Yapımcı Şirket: Ironclad Games

Yayıncı Şirket: Ironclad Games

Oyun Türü: Aksiyon, Strateji

Platformlar: PC

Oyun Modu: Multiplayer, MOBA

 

Dota ve League Of Legends oyunlarından sonra patlama yaratan MOBA türüne yeni bir oyun daha. Ancak yeni özelliklerle. Oyun Steam‘a 8 Mayıs 2015’te eklendi. Ironclad Games bu oyunda farklı bir oyun sistemi yaratmaya çalışarak Siege modunu oyuna eklemiş. Bu modda hem karşı takımla savaşıyor, hemde oyunun bize verdiği görevleri yapıyoruz. Tabii bu görevleri yaparken karşı takım da bizi engelleyip görevi yapmaya çalışacak. Bu yüzden işler daha da zorlaşıyor. Ve görevin sonunda size envanter dışındaki özel eşya bölmesine eklenecek, güçlü özelliklere sahip bir eşya veriyor. Bu eşya takımınızın hem görev yapma açısından hem savaş açısından üstünlüğü ele geçirmesine de yardımcı oluyor.


Maxresdefault (1)

 

Oyunda 21 farklı şampiyon var, diğer MOBA oyunları ile karşılaştıracak olursak biraz yetersiz kalabilecek bir sayı fakat şu an için oyunu idare etmesi için yeterli. Yeni  güncellemeler getirirken zamanla şampiyon sayısını arttıracaklarını düşünüyorum. Farklılık yaratma açısına biraz uğraşmış olsalar da skill geliştirme yöntemi yine aynı şekilde. Seviye atladıkça size skill puanları geliyor ve bunları skilllerinizin özelliklerini yükseltmek için kullanıyorsunuz. Hazır farklılık konusuna değinmişken, oyunda bazı eşyaların sadece gece kullanılabilen özellikleri var. Gece olduğu sırada oyunun heyecanına dalıp eşyanın özelliğini kullanmayı unutmamaya da çalışırsanız sizin için iyi olabilir.

251970_screenshots_2015-07-16_00001

 

Oyunun grafikleri çok abartılı değil fakat sizi oyundan soğutacak derecede grafikleri yok. Özellikle LoL‘deki yeni Sihirdar Vadisi‘nin göz alıcı grafikleriyle karşılaştıracak olursak, oyunun normalden farklı özellikleri o kadar ilginizi çekmiyorsa, LoL yerine bunu tercih etmeniz biraz mucize sayılabilir. Fakat monoton oyun yapısından sıkılmışsanız ve grafiklerin oyunu oyun yapan şey olduğunu düşünmüyorsanız, denemeniz için iyi bir seçenek…

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın