Azur Kral - Light Novel

Azur Kral – Bölüm 108 – Yaşlı Adamın Gerçekleri

Azur Kral Kapak Foto

Azur Kral – Bölüm 108 – Yaşlı Adamın Gerçekleri

** 108 – Yaşlı Adamın Gerçekleri

Deniz Parvana ustasının tavsiyesi üzerine ilk olarak Ki Özümseme İksiri’ni içti ve olduğu yere oturup iksiri özümsemeye başladı. Ki Özümseme İksiri’ni tamamen özümsedikten sonra dışarıdan emdiği Ki büyük oranda yükseldi. Bu ani artış sıradan birinin vücudunun paramparça olmasına neden olurdu ama Deniz Parvana ejder evrimi sayesinde normal değildi. Bu durum Deniz Parvana için cehennem ateşinden serin sulara girmek gibi rahatlatıcı bir his vermişti.

Ki Özümseme İksiri ruhsal ve zihinsel enerjiler içeren materyallerden üretildiğinden dolayı Varoluşun Uzaysal Gelişimi: Ki, Zihin ve Ruh tekniklerinde ilerleme kaydetmesini sağlamıştı. Ancak bu ilerleme çok düşüktü.

İkinci olarak Cehennem Karanlığı Paleti ağzına attı ve çiğneyip yuttu. Cehennem Karanlığı Paleti midesine indiği anda devasa boyutta karanlık Ki, Ki damarlarına akın etti. Karanlık Ki tüm vücudunda dolaştıktan sonra hızla çekirdeğine akmaya başladı. Süreç çok akıcı geçiyordu. O kadar çok Ki vardı ki Deniz Parvana, heyecanlanmadan edemiyordu. Çünkü yetişimi giderek yükseliyordu ve bunu net bir şekilde hissedebiliyordu.

Deniz Parvana fırsattan istifade ederek Varoluşun Uzaysal Gelişimi: Beden tekniğini bedeninde deveran ettirmeye başladı. Cehennem Karanlığı Paleti’nden gelen karanlık Ki’den biraz ayırarak bedenini güçlendirmeye başladı. %5 oranına Ki’yi bedenine harcarken kalanını çekirdeğine yönlendiriyordu.  Sadece %5 ‘lik oran bile Varoluşun Uzaysal Gelişimi: Beden tekniğini hatırı sayılır biçimde güçlendiriyordu.

Zaten usta seviyede olan Varoluşun Uzaysal Gelişimi: Beden Zirve aşamaya yükseliyordu. Zirve aşamaya yükseldiğinde bu gezegende rakipsiz bir beden tekniğine sahip olacaktı. Ancak yetişim olarak geride kaldığından fazla yüksek seviyeli yetişimciler zarar verebilirdi. Ancak öldürmek neredeyse imkansızdı. Sadece ustası yaşlı adam kadar yüksek olanlar öldürebilirdi.

Cehennem Karanlığı Paleti tamamen özümsendikten sonra diğer ilaçları da sırayla tüketti.

Ateş Ruhu Paleti ve Su Kalbi Kristali’nden elde ettiği Ki ile Varoluşun Uzaysal Gelişimi: Beden tekniğinde zirve aşamaya gelmişti. Bundan sonra daha fazla ilerlemesi mümkün olmayacaktı.

Ateş ve Su element kavrayışları azar azar yükselmişti. Ancak Ateş ve Su elementlerindeki kavrayışları zaten Kadim Kavrayıştaydı. Karanlık elementi kavrayışı Yüksek Kavrayıştan Zirve Kavrayışa yükselmişti.

Toplamda 5 gün içinde tüm ilaçları kullanmıştı. Pozisyonunu bozmadan kendi boyutundaki diğer kaynaklara yöneldi. Ki Özümseme İksiri etkisi geçmeden ne kadar kaynak tüketebilirse tüketecekti.

Boyut yüzüğüne odaklandı ve kavrayış kazandıracak ve Ki deposu olan her şeyi tüketmeye başlamıştı. Geriye bıraktığı şeyler çok az kalmıştı. Kendisine fayda sağlamayacak olan kaynakların hepsini ayrı bir yere bırakmıştı. Bunları farklı durumlar için saklayacaktı.

Kendisine fayda sağlamayacak kaynakların dışında hava ve ışık elementine ait kaynakları kullanmadı. Çünkü daha hava ve ışık elementine sahip değildi. Silah enerjisi gibi konularda kavrayış veren malzemeler ve ne olduğunu çözemediği malzemeleri kullanmamıştı.

Ateş, su, karanlık, toprak elementleri, buz, elektrik, yaşam alt elementleri gibi elementlerde olan malzemelerin tamamını tüketti.

Yaklaşık 3 günlük bir süreyi de bunlara harcadıktan sonra yetişimi Semavi Alem 3. Kat ortalarından Semavi Alem 7. Kat ortalarına yükselmişti. Ustasından aldığı ve daha önce altın anahtar kazasından önce tüketmek üzere olduğu ilaçlarla birlikte böylesi devasa bir etki görmüştü. Mental Alem’e çok yakın olsa da kendi içine baktığında inanılmaz uzak görünüyordu.

Bu kadar aşırı ilaç tüketiminden sonra uzun bir süre ilaç kullanamazdı. Vücudu tıbbi atık tutmuyor değildi. Tutuyordu ama normal birine göre katlarca daha az oranda tutuyordu ve zamanla o atıkları da tüketiyordu ya da atıyordu… Şu anda vücudunda büyük oranda tıbbı atık vardı. Bu tıbbi atıklar temizlenene kadar kaynaklar çok fazla işe yaramayacaktı.

Seviyesini de tamamen stabil hale getirdikten sonra yerinden kalktı. Yaşlı adam hemen yanına gelmiş ve Deniz Parvana’yı kontrol etmişti.

“Hm Hm. Beklediğimden daha iyisin. Çok güzel! Ama sadece benim verdiğim ilaçlar değil kendi sahip olduğun ilaçlardan da kullandın değil mi?”

“Evet usta. Önceden yaptığım ama kullanma fırsatım olmadığı ilaçlar vardı. Onları da kullandım. Ayrıca sahip olduğum çoğu kaynağı da kullandım. Ama…”

Yaşlı adam direk lafa girdi.

“Çok kirli hissediyorsun değil mi?”

“Evet. O kadar çok ilaç kullanmanın sonucu. Bir süre ilaç kullanamam. Bir faydası olmayacak.”

“Sana verdiğim ilaçların en büyük sorunu aslında bu. Ancak faydasına bakınca tercih edilebilir. Normal biri alsa zaten ölür giderdi. Ben bile birkaç kere düşünürdüm içerdikleri enerjiyi kontrol edebilir miyim diye. Ateş ejderi evrimi ve beden tekniklerin gerçekten şahane. Bir süre ilaç kullanamaman sorun değil. Keşke en azından Mental Alem’e yükselebilseydin. Ama bu da yeterli. Neyse, gel biraz konuşalım.”

Deniz Parvana, yaşlı adamın ne konuşacağını merak etmişti ama bir şey dememişti. Başı ile onaylamış ve yaşlı adamın peşine takılmıştı. Eve gidene kadar tek kelime etmemişlerdi. Bu durum Deniz Parvana’yı daha da germişti.

Deniz Parvana ve yaşlı adam eve kısa sürede gelmişlerdi. Eve girdiler ve yemek masasına karşılıklı olarak oturdular.

“Deniz, fark ettin mi bilmiyorum ama içinde olduğumuz alan dışarıdan izole edilmiş bir alandır. Aslında buraya ne giriş ne de çıkış yapılabilir. Yani ne biri içeri girebilir ne de dışarı çıkabilir. Senin buraya gelme şeklin çok farklıydı. Aslında seni anında öldürmeyi düşündüm ancak içeri giriş yöntemini merak etmiştim. Böylece ben dışarı çıkabilecektim. Ama seni incelediğimde öldürmenin çok yazık olacağını düşündüm. Buradan çıkmama yardım etmen için seni eğitme kararı verdim. Sana verdiğim ilaçlar yapmam binlerce yıldır biriktirdiğim kaynakların neredeyse yarısına mal oldu. ”

“Biliyorum usta. Fark ettim. Bende aslında bu konuşmayı ne zaman yapacağımızı merak ediyordum. Ne kadar arasam da buradan çıkmanın yolunu bulamadım. Aslında ilk taradığımda tüm dünya bu alandan ibaretmiş gibiydi ama zamanla dışarıyı da hissedebilmeye başladım.”

“Haha! Demek onu da fark ettin. Bu zayıflama senin buraya zorla girmenden dolayı oldu. Etrafımızdaki bariyere Tanrı Hapseden Boşluk deniyor. Bana büyük babamdan kalan bir tekniktir. Ona da büyük babasından kalmış. Neyse, bu kıtada yer aldığımız Kutsal Kara Kılıç Gölgesi Klanı’nın aslında lideri benim. Ancak yardımcılarım tarafından tuzağa düşürüldüm. Bu alana canavarlar çıkamasın diye çok önceleri bu bariyeri koymuştum. Ancak etkinleştirme işlemini yardımcılarıma da anlatmıştım. Bir gün hiçbir yardımcım klanda değildi ve Kara Ormandaki canavarların azıttığı haberi geldi. Bende canavarları bastırmak için gelmiştim ancak yardımcılarım tarafından hapsedildim.

Bu bariyer 1000 yıl boyunca kırılmadan durabilir. Ancak zamanla gücünü kaybeder. Eğer 100 yıl boyunca hiç güçlendirilme yapılmazsa ben bu bariyeri geçebilirim ama yardımcılarım bunu bildiklerinden her 100 yılda bir gelir bariyeri güçlendirirler. Bu yüzden 855 yıldır burada hapisim. Sen buraya geldiğinde yani bu yıl 855. Yıl. 45 yıl sonra bariyeri güçlendirmek için gelecekler.

Sen buraya zorlar girdiğinden dolayı bariyerin zayıflaması hızlandı. Sadece beklersek 20 yıl içinde tamamen yok olacaktır ancak bu kadar bekleyemeyiz. Çünkü bu zayıflama hızını fark edebilirler. Bu yüzden seni güçlendirip buradan en hızlı şekilde çıkmak istiyorum.”

“O halde ben ne yapabilirim usta?”

“Şu an da bir şey yapamazsın. En azından mental aleme girmeni o yüzden düşlemiştim ama yeterli gelmedi. Daha çok güçlenmen lazım. Ancak ilaçlar bir süre sana etki etmeyecek. Sana kendi gücümden aktarayım desem bu benim yetişimimi düşürecek. Bu da istediğimiz bir sonuç değil.”

“Usta… Eğer ateş ejder tanrısı gücünü kullanabilirsem bir faydası olabilir mi?”

“Tabi ya! Aynen öyle! Sen ateş ejder tanrısının varlığına sahipsin. Bununla başarabiliriz.”

“Ama usta… Ben bu gücü istediğim gibi kullanamıyorum. Sadece ölümcül bir tehlikede olduğumda bir kere kendiliğinden uyanmıştı.”

“Uyanmasına gerek yok. Senin kullandığın alev teknikleri her zaman ateş ejder tanrısı alevleri olacaktır. Normal alevlerden çok daha güçlü. Yapman gereken sadece ateş ejder tanrısının alevlerini tam güç salabilmek. En azından yarı gücünde… Ancak bunu hemen yapmayacağız. 6 ay sonra yapacağız. Çünkü sana ilaçları hazırlarken çok fazla güç kullandım ve kendimi toparlamam 6 ay sürecek.”

“Peki usta…”

“Tamamdır. Bu altı aylık sürede sana iki görev vereceğim. Söyle bakalım… Elektrik elementini ne kadar kullanabiliyorsun?”

********************************************************

Yazar’ın Köşesi 🙂

Her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yeni bölümler gelecek.

NOT: Arkadaşlar sitemizin tam ortasında yer alan Abone Ol kısmından abone olursanız her yazımızda mail alırsınız. Bu şekilde bir bölüm attığımda haberiniz olur. 😉 

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın