Yapımcı Şirket: Crytek Frankfurt

Yayımcı Şirket: Microsoft Studios, Crytek, Deep Silver

Oyun Motoru: CryEngine

Platformlar: Xbox One, Microsoft Windows

Oyun Türü: Aksiyon, Macera

Oyun Modu: Singleplayer, Multiplayer

Şu anda bu oyun incelemesini okumaya karar vermiş birisiyseniz, Crytek‘in adını mutlaka duymuş olmalısınız. Alman kökenli fakat Türk kurucuları olan, Crysis, Far Cry gibi oyunlarla ismi tanınan bir oyun firması. Başlangıçta Crytek, oyunu sadece Xbox One platformu için çıkarmayı planlamıştı, daha sonra oyunu PC platformuna uyumlu olması için geliştirdiklerini duyurdular.

1383314720-ryse-son-of-rome-mp-copy

Bizim için aşırı önemli görünmeyen bir senaryo ile karşı karşıyayız, Roma‘ya saldıran barbarlar Marius‘un ailesini katleder. İntikam hırsıyla yanıp tutuşan Marius, tüm barbarları yok edip onların sonunu getirmek için yemin eder. Senaryoda büyük gelişmeler olsa da, olay barbarlardan almaya çalıştığımız intikamdan ibarettir. Bu şekilde ilerleyen oyunda ise bir yandan Roma’yı saldırılardan koruyan bir komutan, bir yandan da ailesi katledilmiş ve intikam sözü veren bir gladyatör olarak oyunumuza devam ediyoruz.

 

2014-10-02_00070-100509144-orig

Çok farklı dövüş mekaniğine sahip bir oyun. Bazen size 5 kişi birden saldırıyor ve hepsine karşı gelmeye çalışıyoruz. Aslında Assassin’s Creed serisindeki dövüş mekaniğine biraz da olsa benzediğini söylemek mümkün. Yine defans tuşuna doğru basarak karşılık vermeye ve kombolara dayalı bir dövüş tarzına sahip. Fakat bazen Rage modunu veya düşmanları öldürdükçe can yükseltme gibi özellikleri de kullanabiliyoruz. Bu kısımda Assassin’s Creed‘den farklılaşıyor olsa da ikisinin dövüş tarzları bana çok benzer geliyor. Zaten iki oyunu da oynayan birisi bunu kolaylıkla fark edecektir.

Related Posts

Bir cevap yazın