Anime Tanıtımları

Zetsuen no Tempest Tanıtım

Merhaba arkadaşlar, ilk yazım ile sizlerleyim. Bugün yeni bitirdiğim ve çok etkilendiğim bir animeyi ele almak istiyorum. İlk olarak animenin türünden bahsedeyim. Animede; aksiyon, süper güçler, shounen ve trajedi ağırlıklı olarak bulunmaktadır. Konusuna gelelim.

Mahiro Fuwa’nın kız kardeşi 1 yıl önce esrarengiz bir şekilde öldürülmüş ve Mahiro kız kardeşinin katilini aramak üzere ortadan kaybolmuştur. “Kusaribe” adlı büyücü klanının en güçlü büyücülerinden biri olan Hakase Kusaribe ise düşmanları tarafından bir adaya hapsedilmiştir. Hakase, irtibat kurabileceği birini ararken bir şekilde Mahiro’yu bulur ve ikisi bir anlaşma yapar. Anlaşmaya göre Mahiro, Hakase’nin düşmanları tarafından uyandırılmak istenen ve tüm dünyaya kaos getirecek “Zetsuen Ağacı’nı” durduracaktır. Bunun karşılığında Hakase, Mahiro’nun ailesini öldüren katili bulmasına yardım edecektir.

zetsuen_no_tempest_background_wallpaper_2-HD

Anime yorumlarıma gelecek olursak, daha bugün izlediğim ve yirmi dört bölümü bir günde bitirmeme sebep olan bir animedir. İlk bölümle beraber anime aldı beni sürükledi. Hikayesi pek hızlı akmasa da, sizi sıkmayacağından emin olabilirsiniz. Özellikle Shakespeare seviyorsanız, animeyi ayrıca bir izlemenizi tavsiye ederim. İzledikten sonra içimde olmayan bir Shakespeare aşkı uyandı. ”Zembereğimden boşalmış bir zaman bu, ne melum şanstır ki düzeltilmesi de bana kalmış!” Peki, ben bu animeyi nereden izlerim? Efenim, ben bu tür anime işlerinde beş yıldır uğraştığımdan, konularımın altında sizlere nereden indirmeniz gerektiğini her zaman belirteceğim ki, piyasadaki en kaliteli videodan ve çeviriden izleyin, animenin tadını çıkarın diye. Yani bu konuda sizden ricam, ”Reklam yapıyor!” dememenizdir.

 

AnimeOu Fansub‘dan indirmenizi tavsiye eder, iyi seyirler dilerim.

 

Related Posts

Bir cevap yazın