Yapımcı Şirket: The Artistocrats

Yayıncı Şirket: Slitherine Ltd.

Oyun Türü: Strateji

Platformlar: PC

 

Strateji severlere yeni oyun alternatifi Order of Battle: Pacific. Oyunumuz İkinci Dünya Savaşı’nı konu alıyor. Sıra tabanlı bir strateji oyunu. Yeri olmasa da sıra tabanlı’nın açılımını yapmak istiyorum. Oyunda karargahlarınız, barınaklarınız, ve tabii ki savaşa göndereceğiniz birlikleriniz var. Bu birliklerin yürüdüğü adımlar(birliğin hızına göre bir turda kaç adım gideceği değişebilir), yetiştireceğiniz yaya, zırhlı araçlı, tanklı veya gemi idare eden asker birimlerinin yetişme süreleri gibi faktörleri oluşturan şey oyundaki turlar. Yani bu tür oyunlarda siz hamle sıranızı ayarlıyor, şunlar şunlar şöyle gitsin, bir yandan da şu kadar asker üreteyim gibi planlar yapıyor daha sonra bu hareketleri gerçekleştirip sırayı rakibinize devrediyorsunuz. Bir Civilization veya Total War serilerinde görebileceğiniz oyun sistemi de denilebilir.

D3

 

Oyunumuzun Tutorial kısmı biraz sıkıcı çünkü oyun gayet detaylı. Ayrıca çok sayıda birlik mevcut. Yani “Hangisinden yetiştirsem?” “Nasıl yapsam?” “Kimi nereye yollasam?” dememeniz için zaman sorununuz olmadığını düşünüp yavaş ve dikkatli hareket etmeniz gerek. Sonuçta bu bir savaş ve siz koca bir orduyu yönetiyorsunuz.

Order of battle pacific 2

 

Can damarımıza gelecek olursak, yani grafiklere; oyunun çok kötü bir grafik yapısı yok. Piyasadaki diğer sıra tabanlı oyunlara baktığımızda “Nasıl olsa uzaktan görülüyor, bunlar zoom da yapmazlar, grafikler düşük olsun paramız cebimizde kalsın.(!)” diye düşünen çok fazla şirket var. The Aristocrats firması her ne kadar strateji oyunu yapsa da grafikten ödün vermemiş.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın