Oyun

Ghost Recon: Phantoms – İnceleme

Yapımcı Şirket: Ubisoft Singapore

Yayıncı Şirket: Ubisoft

Oyun Motoru: YETI

Platformlar: Microsoft Windows, Wii U

Çıkış Tarihi: 10 Nisan, 2014

Oyun Türü: Shooter, Tactical

Oyun Modu: Multiplayer

 

Bir savaş oyunuyla karşınızdayım. Fakat çok tanındık bir firmanın yaptığı savaş oyunu. UbisoftUbisoft bir oyun yapar da fıs olur mu hiç? Çok öngörüşlü bir şekilde yorumlayacağım çünkü bunu hak ediyor. Bu tarzda yapılan en iyi oyun diyebilirim. Bilmeyenler için, Ghost Recon Phantoms beta sürecindeyken “Ghost Recon Online” olarak biliniyordu. Oyunda Private MatchMatchmakingDeathmatchClan Match şeklinde 4 ayrı eşleşme çeşidi var. Oyun modu olarak ise Conquest, Onslaught ve Holdout olmak üzere 3 adet oyun modu mevcut. Classlar da Assault(Yakın Mesafe), Recon(Menzilli) ve Support(Destek) olarak 3’e ayrılıyor.

Guide-Coveriitcm21140045

 

Grafikler Ubisoft gibi büyük bir şirketin eseri olduğu için can sıkıcı, içinizi karartan veya sizi video oyunlardan soğutan tarzda grafiklerden değil. Aksine çok eğlenceli ve oyundaki teknolojik dünyayı hissedebileceğiniz bir grafik yapısı var. II. Dünya Savaşı veya Medieval Savaşlarından bıktıysanız, tamamen teknolojik bir çağda geçen bu savaş oyununa bir göz atmalısınız.

GRP_Phantoms_166565

 

Oyun sizi takım çalışması ile başarıya götürecek bir yapıda. Yani takımınızla iyi iletişime geçmeli ve tamamen senkronize hareket etmelisiniz. Zaten oyundaki mevcut classlar da bunu senkronizasyonu yakalamanızda büyük bir kolaylık sağlıyor. Örneğin Assault sınıfının görevi savaşın ön saflarında yer almak ve çatışmayı sürdürmek. Assault görevini yaptığı sırada Recon görünmezlik yeteneğiyle düşmanın arkasına geçip onu arkasından vurup savunmasız bırakmalı. Support ise Assault sınıfı çatışmadayken onlara elektronik kalkan veya geçici elektrik kesintisi sağlayarak destek olmalı. Yani oyunu kazanmanız tamamen takım oyununuzun ne kadar iyi olduğuna bağlı. Böyle bir durum olunca oyun sizin hem arkadaşlarınızla birlikte Taktiksel Savaş yapmaya çalışıp planlar geliştirmenize hemde doyasıya eğlenmenize olanak sağlıyor.

Related Posts

2 thoughts on “Ghost Recon: Phantoms – İnceleme

  1. Shift. dedi ki:

    Teşekkürler. 🙂

  2. Fx dedi ki:

    Yine harika bir inceleme olmuş shift eline sağlık.

Bir cevap yazın