Red Dead Redemption 2 ‘nin geleceğini biliyorduk. Oyunun çıkmasına 3 – 3.5 haftalık bir süre kalmılken bir bomba haber daha piyasaya çıktı. Haberin detayları için okumaya devam edebilirsiniz!

Red Dead Redemption 2 1TB PS4 ile Beraber!

8 Yıl önce çıkan ilk RDR oyunundan sonra yeni bir RDR oyunu çıkması hayranlarını epey heyecanlandırdı. Bunun sonucunda da geçtiğimiz günlerde yayınlanan oynanış videoları da hayranları epey bir beklentiye soktu ve beklentiyi inanılmaz şekilde arttırdı. Bunun ardından şimdi ise Sony kendinden beklenileni de yaptı. Oyun ilk PS4’e geleceği için şimdi oyunun 1TB’lık Ps4 ile birlikte alınabilen bir paketi çıktı. Sony bu şekilde olan yükselişi PS4 sahibi olmayan RDR severler üzerinde kullanıp bunu icraata dölmeyi planlıyor. Şirket tarafına ve Red Dead Redemption 2 yapımcılarına yüksek miktarda gelir sağlayacağına ise şüphe yok.

Paket İle Gelen Oyun ve Konsolun Özellikleri:

Paket ile pek ayrı bir şey gelmiyor. Ön siparişe açılan paket için herhangi bir özel bilgi verilmemiş ancak gelecek sürümün 1TB bir Pro olacağı kesin. RDR kaplaması yerine JET BLACK rengi tercih edilmiş ve sade bir tasarım yapılmış. Bunun yanında 1 adet de Dual Shock kontrolcü yanında geliyor. Kontrolcüler ise siyah renginde bulunuyor. bunun yanında ise tabiki de oyun geliyor. Ancak benim düşüncem ileriki zamanlarda PRO için bir RDR kaplaması gelebilir. Şayet doğru tasarlanırsa harika bir şekilde RDR’ın PS4 Pro üzerinde durabileceğini düşünüyorum.

Sony ve Amerikalı Yapımcılar Neden Böyle Bir Anlaşma Yaptı

Bunun yapılmasının sebebi bence Kazan Kazan taktiği. İki tarafında yüksek miktarda kar etmesini sağlamak. Amerikalı yapımcı ve Sony bu şekilde bir anlaşma hazırlayarak hem 1TB’lık PS4’ü tekrar tanıtmış oldu hem de Red Dead Redemption 2’yi . Bu da kazan kazan taktiği oluyor ve iki tarafta kazanıyor. Bunun dışında Konsolun hem PRO olması hem de 1TB olması konsol kullanıcılarına bir oyun yüklemek için bir oyun silme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Özellikle GTA 5 gibi büyük bir ONLİNE moduna sahip olan ve dev bir harita bulunduran bu gibi oyunlar ne kadar konsollar için optimize edise de çok yer kaplıyorlar. Bu durumu çözmek iki tarafın da yararına olmuş.

 

About Ozan Kurtcu

Ben Ozan. Genellikle oyun oynuyorum ve anime izliyorum. Oyun yazılarına ağırlık verebilecek biriyim. Her türlü oyunu, oyun sitesini ve yorumcularını takip ediyorum. 2 yılı aşkındır bu sektördeyim ve 500'den fazla anime izledim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın