Oyun Önerileri – Yaz tatilinde kimimiz tatil yapıyor, kitap okuyor veya dolaşıyor . Ama kimi kesim varki benim gibi evde oyunlara gömülüyor. Bu kesim için oyun bulmak bu kurak yaz döneminde zor olabiliyor. İşte onlar için yaz tatilinde başınızı ağrıtmayacak rahatlatacak oyun önerileri :

10- Metro Serisi 2033-Last Night

Metro serisi 2 oyundan oluşuyor. FirstPersonShooter türünde olan oyun gizlilik öğreleri ve gerçek shooter mekanikleri içeriyor. Andrew Prokhorov’un romanlarından uyarlanan postapokaliptik serimiz gerçek shooter mekanikleri gerici atmosferi ve bölüm tasarımlarıyla sizlere eğlenceli 10-15 saat geçirtebiliyor. İndirimlerle seri Redux(Grafik güncellemeli) 15TL’ye kadar iniyor. Kesinlikle almanızı ve denemenizi öneririm. Güzel oyundur.

https://www.youtube.com/watch?v=Xc2hhef-Nzo

9-Dying Light

Dying Light zombilerin Harranı(evet Şanlıurfa’daki) ele geçirmesi ve devlet yetkililerinin bölgeyi kapatarak karantina altına almasıyla başlıyor. Ardından ana karakterimiz Crane bölgeye bir uçakla atlıyor ve iniş yaparken geçirdiği kaza sonucu zombilere yem olmak üzerindeyken Jane tarafından kurtarılıyor ve hikaye gelişiyor. Oyun hızlı bir oynanışa ve parkur mekaniklerine sahip heryerden her yere atlıyabiliyor kayabiliyor zıplayabiliyoruz. Gizlilik mekanikleri fazla olmasa bile keyifli oynanışı crafting loot ve ticaret sistemiyle bu açıklarını kapatıyor.

8-Rocket League

Online oyun sever ve futbol severlerin bayılacağı türden bir oyun. Arabalarla futbol oynuyorsunuz. Büyük bir top ortaya atılıyor ve 1v1,2v2,3v3 veya 4v4 şeklinde oyunu oynayabilirsiniz. Dereceli sistemi ile sizi kümelere atıyor ve yükselmeye çalışıyorsunuz. Bunun yanında hokey ve basketbol modu da var. Bir çok oynayana sahip oyun çıkmasından yıllar geçmiş olmasına rağmen hala birçok oyuncuya sahip. Araba ve futbol severler bi göz atın derim. Şu anda indirimde ve 15.50 TL fiyat etiketine sahip.

7-Black Desert Online

Pek MMO sevmeyen birisi olarak oyuna önyargılı yaklaşsamda 2 saat içinde oyuna gömüldüm. Hızlı oynayışı sadece 1-2-3 e basarak skill kullanmak yerine kombo sistemini kullanan dövüş mekanikleri Guild savaşları ve hızlı oynayışı ile beni içine çekti. Bir çok farklı sınıfı  bulunan oyun ilk başlarda karakter yaratma sistemi ile övülmüştü. Karakterin göz bebeğinden bedenine kadar her kısmını neredeyse değiştirebiliyorsunuz.

(Bir MMO oyununda trailerin hiçbir şey ifade etmediğini düşündüğüm için koymadım)

6-Raft

Son günlerde survival türü oyunların azalmasıyla bu oyuna kaldık ama oyun güzel. Bir tahta parçası üzerinde başladığınız oyunda elinizdeki kanca ile suda süzülen eşyaları topluyorsunuz ancak suda bir köpek balığı var. O yüzden suya giremiyorsunuz arkadaşınızla oynarsanız çok eğleneceğiniz bu oyunu yaz için kesinlikle öneriyorum. Hem de denizde geçiyor.

5-Europa Universalis 4

Europa Universalis 4(Eu4 diyerek bahsedeceğim) bir mega strateji oyunu. Strateji seven arkadaşların kesinlikle bırakmaması gereken bir oyun. 1444-1821’de geçen oyunda bu tarihler içinde olan tüm devletleri seçebiliyorsunuz ki bu süre modlarla uzatılabiliyor da 5-9999 şeklinde. Oyun harita üzerinde geçen bir strateji oyunu. Ordularınızı hazırlıyorsunuz. Gemiler inşa ediyorsunuz ülkenize pazarlar ,camiler vb. yapıyorsunuz ve savaşıyorsunuz, toprak alıyorsunuz. Oyunun mekanikleri çok geniş öğrenmeniz uzun sürebilir ancak asla sıkmaz.

4-Minecraft

Minecraft’ı bu listeye koymamın sebebi onu çok beğenmem ve yapacaklarınızın bir sınırı olmaması. Tabiki PlayerVPlayer kısmından bahsetmiyorum orası benim pek ilgimi çekmiyor zaten önermiyorumd da. Oyunda modlarla oyunu inanılmaz genişletebiliyorsunuz. Her türlü şeyi yapabiliyorsunuz. Aya gidebiliyor nükler savaş yapabiliyor, normal şekilde oynayabiliyor veya süper kahraman olabiliyorsunuz. Yapabileceğiniz şeylerin hiçbir sınırı yok. Arkadaşlarınızla beraber oynarsanız daha da eğlenceli olan bu oyunu yaz için kesinlikle öneriyorum.

3-TitanFall 2

İlk oyunu ile etrafı kasıp kavuran Titanfall senaryo modunun olmamasıyla da bir çok eleştri almıştı. Ama 2. oyunda hem senaryo hem de multiplayer olmasıyla çok dikkat çekti. Oyunun 2 kısmını da öneriyorum güzel bir senaryosu, eğlenceli karakterleri ve hızlı mekanikleriyle göze batıyor oyun. Multiplayer kısmı çok hızlo olsada single kısmını da oynayabilirsiniz her bakımdan güzel bu oyunu yaz boyunca kesinlikle oynamanızı öneriyorum.

2- Battlefield 1

1. Dünya Savaşı’nın son zamanlarında geçen oyun arcade bile denilebilecek hızda oynanan bir savaş oyunu. Battlefield serisi çok bilindik bir seridir zaten. Oyundaki 6 ülkenin birinin askeri olarak büyük maplerde savaştığınız bir First Person Shooter oyunu. FPS severlerin kesinlikle bakmasını tavsiye ederim. En az bir 300-400 saat gömebilirsiniz .

1- The Witcher 3:Wild Hunt

Witcher 3 çok sevilen ve bahsedilen bir oyun. RPG severlerin kesinlikle oynaması gereken serinin puanları inanılmaz yüksek ve Game Of The Year ödülü de bulunmakta. 2 Büyük DLC’si olan oyunun DLC’leri de dolu dolu ve eğlenceli. Şahsen benim de en sevdiğim oyundur. Açık dünyası olsun, Manzaraları olsun hele ki o müzikleri olsun oyun 4/4’lük denilebilecek bir kategoride. Şiddetle bakmanızı tavsiye ederim.

About Ozan Kurtcu

Ben Ozan. Genellikle oyun oynuyorum ve anime izliyorum. Oyun yazılarına ağırlık verebilecek biriyim. Her türlü oyunu, oyun sitesini ve yorumcularını takip ediyorum. 2 yılı aşkındır bu sektördeyim ve 500'den fazla anime izledim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın