#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Mr. Hiiragi’s Homeroom Dizi Tanıtım ve İnceleme

Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Bende iyiyim. Okulla uğraşıyorum işte. Her öğrenci gibi. Ama bu dersler arasında tabikide animelerimi ve dizilerimi es geçmiyorum. Şimdi yazacağım Mr. Hiiragi’s Homeroom Dizi Tanıtım ve İnceleme yazısıda yeni bitirdiğim bir dizinin yazısı. Hatta dizi bittiği gibi girip yazmaya başladım desem yeridir.

Mr. Hiiragi’s Homeroom yazısına başlamadan önce size diziyi biraz tanıtmak istiyorum.

Mr. Hiiragi’s Homeroom Dizi Tanıtım ve İnceleme

 

Yayın Yılı: 2019

Bölüm Sayısı: 10

Konusu: 3-A sınıfının mezuniyetine sadece 10 gün kalmıştır. Her zamanki gibi okula gelen öğrenciler ise bunun sıradan bir gün olmasını beklerken aslında sınıf öğretmenleri tarafından rehin alındıklarını öğrenirler.


Benim düşüncem…

Öncelikle konusu size tanıdık geldiyse diye söyleyeyim Mr. Hiiragi’s Homeroom dizisi Fox’ta yayınlanan Öğretmen dizinin orijinal versiyonudur. Öğretmen dizisi bu diziden örnek alınarak yapıldı. 

İnsanlar Mr. Hiiragi’s Homeroom dizisi için sıkıcı ve türk versiyonu daha iyi demişler. Ben iki versiyonunu da beğendim. İnsanların türk versiyonunu daha çok beğenmesinin nedeni hem türk versiyonu olması hemde gerilimi daha ağırlıklı vermelerinden dolayı olabilir. 

Mr. Hiiragi’s Homeroom dizisi izlerken sizi içine çekiyor resmen. Vermeye çalıştığı mesajda aslında çok güzel. Öğretmen dizisini izleyenler Arif Hoca’nın öğrencilere davranışları ve söyledikleri için insanların zarar görebileceğini göstermeye çalıştığını hepimiz biliyoruz. Bu dizide de aynen bu konu üzerine duruluyor. Tabi bizim Türk versiyonunun aksine Mr. Hiiragi’s Homeroom dizisinde bunun daha da net bir şekilde gösterildiğini düşünüyorum. Sonuçta esinlenildi diye her şeyi tam olarak geçiremezler. Bazı şeyleri değiştirmeleri gerekiyor. Misal şiddet. Öğretmen’de böyle bir sahne yok mesela. Var mı? Ben hatırlamıyorum.


 


Bu resmen okul içi şiddete girer. 


İki dizinin farkları

 

 

Şimdi size iki dizi arasındaki farklardan bir iki tanesini söyleyeceğim.

1) Arif öğretmen fizik öğretmenidir ama Hiiragi-sensei aslında resim öğretmenidir. 

2) Öğretmen dizisinde koşu sporu üzerine durulurken orjinalini dizide bu spor yüzmedir. 

3) Dizideki Hiiragi-sensei eski bir aksiyon oyuncusudur. 

Farklardan sadece bu üçünü söyleyeceğim. Zaten izlerken sizde diğer farkları göreceksiniz.  

Dizinin oyunculuklarına gelirsek. Hiiragi-sensei’den tutun okulun müdürüne kadar herkes harika bir oyunculuk sergilemiş. Bir iki kişinin pek uymadığını düşünsemde bunların kim olduğunu söylemeyeceğim. 

Bu arada Hiiragi-sensei size tanıdık geldi mi? Kendisi Gintama Live Action’da Shinpachi’yi canlandıran Masaki Suda. Kendisi harika bir oyunculuk çıkarmış. Sonuna kadar tebrik ederim. Gerçektende psikopat bir karakteri oynamak her oyuncunun harcı değil. Aynısı İlker Kaleli içinde geçerli. O da harika bir oyunculuk sergiliyor. Başarılarının devamını dilerim çünkü harbi müthiş oyuncu. 

Bir bölümde olaylar tamamen bahsedilen karakterin gözünden anlatılmıştı. Bu olayda çok hoşuma gitti. Bir yerde onun gözünden görüyorduk her şeyi sonra birden kamera değişti ve onu dışarıdan görmeye başladık. Ama ardından tekrardan onun bakış açısına geçtik. Bu durum gerçekten hoşuma gitti. 

Her bölüm yaklaşık 45 dakika sürüyor ve 10 bölümlük bir dizi. Bence kaçırmadan izleyin. 

Fragmanını şöyle koyuyorum.

 


Diğer dizi incelemeleri yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Birde diziyi izlemek isterseniz diye linkini bırakıyorum. Buradan izleyebilirsiniz. 

Hepinize şimdiden iyi seyirler.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Birisi Bedeninizi Çalsaydı: Netflix Switched Dizisi Tanıtım

Tensei Shitara Slime Datta Ken

Bir Kitap Bir Anime – 8