Anime Tanıtımları, Anime

Junketsu no Maria – Anime Tanıtım ve İnceleme

Anime Adı : Junketsu no Maria

Tür : Komedi, Ecchi, Fantastik, Büyü, Tarihi, Seinen

Çıkış Tarihi : 11 Ocak 2015

Bölüm Sayısı : 12

IMDb : 7.5

MyAnimeList: 7.39

       Junketsu no Maria’da olaylar Fransa’da, Yüzyıl Savaşı adı verilen bir dönemde geçiyor. Maria, animeye ismini veren ve döneminin en güçlü cadılarından birisidir. Diğer cadıların aksine Maria savaşı ve insanların ölmesini istememektedir. Bu yüzden ne zaman taraflar savaş meydanında çarpışmaya hazırlansa doğaüstü yaratıkları ve büyüsü ile müdahalede bulunur ve çoğu zaman daha savaş başlamadan sona erer. Bu yüzden savaşmaya zorlanan çoğu köylü tarafından sevilse de, paralı askerler ve kilise Maria’yı pek sevmez.

       Kilisenin gözünde cadılar genelde kâfirdir. Maria ise doğru bulduğu şeyi yapmaya devam eder, ta ki Baş Melek Michael olaya bizzat müdahale edene kadar. Michael, Maria’dan dünya düzenine ve olaylara müdahale etmemesini emreder. Baş melekle karşılaşmasından sonra Maria geri adım atmaz. Sonuç olarak Michael bir karara varır ve eğer Cadı Maria “bekâretini” kaybederse büyülerini de kaybedecektir ve insanların önünde artık büyü kullanması yasaktır. İnsanların önünde büyü kullanmadığından emin olmak ve şayet kullanırsa hüküm vermek amacıyla da Michael, bir başka melek olan Ezekiel’i Maria’nın yanına verir.

       Anime çizimleri de hikâyesi gibi açıkçası yeterli değil. Birebir karakterlerde pek fazla negatif bir durum söz konusu değil ama birçok arka plan çiziminde ve karakterlerin bol olduğu savaş meydanlarında ekran adeta detaysızlıktan kırılıyor diyebilirim. Ben genelde çizimlerde sıkıntıyı karakterlerde görürdüm ama uzun bir zaman zarfı sonra ilk kez arka plan ve detay çizimleri yetersiz bir anime çıktı karşıma. Özensizlikten ziyade bu durumun belki de animeyi yayın tarihine yetiştirmek için aceleci davranılması olabilir. Müzikler ise idare eder ve vasat arasında gidip geliyor. Şu an anime hakkında aklımda hiçbir müziği kalmamış desem herhalde ne demek istediğimi anlatmış olabilirim. Ne akılda kalıcı kadar iyi, ne de unutulmayacak kadar kötü. Seslendirmeler ise animenin tek başarılı tarafı. Tabii ki ilk bölümü izleyip, kendi kararınızı vermeniz en doğrusu olur. İyi seyirler.

FRAGMAN

Related Posts

Bir cevap yazın