıttığım Continent of the Ninth oyununda olduğu gibi skill kombolarına dayalı olarak performans sergileyebileceğiniz bir oyun. Yani seviye atladıkça kazandığınız skilleri rakiplerinizin üzerinde kullandığınız kombolara ekleyerek, kombo sayınızı daha da artırabilirsiniz.

14

 

GunZ 2 performans konusunda da oyuncuların gönlünü almak için oyunun grafiklerini tam isteyeceğiniz gibi ayarlamış. Düşük bir sistemle oynanabilecek muhteşem grafikler… Oyunu oynarken farkedebileceğiniz üzere oyunun çok canlı ve güzel grafikleri var ve tarihi bir bilgisayarınız yoksa oyunu büyük ihtimalle kasma olmadan oynayabiliyorsunuz. Silah dokuları ve detayları da dikkat edildiğinde gerçekten hoş olduğunu belli ediyor. Yani oynayabileceğiniz en iyi Online Aksiyon türde oyunlardan biri.

Related Posts

Bir cevap yazın