Hepinize merabalar arkadaşlar.

Bugün Indie (bağımsız) bir oyunu size tanıtıacağım. Oyunun adı üstte de görebileceğiniz üzere Hand of Fate. Oyun eşine pek rastlayamayacağınız (benimse hala rastlayamadığım) bir türden çünkü oyun temelinde bir kart oyunu.

Tam bunu dediğimiz sırada oyunun kendisi beliriyor çünkü oyunda seçtiğiniz kartlara göre güçlü ya da güçsüz, zor ya da kolay gibi modlarda düşmanlara karşı savaşıyorsunuz (Yani YU-Gİ-OH). Oyuna girdiğiniz anda kendinizi bir oda da masada oturur bir vaziyette buluyorsunuz. Masada öyle bir masa ki sanki dövüşe gitmeyi bırakın da ruh çağırmaya gelmişsiniz. Karşınızda sadece gözü gözüken bir büyücü sizinle bir oyun oymak istiyor ve sizde kabul ediyorsunuz. Bu tür oyunlar oynayanlar bilirler. Gizemli adam oyunun yöneticisi ve baş rakiptir.

Hikaye kısmına gelicek olursak büyücünün seçtiği düşmanlar ile kapışmamız ve yenmemiz gerekiyor. Her bölümde bir büyük düşmanla veya düşmanlarla yüzleşiyoruz. Tam bu sırada oyunun güzel tarafına geçiyoruz çünkü karşınıza ne çıkacağını bilmiyorsunuz. İlk başlar kolayca birçok engeli aşarak düşmanlarınızı bertaraf ediyorsunuz.

Lakin bölümler ilerledikçe kart, düşman sayısı artıyor. Büyücünün seçmiş olduğu düşmanlar sonradan öç almak için alelade bir şekilde karşınıza çıkabiliyor. Siz bir büyük düşman beklerken üst üste aralıksız şekilde zorlu mücadelelere de girebiliyorsunuz. Eeee bir kart oyunundan da bu beklenir. Ancak oyun hep zorlaşıyor diyorsak da size yardım edebilecek başka bir şey yok demedik. Çünkü rastgele seçtiğiniz kartlarda hiç bir şey çıkmayabiliyor veya kartlar sayesinde rakipleri atlayabiliyorsunuz.Preview screenshot2 73456 - oyun tanıtımı # hand of fate : wildcards - figurex oyun

Oyunda para, yemek ve can  seviyelerini korumalısınız. Para bir bakıma can ve yemek kadar önemli değil ama kesinlikle zorlu anlarda kurtulmanıza vesile olmakta. Büyücü masaya birkaç kartı kapalı şekilde dağıtıyor. Siz de sırayla önünzdeki kartı açıyorsunuz, yani seyahat ediyorsunuz. Her bir oyun aslında bir seyahat. Her bir kart açmak demek, 1 adım ilerlemek demek, her adımda yemek hanenizden 1 rakam eksiltiyor.

Eğer paranızla bir tüccardan yemek almaz ya da yol üzerinde rastgele gelişen olaylardan yemek elde etmezseniz ve 0 yemeğiniz kalırsa bu sefer canınız azalmaya başlıyor ve açlıktan ölüyorsunuz (oturarak ölümü beklemek bu olsa gerek). Düşmanlarla yüzleşmenin yanı sıra kaynaklarınızı da iyi kollamalısınız.Ss 6080341bf9ea892a9e9f132201e79317c2b53abf. 1920x1080 - oyun tanıtımı # hand of fate : wildcards - figurex oyun

Her seyahate (maceraya) gidişinizde savaşçınızdaki silahlar değişiyor. Yani bi el kılıç kalkan attıysanız diğer el balyozla dalabilirsiniz hazırlıklı olun. İlerledikçe yeni eşya, büyü ya da lanetler edinebildiğiniz oyunun bence en güzel yanı da herşeyin rastgele olmasından dolayı oynanış videosundakilerin karşınıza çıkması gibi bir olayı olmadığı için internetten yardım alamıyosunuz 😀  Kart çeşitliliği şu an tatminkar seviyede. Bir sürü olay, silah, lanet, kostüm ve düşman kartı mevcut ve oyun benim eskiden beri beklediğim bir oyun türü olduğu için muazzam buluyorum.

NOT: Sadece bunu indirmeniz yeterlidir.İçinde ek paket ve ana oyun mevcuttur, indirip direk oynayabilirsiniz ek bir şey istemez.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7/8/8.1/XP/Vista (32 veya 64 bit)
İşlemci: 2.4ghz Intel Core 2 Duo
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia 260 GTS veya Radeon HD 4850
DiretX: 9.0c
HDD: 5 GB Disk alanı
Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows 7/8/8.1/XP/Vista (64 bit)
İşlemci: 2.66GHz Intel Core i7
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia 460 GTX / Radeon 5770 – 1 GB
DiretX: 9.0c
HDD: 5 GB Disk alanı

About Lindow

Hiç bu kısıma bakılmayacağını bildiğinden istediğini yazabilecek ama yinede yazmayan, azcık da yazı yazmayı deniyim bakıyım neymiş deyip yazmaya başlayan birisiyim. Anime izlediğimi söylememe gerek yok heralde. Dimi ?

Back to list

Bir cevap yazın