Anime

LEGO Marvel Super Heroes – İnceleme

Yapımcı Şirket: TT Games

Yayımcı Şirket: Warner Bros. Interactive Entertainment, Feral Interactive

Platformlar: iOS, Android, Microsoft Windows, Nintendo DS, Nintendo 3DS, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U, Xbox 360, Xbox One, OS X

Oyun Türü: Aksiyon, Macera

Oyun Modu: Singleplayer, Multiplayer

  Adından da anlaşılacağı üzere, LEGO tarzında yapılan ve Marvel kahramanlarının yer aldığı bir oyunla karşınızdayım. Açıkçası çok fazla LEGO oyunu gördüm ve bana sorarsanız insan büyüdükçe bu konsept artık fazla zevkli gelmemeye başlıyor. Çocuklar için güzel bir oyun seçeneği olacağı doğru ancak ben Yıldız Savaşları serisi gibi oyunların LEGO versiyonundan da çok zevk alamadım doğrusu. Yani oyunu sıkıla sıkıla oynadım.

2013-11-20_00035-1920x1080

  Aslında Marvel‘i DC Universe‘den daha çok seven birisi olarak, oyunda 150’ye yakın Marvel evreninden karakterler bulunması, bunların da her birinin kendine ait güçleri ve özelliklerinin oyuna işlenmiş olması yüzünden oyundan çok zevk alacağımı düşünüyordum. Oyunun sevdiğim bazı yönleri de var tabii ki. New York gibi güzel bir şehirde gezebiliyor, üstelik meşhur S.H.I.E.L.D.’in merkezini inceleyebilme fırsatı buluyoruz. Üstelik tekrar tekrar söylemek istediğim oyundaki karakter ve özellik sayısı çok fazla.

maxresdefault

  Her ne kadar güzel yönleri de olsa senaryo kısmı pek önemsenecek gibi görünmüyor, oyunun LEGO konsepti bunun habercisi gibi duruyor zaten. Eğer sırf bu konseptte olduğu için neden bu kadar olumsuz yorum aldığını merak ediyorsanız, oyunu deneyip birde kendiniz görmenizde fayda var. Kimi insanın sevebileceği bir oyun fakat kendim için ve internet üzerinde rastladığım birçok yoruma dayanarak, bu konseptin çok fazla sevilmediğini söyleyebilirim.

Related Posts

Bir cevap yazın