Yapımcı Şirket: Massive Entertainment

Yayıncı Şirket: Ubisoft

Oyun Türü: Aksiyon, Macera, Rol Yapma Oyunu

Platformlar: PC, PS4, Xbox One

Çıkış Tarihi: 2014

 

Oyunumuz ABD hükümetinin olağan bir felaket sonrası ülkenin dağılmasını engellemek amacıyla kurduğu The Division ekibini konu alıyor. Hükümetin de beklediği üzere bir felaket oluyor ve paralarla bulaşan bir virüs ortaya çıkıyor. Virüs o kadar hızlı yayılıyor ki kimse ne olduğunu bile anlayamıyor. Bu ölümcül virüs çok sayıda insanın ölümüne sebep oluyor. İşte burada sizinde içinde bulunduğunuz The Division ekibi devreye giriyor. New York şehrinin haritasına sahip oyunda Multiplayer desteği ile hiç tanımadğınız insanlarla karşı karşıya gelip ister barış içinde yolunuza devam edebiliyor, ister takım işi yaparak yardımlaşıyor, isterseniz de ıssız ve boş sokaklarda çatışmaya girebiliyorsunuz.

Thedivison

 

Felaket sonrası oyunlarının kaçınılmaz özelliği olan looting sistemi de DayZWarZ(Şimdiki adıyla Infestation) veya The Last of Us oyunlarındaki gibi gayet önemli bir faktör. Aslında The Last of Us örneğini sadece looting sistemi için vermem gerekti, senaryoya dayalı bir oyun olduğu için tarzının pek fazla benzediğini söyleyemem. Oyuna ilk başladığınızda felaketin 22. gününde başlıyor ve 72 saat dayanabileceğiniz su ve yiyeceğe sahip oluyorsunuz. Ardından bu susuzluk veya açlık yüzünden hayatınızın sona ermemesi için daha fazlasını bulmak gerekiyor. İşte burada Survive oyunlarının farkı ortaya çıkıyor.

Gameplay-tom-clancys-the-division-hd-wallpapers

 

Oyunda kullanılan “SnowDrop” oyun motoru sayesinde grafikler aşırı derecede gerçeğe yakın bir şekilde dizayn edilmiş. Yüksek çözünürlüklü geniş bir Wild Screen monitöre ve yeni jenerasyon bir ekran kartına sahipseniz, oyun size gerçekten daha gerçek bile gelebilir. Survival oyunlarının seveni çok fazla fakat ne DayZ’de(Arma 3 dışındaki), ne Infestationda, ne de diğer Survival oyunlarında açıkçası bu gerçekçiliğe rastlamamıştım şu zamana kadar. İyi bir sisteme sahipseniz ve bu oyun için para vermekten kaçınmayacağınızı düşünüyorsanız, oyunun sitesindeki Pre-Order bölümü sizi bekliyor demektir.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın