Yapımcı Şirket: Playground Games, Turn 10 Studios

Yayıncı Şirket: Microsoft Studios

Oyun Serisi: Forza Motorsport

Platformlar: Xbox 360

Çıkış Tarihi: 23-26 Ekim 2012

Oyun Türü: Yarış

Oyun Modu: Singleplayer, Multiplayer

 

Forza Horizon‘un çıkışından önceki yıllarda, yine Microsoft Studios ve Turn 10 Studios iş birliği yaparak “Forza Motorsport 4” ismindeki oyunu çıkartmışlardı. Yarış piyasasının çok sevilen sayılı oyunları arasına yerleşen bu oyun, yapımcıların da isminin gözler önüne serilmesine yardımcı oldu. Bu güzel seriyi bırakmayıp aynı şekilde devam etmek isteyen firmalar tekrar birlikte bir projeye imza atmak istemiş ve Forza Horizon‘u piyasaya sürmüşler.

Oyun Xbox 360‘a özel olduğu için, bu konsola sahip olmayanlar güzel bir yarış oyunu deneyimini kaçırıyorlar. Bana sorarsanız bu hayal kırıklığını düzeltmek için Forza Horizon 2‘yi daha çeşitli platformlara uyumlu yapmalılardı, fakat iki oyunun platformları arasındaki tek fark, diğerinin Xbox One içinde destekleniyor olması.

Maxresdefault

 

Piyasada herkesin akıllarına efsane yarış oyunlarıyla kazınmış Need for SpeedDiRT gibi seriler varken, üstelik bu serilerin arkalarında bu kadar güçlü şirketler varken, güzel bir yarış oyunu oluşturup çok tutmasını sağlayabilmek gerçekten zor bir iş. Forza Motorsport serisinin oyunları ise gittikçe daha da gelişmiş ve kimi zaman yarış oyunu tercihimizi değiştirebilecek türden oyunlar olabiliyor.

Forzahorizon

 

Özellikle Need for Speed serisinin yeni oyununun grafikleri neredeyse gerçek gibi, ancak Forza Horizon‘un grafiklerini de es geçmemek lazım. Aşırı gerçekçi grafikler, efektler, araba dizaynı ve harita modellemeleri gerçekten göz alıcı bir atmosferin ortaya çıkmasında büyük rol oynamış. Oyunun piyasa değeri Microsoft Store‘da 19.99$ olarak belirlenmiş. Bu kadar kaliteli bir yarış simülasyonu ve muhteşem grafikler için gayet uygun bir fiyat gibi duruyor.

Related Posts

Bir cevap yazın