Oyun

The Order: 1886 – İnceleme

Yapımcı Şirket: Ready at Dawn

Yayımcı Şirket: Sony

Platformlar: Playstation 4

Çıkış Tarihi: 20 Şubat, 2015

Oyun Türü: Aksiyon, Macera

 

Bugün oyun dünyasına gerçekten yenilik getirebilmiş bir oyunu inceliyoruz. Oyunda bazı insanların, 600‘lü yıllarda gerçekleştiğinin düşünüldüğü bir durum sebebiyle farklı davranışlar gösterip hayvani hareketler sergilemesi konu alınıyor. Bunlar çok az nüfusa sahip olsa bile kendilerinden sayıca çok fazla olan bir ırkı korkutabilmeyi başarmışlar. Yani dönüşmemiş insan ırkını. Bu yırtıcı kimliğe dönüşmüş olan kısmın saldırılarından insanlığı kurtarmak için “Arthur” isminde bir savaşçı “Order” adında bir tarikat kuruyor. Bu tarikatın elindeki en büyük silah ise “Kara Su” adındaki karışımdır. Bu karışım onların hiç yaşlanmamasını ve daha önceden film karakteri olan Wolverine‘de gördüğümüz gibi çabuk iyileşme özelliği kazanmalarını sağlar.

The Order: 1886_20150218063616

 

1886‘da Londra‘da geçen oyunun yapımında Londra‘nın 38.000’den fazla resim göz önünde bulundurularak Londra dizaynı yapılmış. Yani farklı farklı tarihlerden bulunan resimlerden oluşan ve gerçeğinin neredeyse birebir yansıtılmaya çalışıldığı bir Londra ile karşı karşıyasınız. Ayrıca oyunda düşmanları öldürmek veya etkisiz hale getirmek için üretime verilmiş olan Arc Gun, Thermite Rifle gibi bazı silahlar var. Bunlar savaşın üstünlüğünü ele geçirmek için üretilmiş olsa da, oyun bazen silahlardan daha güçlü şeyler de olabildiğini bize açıkça gösteriyor.

the-order-1886-uscreen-5

 

Oyunda sinematik bir grafik yapısı var. Dokular ve efektler çok kaliteli dizayn edilmiş ve gayet gerçekçi görünüyor. Londra‘yı birebir yansıtabilmek için bu kadar uğraşmışken bayıcı bir mekan grafiğiyle karşılaşmak da saçma olurdu doğrusu. Neyse ki öyle bir çelişkiye girmek istememiş ve oldukça kaliteli mekan grafikleri modellemişler. Oyunda bulunan araç/gereç ve silahların gerçekçiliği de beni benden aldı doğrusu. Oyun bazı sitelerde 95-100 TL arasında değişiyor. Bu fiyata bu kadar kaliteli bir oyun yapılmış olması da ayrı bir güzel…

Related Posts

Bir cevap yazın