• Yapımcı Şirket: Trion Worlds
  • Yayımcı Şirket: Trion Worlds
  • Platformlar: PC, Mac
  • Çıkış Tarihi: 9 Temmuz 2015
  • Oyun Türü: MMORPG
  • Oyun Modu: Multiplayer
  • Türkçe Dil Desteği: Desteklenmiyor
  • PEGİ: 7

Ddd

Trion Games tarafından çıkarılmış MMO ( çok oyunculu ) türü bir oyundur. Steam üzerinden ücretsiz indirilebilir bir oyundur.

Oyunumuzda seviye sistemi var. Yeteneklerimiz seviyemize göre açılıyor. Farklı seviyelere göre portallar bulunuyor ve bu portallar bizi farklı haritalara götürüyor. Gittiğimiz haritalarda seviyeye göre yaratıklar, kaleler bulunuyor. Bulunduğumuz haritaya göre farklı eşyalar düşüyor. Bu eşyalar seviyemiz yeterse giyebiliyoruz. Temizlenen kalelerin üzerinde çarpı işareti çıkıyor yani buranın temizlendiği anlamına geliyor ve bize zaman kaybı yaşatmıyor. Bir kale temizlendikten belli bir süre sonra tekrar açılıyor.

Aa

Oyunumuzda gittiğimiz haritalarda evimizi kurabileceğimiz yerler bulunuyor. Bu yerlere cornerstone deniliyor. Cornerstone 16x16x200 alanında ve bulunduğu noktadan elli kademe aşağıya 150 kademede yukarı gitmemize olanak sağlıyor. Trove de her yerden toplayabıldıgınız değişik küpleri kullanarak inşa edebilirsiniz. Diğer oyuncular bu alana geldiğinde her hangi bir değişiklik yapamaz sadece bunu siz yapabilirsiniz. Aynı şekilde sizde başkalarının evine zarar veremezsiniz. Cornerstone alanınız tektir başka bir yerde alanı etkınlestırdıgınızde eski yer yıkılır ve aynı şekilde yeni sectıgınız alanda kurulur. Evinizin içine de her şeyi dikebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir şey.

Ds

Craf işi içinde öncelikle bize materyal gerekmekte bunları ise yaratıklardan, kırdığımız eşyalardan ve maden taşlarından elde edebiliriz. Evimizin içine kurabileceğimiz bazı craft makineleri mevcuttur. Bunlardan kısaca bahsedeceğim.

Personel Chest: Burada item/eşyalarınızı saklayabilirsiniz

Ringcrafting Bench: Karakterler burada ring/yüzük yapabilirler. Bu Bench de bir şeyler yaptıkça bu meslekte seviye atlıyorsunuz. En yüksek seviye 250 ve her 50 seviyede yeni yüzükler yapmayı öğreniyorsunuz.

Barber Shop: Burada görünüşünüzü değiştirebilirsiniz.

Novice Crafting Bench: Craft için kullanacağınız masaları burada yapıyorsunuz. ( Ringcrafting Bench, Personel Chest gibi)

Loot Collector: Burada düşürdüğünüz items/eşyaları kırıyor yani parçalıyor ve craft için kullanabileceğiniz materyaller elde ediyorsunuz.

Adventurer’s Crafting Bench: Daha gelişmiş daha ileri seviye objeleri burada üreterek Cornerstone’nunuzda kullanabilirsiniz. Ayrıca Mount/binek hayvanda yapabiliyorsunuz.

Builder’s Crafting Bench: Burada genellikle farklı haritalara açılan portallar oluşturuyorsunuz.

Boss

Eğer arkadaşlarınız ile girerseniz oyunun tadı bir kat daha artıyor. Eğer sizde grup halinde boss kesmekten hoşlanıyorsanız oyunumuz denemeye değer. Hepinize iyi oyunlar.

Related Posts

Bir cevap yazın