Oyun

Trials Fusion – İnceleme

Yapımcı Şirket: RedLynx

Yayımcı Şirket: Ubisoft

Platformlar: PC, PS3, Xbox 360, Xbox One

Oyun Türü: Yarış

Çıkış Tarihi: 17 Nisan 2014

 

Yarış oyunlarına inceleme yazmak aslında fazla standart bir konu olarak geliyordu bana. Çünkü yarış oyunlarının farklı tarzlara ve özelliklere sahip olma ihtimalleri düşük oluyordu, sürekli sürekli aynı şeyleri anlatıp durmamak için yarış oyunlarıyla dolu bir inceleme bölümü görmenizi istemedim. Fakat Trials Fusion apayrı bir yarış oyunu. Bu türe de bazı yerlerde rastlamış olabilirsiniz, hatta aynı firmanın diğer oyunlarında da buna rastlayabilmeniz mümkün fakat bu oyun türünün en gelişmiş ve kaliteli olanı. Oyunumuz motorları konu alıyor. Dağ motorlarını daha doğrusu. Dağlarda, bayırlarda, hatta “Ne ara geldim ben buraya?” diyeceğiniz çok farklı mekanlarda motor sürebilmenizi sağlayan bir oyun.

Multiplayer (1)

 

Oynanış biçimine gelecek olursak, bir motor kullanıyorsunuz fakat bu motoru sadece gaz, fren, yukarı ve aşağı eğim verme tuşları ile kullanabiliyorsunuz. Yani sağ veya sol yapmanıza gerek yok, çünkü gideceğiniz yol zaten belli. Tek yapmanız gerektiğinde planlı hareket edip gerektiğinde de sadece tekerlerin yere değmesini sağlayabilmek. Uçurumdan uçuruma, rampadan rampaya atladığımız oyunun insanda “hız tutkusu” denilen duyguyu yaşattığını söylemek çokta zor değil.trials_fusion-2511211

 

 

Unutmadan; dağları bayırları gezerken de öyle sadece motorunuzu sürmeye konsantre olamıyorsunuz tabii ki. Çünkü siz sürerken atladığınız uçurumlar, geçtiğiniz yerlerden düşen kayalıklar, şelaleler ve güzel manzara sayesinde motorunuzu sürerken muhteşem grafiklere de tanık oluyorsunuz. Oyun bazen sürekli başaramamanın vereceği etkiyle sıkıcı bir hal alabiliyor olsa da, karakterinizi kedi olarak seçip bir unicorn sürebilmeniz gibi farklı özellikler oyundan sıkılmanızın önüne geçebiliyor. Oyunu almak isterseniz 19.99$‘a Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın