Dizi, Sinema

Mini Mini Bir Dizi Önerisi: 11.22.63

11.22.63 Indir

Mini Mini Bir Dizi Önerisi: 11.22.63 yazısıyla herkese merhaba. Şahane bir mini dizi ile karşınızdayım. Sıra dışı ismiyle dikkatleri çeken bu dizi, Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanmış. Bu yüzden Stephen King hayranlarının da kesinlikle kaçırmaması gereken bir dizi olduğunu düşünüyorum.

11.22.63

Yapım Yılı: 2016

Türü: Dram, Gizem, Bilim kurgu

IMDB: 8.2

Bölüm Sayısı: 8

Konusu:

Boşanma sürecinde olan Jake bir lisede İngilizce öğretmenliği yapmaktadır. Jake’in sık sık gittiği restoranın sahibi olan Al Templeton adlı adam Jake’e geçmişe gitmeye olanak sağlayan bir dolap gösterir. Kafası allak bullak olan Jake, John F. Kennedy’nin suikastını önlemek için buradan geçmişe yolculuk yapar.

Gördüğünüz gibi dizinin konusu gayet açık. Dizinin ismine ve konusuna bakıldığında dizinin akıllarda oluşturduğu imaj sıradan bir zaman yolculuğu veya sıkıcı bir belgeselden ibaret olabilir. Hemen bu düşünceyi kafanızdan silmenizi tavsiye ederim zira dizinin en iyi anları, JFK’den tamamen bağımsız. Göründüğünden çok daha karmaşık ve seyir zevki yüksek bir dizi olması yanı sıra gerilim ve aşk temaları da işin içine giriyor. Dizinin esas aldığı kitabı okumamama rağmen kitabın diziye çok başarılı bir şekilde uyarlandığını hissedebiliyorum.

Şöyle bir oyunculara baktığımızda James Franco ismini görmek içimizi rahatlatıyor çünkü bir diziyi izlesek mi izlemesek mi diye kararsız kaldığımızda oyunculara bakıp tanıdık bir isim arar gözlerimiz. Buradaki tanıdık isim James Franco ve gerçekten ismine layık bir performans sergilemiş.

Sadie’yi oynayan Sarah Gadon ise bana göre asıl övgüye layık kişi. Dizi boyunca tüm dikkatleri üzerine çekiyor ve mükemmel bir performans ortaya koyuyor. Sanki 1963’ten sete getirilmiş bir kadını izliyor gibiydim.

Zaman yolculuğunun artık ne kadar klişe olduğunun farkındayım. Ancak, klişe bir konudan özgün bir ürün çıkarmak başarı değil de nedir? Benim söyleyeceklerim bu kadardı. Umarım beğenirsiniz.

Dizinin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla dizi için buraya tıklayabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın